ketvirtadienis, spalio 22 d.
Anglijoje
Lietuvos atstovybėse užsienyje prasideda išankstinis balsavimas
Užsienyje gyvenantys ar atostogaujantys lietuviai, nespėję užsiregistruoti balsavimui paštu, gali balsuoti asmeniškai atvykę į Lietuvos diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą. Išankstinis balsavimas Lietuvos diplomatinėse atstovybėse organizuojamas gegužės 9-10 dienomis.
Anglijoje
Vytenis Andriukaitis apie referendumą: „išgyvename susvetimėjimo krizę”
Artėjant referendumui dėl pilietybės išsaugojimo vis daugiau žymių žmonių pasisako šia tema ir su ja susijusiais klausimais. Naujienų portalui Tiesa.com duotame interviu Vytenis Andriukaitis kalba apie užsienio lietuvių bendruomenes, artėjantį referendumą ir iškilusią pasitikėjimo krizę.
Anglijoje
„Jeigu laikai save pilietišku, tai pirmiausia turi eiti balsuoti” - sako gatvėje sutikti žmonės
Portalo tiesa.com žurnalistai išėjo į Vilniaus gatves, siekdami sužinoti praeivių nuomonę su pilietybės išsaugojimu susijusiais klausimais. Vienas jų - kas yra pilietiškumas? Tai - tokia plati sąvoka, bet, rodos, visi sutinka, kad balsavimas svarstant valstybei svarbius klausimus be abejonės į ją įeina.
Anglijoje
Praeivių istorijos: emigracija, asmeninės patirtys ir pilietybės išsaugojimas
Tiesa, kad kone kas antras gatvėje sutiktas praeivis bus spėjęs pagyventi užsienyje, o jau kiekvienas tikrai pažįsta bent po kelis užsienyje gyvenančius lietuvius. Kam tai - vaikai, kam draugai ar anūkai.
Anglijoje
„Referendumas dėl pilietybės išsaugojimo nepraeis - prašau, atsibuskite” - sako Jurgis Didžiulis
Pasak Jurgio Didžiulio, pagal dabartinę trajektoriją, nėra nė menkiausio šanso, kad mes priimsim šitą svarbų sprendimą. Beje, taip mano ne tik Jurgis.
Anglijoje
Dviguba pilietybė: ko galime išmokti iš Latvijos pavyzdžio
Sparčiai artėjant referendumui dėl dvigubos (daugybinės) pilietybės išplėtimo verta atidžiau pažvelgti į kitų Europos Sąjungos (ES) šalių praktiką. Gerai žinoma, kad Lietuva yra viena iš nedaugelio ES valstybių, griežtai ribojančių dvigubą pilietybę.
Anglijoje
Likus kiek daugiau nei dviems savaitėms iki referendumo tik 37,000 iš kone milijono lietuvių užsiregistravo balsuoti užsienyje
Ar jūs skyrėte 5 minutes ir užsiregistravote balsavimui?
Anglijoje
M. Mikutavičius: dvi pilietybės nereiškia, kad tu kažką išduodi
Marijaus Mikutavičiaus dainų žodžius žino kone visi lietuviai, o bene garsiausias jo kūrinys „Trys milijonai“ šmaikščiai pristatomas antruoju Lietuvos himnu. Žinomas vyras save laiko tikru patriotu, tačiau apie meilę gimtinei jam kalbėti kur kas sunkiau, nei dainuoti.
Anglijoje
Kunigas Ričardas Doveika kviečia visus dalyvauti referendume dėl pilietybės išsaugojimo
„Koks yra tas nematomas saitas susiejantis kiekvieną iš mūsų? Tai mūsų pilietybė“, - sako kunigas Ricardas Doveika ir kviečia visus dalyvauti referendume dėl pilietybės išsaugojimo.
Anglijoje
Iki referendumo liko mažiau nei mėnesis, o registruotis balsavimui suskubo toli gražu ne visi
Yra situacijų, kai pasirinkimų paletė tiesiog neegzistuoja. Viena jų – pilietybės išsaugojimas – tu arba esi valstybės pilietis, arba juo nesi. Gegužės 12 d. balsuokite referendume dėl pilietybės išsaugojimo ir nuspręskime visi!
Anglijoje
Likus mėnesiui iki rinkimų, balsuoti užsienyje užsiregistravo beveik 30 tūkstančių
Balandžio 12 dienos duomenimis, balsuoti užsienyje užsiregistravo 29 796 rinkėjai. Tai 55 proc. daugiau užsiregistravusių rinkėjų nei 2016 metų Seimo rinkimuose (19 207 rinkėjai).
Anglijoje
Svarbi informacija: pasitikrinkite, kada yra paskutinė registracijos balsuoti jūsų gyvenamooje vietoje diena
Visi užsienyje gyvenantys ar laikinai esantys, vyresni nei 18 metų ir balsavimo teisę turintys Lietuvos Respublikos piliečiai, turi teisę ir yra kviečiami balsuoti šiais metais gegužės mėnesį vykstančiuose rinkimuose.
Anglijoje
„Balsavimas leidžia mums kurti ateitį, kokią norėtume turėti“, - sako Benediktas Vanagas
Gegužės 12 dieną organizuojamas referendumas dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo. Jame balsuoti užsienyje gyvenančius lietuvius jau kvietė daugybė iškilių visuomenės atstovų, o dabar prie jų prisijungė ir Benediktas Vanagas.
Anglijoje
Referendumas dėl pilietybės išsaugojimo: dažniausiai užduodami klausimai ir pagrindinė informacija
Gegužės 12 dieną organizuojamas referendumas dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo (toliau – referendumas dėl pilietybės išsaugojimo). Jame turėsime atsakyti į vieną Valstybės ir Tautos gyvenimui itin svarbų klausimą – ar sutinkame, kad Lietuvos piliečiams, kurie įgijo kitos europinius ar euroatlantinius integracijos kriterijus atitinkančios valstybės (ES, NATO) pilietybę, būtų leista išsaugoti ir Lietuvos pilietybę. Kviečiame susipažinti su pagrindine referendumo dėl pilietybės išsaugojimo informacija.
ŽYMA
DVIGUBA PIELIETYBĖ