sekmadienis, rugsėjo 27 d.
Aktualijos
Mokslinis tyrimas
Ar Lietuvos europarlamentarai susiduria su interesų atstovavimo dilema?
Europos Komisijos pirmininkė Ursula Von der Leyen prieš keletą dienų savo pranešime apie ES padėtį Europos Parlamente kvietė valstybes nares toliau stiprinti integraciją, nes piliečiai tikisi didesnės paramos ir stipresnio atsako iš bendrų Europos Sąjungos institucijų per kiekvieną krizę.
Anglijoje
,,Brexit“ paskatino piliečių diskusijas ES valstybėse narėse
Gegužės 9 dieną Europos dienos proga Lietuvos užsienio reikalų ministerija ir Klaipėdos miesto savivaldybė klaipėdiečius kvietė į viešą diskusiją „Kaip Brexit pakeis mano gyvenimą?“, vykusią Klaipėdos universitete.
Komentarai
Kada išmoksime diskutuoti?
Lietuvos viešojoje erdvėje vis aktualesnis tampa diskurso kultūros stygius. Tokią apibendrinančią įžvalgą apie pastarosiomis savaitėmis vykusias diskusijas nesusijusiomis temomis pateikė aktyvūs jų dalyviai. Atsiribojant nuo klausimo, kokiam turiniui verta skirti dėmesį, tai stiprus signalas, kad laikas susimąstyti, kaip aptariamos pasirinktos aktualijos.
Aktualijos
„Santaros-Šviesos“ suvažiavime – apie universitetus, žiniasklaidą, Vilniaus bohemą
Šiandien Molėtų rajone, Alantoje, darbą pradėjo kasmetinis „Santaros-Šviesos“ suvažiavimas, truksiantis visą savaitgalį.
Pramogos
„Whatsapp“ žinutės taps nesusekamos
Nuo kitos savaitės populiaria nemokama bendravimo programėle siunčiamų pranešimų negalės sekti nei nusikaltėliai, nei teisėsauga.
Aktualijos
Kas svarbiau: žmonių privatumas ar saugesnė visuomenė?
Didžiojoje Britanijoje netyla kalbos dėl naujo įstatymo projekto (angl. Investigatory Powers Bill), kuris kelia didelę grėsmę žmonių privatumui. Teigiama, jog toks sprendimas yra neišvengiamas siekiant apsaugoti visuomenę.
Pasaulis
Norvegai nori sekti savo vaikus
Norvegijoje gyvenantys tėvai, kurie augina mažamečius vaikus, norėtų visuomet žinoti, kur jie yra ir ką veikia bei su kuo bendrauja virtualiame pasaulyje. Net šeši iš dešimties tėvų pareiškė, kad norėtų prie savo vaiko planšetės pritaisyti sekimo prietaisą, kurio dėka jie viesuomet matytų, kur yra atžala, pranešė portalas thelocal.no.
ŽYMA
DISKUSIJOS