šeštadienis, rugpjūčio 15 d.
Aktualijos
Registrų centras
Registrų centrui planuojamos naujos patalpos ir rezervinės duomenų bazės
 Po incidento Registrų centre įstaigai bus suteikiamos patalpos buvusio Edukologijos universiteto pastate, toliau planuojama statyti valstybės duomenų saugyklą, o ateityje bus įrengtos ir rezervinės duomenų bazės.
Verslas
Technologijos
„Google“ ir „FitBit“ sąjunga: ar Kalifornijos milžinė skaičiuos širdies dūžius?
„Google“ ieško rakto į aktyvių vartotojų širdis – tiek perkeltine, tiek tiesiogine prasme. Viena didžiausių pasaulio informacinių technologijų įmonių dar 2019 m. lapkritį paskelbė, kad už 1,9 mlrd. eurų ketina įsigyti išmaniųjų laikrodžių ir apyrankių gamintoją „FitBit“. Šie planai žiniasklaidoje pradėjo vėl šmėžuoti liepos pradžioje, kai pasirodė pranešimų, kad ES laikinai sustabdė sandorį.
Aktualijos
IQ mėnesio grafikas
Liga iš praeities
Nuo žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) sukeltų komplikacijų praėjusio šimtmečio pabaigoje mirė ne vienas įtakingas populiariosios kultūros, verslo ar politikos atstovas.
Komentarai
Politinės rinkodaros okupuoti
Artėjant 2020 m. rudens Seimo rinkimų vajui, neišvengiamai sugrįš e. demokratijos ir e. manipuliacijos temos. Tiek partijos, tiek nevyriausybinės ir kitos organizacijos turės piliečius saugoti nuo politinės mikrorinkodaros manipuliacijų, kurių, tikėtina, griebsis tiek ciniški politikai, tiek interesų turintis privatus kapitalas, tiek priešiškos despotijos.
The Economist
Duomenų analitika
Technologijų įmonės varžosi dėl duomenų analitikos sutarčių žadamų milijardų
Duomenų analitikos srityje išsiskiria dvi netikėtos lyderės
IQ Tema
Privatumo mainai: mums – duomenų, jums – dovanų
Nemažai žmonių jau lyg ir susitaikė, kad technologijų amžiuje tenka aukoti savo privatumą. Kodėl gi tada nepasiėmus siūlomos naudos?
IQ Tema
Kaip pilietis tapo skaitmeniu: beveik kiekvienas žingsnis gali būti kontroliuojamas valstybės
Pradedame suprasti, kiek informacijos atiduodame privačioms bendrovėms. Tačiau ką apie mus žino valstybė ir kada gali tekti to pasigailėti?
Pasaulis
Imigrantas „Spider-man’as” išgelbėjo keturmetį (Video)
Jaunas, vos prieš kelis mėnesius į šalį atvykęs imigrantas iš Malio, didvyriškai išgelbėjo ant ketvirto aukšto balkono krašto pakibusį keturmetį vaiką. Vyras visame pasaulyje vadinamas „Spider-man’u” didvyriu, o jo drąsą įvertino net šalies prezidentas Emmanuelis Macronas.
IT ir transportas
„Facebook“ pripažino, kad renka ir šio tinklo paskyros neturinčių internautų duomenis
Į skandalą dėl netinkamo savo naudotojų duomenų panaudojimą įsivėlęs socialinis tinklas „Facebook“ pirmadienį patvirtino, kad renka informaciją ir apie žmones, kurie nesinaudoja socialiniu tinklu.
Aktualijos
Jeigu ne šis herojus, galėjo baigtis labai liūdnai (VIDEO)
Socialiniame tinkle išplito neįtikėtinai herojiškas vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip nepažįstamąją nuo plėšimo išgelbsti keturkojis didvyris.
Aktualijos
Emigrantas tapo Londono atakos didvyriu – teroristus puolė su šluota
Emigrantas iš Rumunijos tapo teroristinės atakos ant London Bridge tilto ir Borough market turguje didvyriu.
Pramogos
Londono lietuvis lėktuve britui išgelbėjo gyvybę
Londone odontologu dirbantis lietuvis, lipdamas į lėktuvą, kuris jį savaitgaliui turėjo nugabenti į Fuerteventūros salą, nesitikėjo, kad kelias į savo bernvakario šventę taps pačia tikriausia drama dėl gyvybės.
Aktualijos
Didvyris lietuvis pelnė airių pagarbą
Lietuviai svetur turi kuo didžiuotis – didvyriškais darbais pagarsėjęs Marius Beniušis nustebino Airijos gyventojus. Kaip skelbė naujienų portalas 15min.lt., vyras savo poelgio nesureikšmina ir išlieka kuklus.
ŽYMA
DUOMENYS