šeštadienis, rugsėjo 26 d.
Anglijoje
JK lietuvių bendruomenės pirmininkė ragina politikus iš pirmų lūpų sužinoti emigrantų problemas
Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalios Asanavičiūtės viena koja Didžiojoje Britanijoje, kita – Lietuvoje.
Lietuva
Referendumas dėl dvigubos pilietybės įvyko, bet Konstituciją pakeisti trūksta balsų
Seimo inicijuotas referendumas dėl dvigubos pilietybės išplėtimo įvyko – jame balsavo daugiau kaip 50 proc. rinkimų teisę turinčių piliečių, bet Konstitucijos pataisai priimti trūksta balsų, rodo naujausi Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenys.
Anglijoje
Nuomonės: balsuoti reikia, nes šiuo atveju nėra tokio dalyko, kaip „nedavė", bet yra toks dalykas, kaip „nepasiėmiau"
Su portalo Tiesa.com žurnalistais pabendrauti sutikęs Ignas teigia, kad jį stulbina viešosiose erdvėse skambantis tautiečių skundas „nedavė”. Vaikino teigimu, jeigu yra suteikta galimybė balsuoti, negali būti jokio „nedavė”, tačiau tikrai gali būti „nepasiėmiau”.  
Anglijoje
Specialus interviu su Daina Bilevičiūte: apie  „Brexit”, referendumą bei pilietybės išsaugojimą
Portalui Tiesa.com duotame interviu Daina Bilevičiūtė atskleidė, kodėl nebijo  „Brexito”, kodėl, jos nuomone užsienio lietuviai neskuba registruotis balsuoti ir asmenines patirtis emigracijoje.
Anglijoje
D. Ibelhauptaitė: jei tik galėtų, mano vyras priimtų Lietuvos pilietybę
Viena talentingiausių Lietuvos režisierių Dalia Ibelhauptaitė save laiko pasaulio piliete. Moteris jau daugiau nei 28-erius metus gyvena Londone, kurį vadina savo namais. „Bet lietuvis visur bus lietuvis“ – populiarų posakį primena nuo 1997 dvigubą pilietybę turinti režisierė. Pastaruoju metu vis garsiau aidint kalboms apie dvigubą pilietybę, pašnekovė rėžia, kad pilietybė jokiu būdu nėra susijusi su žmogaus identitu, tad riboti žmonių pasirinkimus prilygsta beprotystei.
Anglijoje
V. Adamkus: man kiekvienas lietuvis, kur jis bebūtų, yra dalis Lietuvos
Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus yra įsitikinęs, kad dabartiniai emigrantai, siekiantys turėti dvigubą pilietybę, to nedaro dėl kažkokios naudos, o Lietuvos piletybę vertina kaip prisirišimo prie gimtinės išraišką.
Anglijoje
Jau beveik 40,000 iš kone milijono užsienyje gyvenančių lietuvių užsiregistravo balsuoti
Ar jau užsiregistravote balsavimui užsienyje?
Anglijoje
#MesPiliečiai - 5 minučių iššūkis!
Jau daugiau nei 37,000 lietuvių balsuos užsienyje! Ar jūs skyrėte 5 minutes ir užsiregistravote balsavimui?
Anglijoje
Gegužės mėnesio rinkimai Lietuvoje: atsakymai į svarbiausius klausimus
Visi Jungtinėje Karalystėje gyvenantys ar laikinai esantys, vyresni nei 18 metų ir balsavimo teisę turintys Lietuvos Respublikos piliečiai turi teisę ir yra kviečiami balsuoti šiais metais gegužės mėnesį vykstančiuose rinkimuose. Lietuvos užsienio reikalų ministerija išplatino atsakymus į dažniausiai pasitaikančius JK lietuvių klausimus apie dalyvavimą rinkimuose.
Anglijoje
Ar išsaugoję Lietuvos pilietybę liktų ištikimi gimtajai šaliai?
Besiruošiant balsuoti gegužės 12 d. referendume dėl Lietuvos pilietybės išsaugojimo, vienas labiausiai visuomenę neraminančių klausimų – kokios pasekmės būtų valstybės saugumui, jei būtų priimtas teigiamas referendumo nutarimas.
Anglijoje
Lietuva žengia istorinį žingsnį: spręsime, kokią valstybės ateitį norime kurti
Šių metų gegužės 12 d. Lietuvos gyventojai referendumo būdu sieks priimti sprendimą dėl Lietuvos pilietybės išsaugojimo teisės tiems piliečiams, kurie po 1990 m. kovo 11 d. išvyko gyventi į ES ir NATO šalis ir norėtų įgyti tų šalių, kuriose gyvena, pilietybę. Referendumo rezultatas lems, ar bus keičiamas pamatinis valstybės įstatymas – Konstitucija. Kuo šis sprendimas svarbus kiekvienam iš mūsų ir Lietuvos valstybei?
Anglijoje
Pilietybė – svarbu: du trečdaliai gyventojų apsisprendę dalyvauti referendume
Apie gegužę vyksiantį referendumą dėl pilietybės išsaugojimo žino 80 proc. Lietuvos gyventojų. Tai parodė atlikta gyventojų nuomonės apklausa. Neabejojama ir referendumo reikšme – suprasdami jo svarbą, dalyvauti referendume apsisprendę du trečdaliai (65 proc.) apklaustųjų.
Anglijoje
Užsienyje rinkimų laikotarpiu atostogaujantys lietuviai gali balsuoti paštu
Užsienyje rinkimų laikotarpiu atostogaujantys lietuviai gali iš anksto balsuoti paštu, o rinkimų dieną – asmeniškai atvykę į Lietuvos diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą.
Komentarai
Manipuliacijos Konstitucija
Daugelyje pasaulio demokratinių šalių remiamasi atstovaujamosios demokratijos modeliu. Piliečiai renka atstovus į parlamentą ir paveda jiems spręsti valstybės valdymo klausimus. Tačiau kartais reikalinga ir tiesioginė demokratija. Tai visų piliečių sprendimai dėl pačių svarbiausių valstybės klausimų.
Anglijoje
Užsienyje gyvenantiems lietuviams – papildomi balsavimo punktai
Užsienyje balsuojantys rinkėjai šiais metais galės balsuoti 51 diplomatinėje atstovybėje ir konsulinėje įstaigoje. Kaip įprastai, balsavimas taip pat organizuojamas Pasaulio lietuvių centre Lemonte (Jungtinės Amerikos Valstijos) ir Lietuvos Respublikos garbės generaliniame konsulate Toronte (Kanada).
Anglijoje
Lietuvoje prasideda dvigubos pilietybės referendumo viešinimo kampanija
Antradienį prasideda gegužę vyksiančio referendumo dėl dvigubos pilietybės viešinimo kampanija.
Anglijoje
Viskas, ką turite žinoti apie privilegijas, lengvatas ir prievoles, kurių sulauksite išsaugoję Lietuvos pilietybę
Gegužės 12 dieną organizuojamas referendumas dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo (toliau – referendumas dėl pilietybės išsaugojimo).
Anglijoje
Iš daugiau nei 200 000 Jungtinėje Karalystėje gyvenančių lietuvių balsuoti užsiregistravo vos 4682
Artėjant jau gegužės mėnesį vyksiantiems rinkimams ir privalomąjam referendumui 15,844 lietuvių jau išreiškė norą balsuoti užsienyje. Aktyviausi - Didžiojoje Britanijoje gyvenantys lietuviai, vis dėlto balsuoti jų užsiregistravo tik 4682. Kaip užsiregistruoti balsavimui sužinosite šiame straipsnyje.
Anglijoje
Viskas, ką turite žinoti, jei norite Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose bei referendume dėl dvigubos pilietybės balsuoti užsienyje
Atskiros registracijos balsuoti referendumuose nebus. Piliečiai, kurie jau užsiregistravo balsuoti Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose, bus įtraukti į sąrašus rinkėjų, balsuosiančių referendume. Rinkėjai, kurie dar registruosis balsuoti rinkimuose, matys atnaujintą informaciją dėl balsavimo referendume.
ŽYMA
DVIGUBA PILIETYBĖ