ketvirtadienis, rugpjūčio 13 d.
Lietuva
Siūloma keisti privalomios karo tarnybos amžiaus ribą
Krašto apsaugos ministerija (KAM) siūlo iki 23 metų trumpinti šaukiamųjų į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą amžiaus ribą.
Lietuva
Paskelbti 2018-ųjų šaukimo į kariuomenę sąrašai
Krašto apsaugos ministerija trečiadienį paskelbė šių metų šaukimo į Lietuvos kariuomenės sąrašus.
Aktualijos
Ukrainos separatistų lyderis nebekurs „Mažosios Rusijos“
Ukrainos prorusiškų separatistų vienas lyderių Aleksandras Zacharčenka pareiškė atsisakantis praeitą mėnesį paskelbto sprendimo įkurti „Malorosijos“ (Mažosios Rusijos) valstybę. Anot jo, ši idėja, nors ir vaisinga, yra per ankstyva.
Pasaulis
Švedija grąžina šauktinių kariuomenę
Švedija nusprendė nuo 2018-ųjų metų grąžinti privalomąją karinę tarnybą. Į kariuomenę bus šaukiami 18-iolikos metų sulaukę vaikinai ir merginos.
Lietuva
Naujiena šauktiniams – vegetariškas meniu
Lietuvos kariuomenės laukia permainos. Planuojama, kad jau šių metų vasarą privalomąją karinę tarnybą atliekantys jaunuoliai galės rinktis vegetariškus patiekalus.
Lietuva
Jonui Valančiūnui – šaukimas į kariuomenę
Krašto apsaugos ministerija paskelbė šių metų šauktinių sąrašą. Jame 30 228 tūkst. jaunuolių, tarp kurių ir šiuo metu NBA žaidžiančio Jono Valančiūno pavardė. 23 metų centro, kuris šiuo metu atstovauja „Toronto Raptors“ ekipai, pavardė šauktinių sąrašuose 32-a.
Lietuva
Nauji šauktinių sąrašai jau greit
Kitąmet į privalomąją karinę tarnybą vėl bus pašaukta 3 tūkst. jaunuolių. Jų sąrašai bus pradėti sudarinėti 2016-ųjų sausio 7 d. Kai tik šis darbas bus baigtas, prievolininkams bus pradėti siųsti šaukimai. Šaukimą gali gauti ir tie jauni vyrai, kurie į sąrašus buvo patekę šiemet, bet šaukimo negavo.
Lietuva
Panevėžyje šauktinių jau yra užtektinai
Panevėžio regione taip pat sustabdytas karo prievolininkų šaukimas. Kaip pranešė Krašto apsaugos ministerija, šauktinių skaičius jau pasiekė nustatyta ribą šiems metams.
Lietuva
Šauktinių vietos kariuomenėje tirpsta
Daugiausiai karių savanorių sulaukta Šiaulių ir Klaipėdos regionuose. Ten jau sustabdytas prievolininkų šaukimas į karo tarnybą. Kaip pranešė Krašto apsaugos ministerija, Klaipėdos regione savanoriai ne tik užpildė visas šauktiniams skirtas vietas, bet dar yra 30 proc. rezervas.
Lietuva
Estų atsakas lietuvių verktiniams
Estai, pamatę verkiančių lietuvių šauktinių nuotraukas, neliko abejingi šiam meniniam projektui. Fotografai Kaupo Kikkas ir Lauri Linnamäe sukvietė bendraminčius patriotus, kurie vilkėdami karines uniformas nuotaikingai šypsojosi – gimė fotoprojektas „Be ašarų“.
Lietuva
Verkiančių šauktinių nuotraukos sukėlė pasipiktinimą ir pajuoką
Žinoma aktorė ir televizijos laidų vedėja Beata Tiškevič-Hasanova pateko į kryžminę krikos ugnį. Menininkės kartu su drauge fotografe sukurtas projektas, kuriame pavaizduoti į Lietuvos kariuomenę pašaukti verkiantys vyrai, internete sulaukė ne tik pašaipų. Jis netgi išvadintas tėvynės išdavimu.
ŽYMA
DONECKO LIAUDIES RESPUBLIKA