pirmadienis, sausio 25 d.
Aktualijos
Diplomatinius ryšius su Kataru nutraukia keturios arabų valstybės
Bahreinas, Saudo Arabija, Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE) ir Egiptas pirmadienį paskelbė, jog išsiunčia savo diplomatus iš Kataro. Toks žingsnis grindžiamas kaltinimais remiant terorizmą.
Lietuva
Aštuonmečio Gabrieliaus likimas nulemtas
Garsiai ir skandalingai nuskambėjusi istorija apie aštuonmetį berniuką, kuris buvo atimtas iš motinos Norvegijoje, atrodo, eina į pabaigą. Norvegai nusprendė, kad Gražinos Leščinskienės sūnus į Lietuvą negrįš ir su močiute negyvens.
Pasaulis
Pirmieji žingsniai Norvegijoje: ką reikia žinoti imigrantui?
Griežtesni įstatymai, kitaip auklėjami vaikai ir neįprasta mokesčių sistema – į Norvegiją emigravę būsimi šalies gyventojai gali nesunkiai pasimesti įstatymų ir taisyklių vingiuose. Pasak LinosBaltrukonienės, Norvegijos lietuvių bendrijos valdybos narės, svečioje šalyje įsikūrę užsieniečiai naujam gyvenimui turėtų pasiruošti gerokai iš anksto – dar būdami namuose, pasinagrinėti Norvegijos įstatymus, pasidomėti įkurtomis lietuvių bendruomenėmis ir suplanuoti pirmuosius žingsnius svetimoje šalyje.
Pasaulis
Ekspertų prognozės norvegams nedžiugina
Aukštos kvalifikacijos darbuotojai ir gausūs gamtiniai ištekliai bei puikūs bendrovių valdymo metodai – tai trys pagrindiniai kriterijai, kuriais Norvegija vilioja investuotojus. Šiemet šalis pateko tarp 25 investuotojams patraukliausių valstybių sąrašą.
Pasaulis
Norvegija: papildomi reikalavimai vairuotojams
Norvegijos Vyriausybė norėtų, kad tolimųjų reisų vairuotojai bei vežantys sunkius ir pavojingus krovinius baigtų papildomus ekstremalaus vairavimo kursus. Politikai įsitikinę, kad iš užsienio šalių atvykę vairuotojai nemoka ir neturi patirties slidžiuose Norvegijos keliuose ir būtent dėl jų kaltės įvyksta daug ir skaudžių avarijų.
Pasaulis
Norvegijoje – nauja šeimos politika
Nervegų poros, turinčios vaikų, turi eiti į pasimatymus, nes tai padėtų išvengti skyrybų. Tokią nuomonę išsakė šalies vyriausybės atstovai, o apie ją pranešė portalas abc.net.
ŽYMA
DIPLOMATINIAI RYŠIAI