šeštadienis, balandžio 10 d.
Pasaulis
Teisinė valstybė
V. Orbánas eina toliau: siekia ES dešiniųjų palaikymo jo ekstremalios padėties įgaliojimams
Vengrijos premjeras Viktoras Orbánas siekia konservatorių paramos, kad galėtų likti pagrindiniame Europos centro dešinės politiniame bloke nepaisant susirūpinimo jo naujais įgaliojimais valdyti šalį dekretais.
Anglijoje
Tuskas: „Brexit“ yra skiepai nuo antieuropietiškos propagandos
Sudėtingas „Brexit“ procesas suveikė kaip „skiepai“ nuo antieuropietiškų nuotaikų visoje Europos Sąjungoje, antradienį pareiškė Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas.
Kultūra
P. Machcewiczius: „Kurdamas karo muziejų atsidūriau atminties kare“
Antrojo pasaulinio karo muziejaus Gdanske įkūrėjas ir buvęs direktorius Pawełas Machcewiczius dėl šios įstaigos su Lenkijos valdžia sulaužė daug iečių, o galiausiai iš posto buvo priverstas pasitraukti. Gabrielė Norkūnaitė su istorijos profesoriumi kalbėjosi apie tai, kas slypi už skirtingų požiūrių į šalies praeitį.
IQ Tema
Poprezidentinė dalia: trys tolesnės karjeros scenarijai D. Grybauskaitei
Ką Dalia Grybauskaitė galėtų veikti palikusi rūmus S. Daukanto aikštėje?
Pasaulio lietuviai
Londone vietos neradęs Vladas laimę rado Bulgarijoje: noriu mėgautis gyvenimu, o ne taupyti pinigus
Bulgarijoje gyvenantis Vladas Simanelis kalba užtikrintai: tai – ne paskutinė jo stotelė, tačiau dar tvirčiau rėžia ir tai, kad nesigailėjo nė sekundės gyvenimo emigracijoje. „To Lietuvoje nebūčiau pasiekęs“, – sako Vladas.
Pasaulio lietuviai
Lietuvės kuria dokumentiką, kurioje Lietuva matoma londoniečio akimis
Dvi Londone susipažinusios lietuvės vos prieš kelis mėnesius pristatė, kaip pačios sako, nepaprastai paprastų ir laisvų žmonių istorijų projektą, dokumentikos serialą, kuris lengva ranka ir be išankstinių nusistatymų nagrinėja daugelyje užsienio šalių priimtas, tačiau Lietuvos visuomenėje vis dar opias temas, apie kurias galbūt reikėtų kalbėti drąsiau ir daugiau.
Pasaulio lietuviai
Lyg arabiškoje pasakoje: lietuvis susidraugavo su princu ir dabar vadovauja jo įmonei
47-erių Tomo Kriščiūno istorija tik dar kartą įrodo, jog pats gyvenimas reikiamu laiku žeria netikėtus, tačiau labai reikšmingus atsitiktinumus.
Aktualijos
ES ekspertai: D. Grybauskaitė yra viena pagrindinių kandidačių pakeisti D. Tuską
Ketvirtadienį paskelbta Europos Sąjungos (ES) institucijų darbuotojų ir ekspertų apklausa rodo, kad Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė yra tarp favoritų nuo 2019 metų vadovauti Europos Vadovų Tarybai (EVT)
Pasaulio lietuviai
Martynas Levickis: „Nenuvertinkite vaiko fantazijų, skatinkite jo saviraišką“
Londono Karališkosios muzikos akademijos absolventą, akordeono virtuozą Martyną Levickį sunku pagauti Lietuvoje. Nuolatiniai koncertai, kelionės, repeticijos – toks dabar Martyno gyvenimas. Tačiau, nurimę ir susėdę jaukioje Martyno studijoje Vilniaus centre, kalbamės ne apie tarptautinę karjerą ar pasaulines scenas, o apie vietas, žmones ir įvykius, atsitikusius čia, Lietuvoje, kurie Martynui padėjo tapti tuo, kuo jis yra dabar.
Pramogos
N. Bunkė išklojo visą tiesą apie asmeninį gyvenimą
Dainininkė ir verslininkė Natalija Bunkė – viena charizmatiškiausių pramogų pasaulio moterų. Prieš daugiau nei 10 metų seksualiu ir jaunatvišku įvaizdžiu išgarsėjusi grupės „Yva“ narė šiandien yra sėkminga, graži ir brandi moteris, kuri apie savo asmeninį gyvenimą žiniasklaidai kalba vis rečiau.
Pramogos
Londone netrukus koncertuosianti C.C. Catch: „Rytų europiečiai – tokie atviri ir pasirengę švęsti gyvenimą”
Jau labai greitai, lapkričio 10 d. į Londoną atvyksta net dvi 80-ųjų pop muzikos karalienės, kurių dainas iki šios dienos niūniuoja tiek dideli, tiek ir maži. Didžiausias Jungtinėje Karalystėje lietuvių naujienų portalas Tiesa.com ir laikraštis „Tiesa” džiaugiasi galėdamas pristatyti išskirtinį interviu tik „Tiesos” skaitytojams su dainininke Caroline Catherine Müller, plačiau žinoma, kaip C.C. Catch.
Aktualijos
Lenkija suirzo dėl D. Tusko perrinkimo Europos Vadovų Tarybos pirmininku
Europos Sąjungos lyderiai ketvirtadienį perrinko lenką Donaldą Tuską Europos Vadovų Tarybos pirmininku, nors tam griežtai priešinosi Varšuva, įspėjusi, jog tai sukuria pavojingą Vokietijos dominuojamos Bendrijos nesiskaitymo su valstybe nare precedentą.
Anglijoje
Dvi lietuvaitės Londone įrodė, kad svajonės pildosi: sukūrė internetinę mados parduotuvę fatališkoms moterims
Dvi lietuvaitės Aistė Krevnevičiūtė ir Aistė Marija Žukauskaitė Londone gyvena jau ne vienerius metus. Į šį kosmopolitišką miestą abi pabėgusios dėl skirtingų priežasčių, čia atrado draugystę, įkvėpimą siekti karjeros aukštumų, o dabar kartu įkūrė ir drabužių parduotuvę internete „WhipDress”, kurią pirmiausia pristato mados mylėtojoms Lietuvoje.
Aktualijos
Europoje D.Tuskui koją kiša oponentai Lenkijoje
Lenkija šeštadienį paskelbė siūlanti vieną lenkų europarlamentarą į Europos Vadovų Tarybos pirmininkus vietoje Donaldo Tusko, kurio antrai kadencijai šiame poste nepritaria valdančioji dešiniojo sparno partija „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS).
Pasaulio lietuviai
Sigutis Jačėnas – ilgiausiai Lietuvoje vaikams tarnaujantis Kalėdų Senelis
Trumpai pristatyti šventinio „Tiesos“ numerio pašnekovą išties nelengva, tačiau aišku viena: metams bėgant aktorius ir dainininkas Sigutis Jačėnas nesikeičia, išlieka vis toks pat – įdomi, šilumą ir išmintį spinduliuojanti asmenybė. Kone kiekvienam tautiečiui S. Jačėnas kelia gerų prisiminimų ir emocijų: vieniems tai vaikystės dainos ir spektakliai, kitiems Kalėdų Senelis, tretiems – tiesiog mielas ir pažįstamas televizijos veidas.
Pasaulio lietuviai
Austrijos lietuvei pasaulis ribų neturi
Austrija nėra ta šalis, kuri magiškai trauktų lietuvius, bet šioje Europos Sąjungos valstybėje mūsiškių nemažai. Jie šioje šalyje gyvena, dirba, kuria, o talentingi žmonės sulaukia ir įvertinimo, ir dėmesio. Viena lietuvė, įgyvendinusi originalią verslo idėją, sulaukė didelio Austrijos žiniasklaidos susidomėjimo.
Anglijoje
Lietuvoje įgyta specialybė Londone atvėrė mados pasaulio duris
Iš Kėdainių kilusi lietuvė Rosita Želvytė dabar Londone jaučiasi lyg žuvis vandenyje. Ji – viena iš kelių tautiečių, kuriems pavyko prasimušti į tarptautinius mados vandenis. Taip yra dabar, o prieš pora metų šis straipsnis galėjo skambėti visai kitaip ir labiau priminti eilinę neišsipildžiusių svajonių kupiną emigrantės istoriją.
Pasaulio lietuviai
„Google“ įvertintas lietuvis: idėja gimė statybose Londone
„Google“ korporacijos oficialiame tinklaraštyje lietuvių vardų mažai. Tačiau jau kelerius metus kaip vieną iš sėkmingo internetinio verslo pavyzdžių „Google“ pristato klaipėdiečio Gedimino Boguslausko vadovaujamą agentūrą „Amplify Dep.“, kuri savo klientų svetainių lankytojų skaičių sugeba išauginti dešimtis ir daugiau kartų.
ŽYMA
DONALDAS TUSKAS