šeštadienis, spalio 24 d.
Verslas
Iš ryžių malūno išaugusi imperija
Jei šią bendrovę pavadintume „Trimis žvaigždėmis“, daugelis neatspėtų, kas ji, nors kone kiekvienas yra naudojęsis Pietų Korėjos gamintojo „Samsung“ elektroniniais prietaisais. Korėjiečių kalba Sam reiškia tris, Sung – žvaigždes, kurios šiai tautai simbolizuoja didybę, galią ir gausą.
Jokio šiurenimo
Rašytojas ir semiotikas Umberto Eco savo pokalbių knygos su žurnalistu Jeanu Claude’u Carriere’u pavadinimu įspėjo: „Nesitikėkite atsikratyti knygų“. Gytis Kapsevičius to ir nesitiki, tačiau popierines knygas kuriam laikui atideda į šalį ir išsiruošia ieškoti elektroninės skaityklės.
Aktualijos
Į Angliją – bet kokia kaina (nuotraukos)
Tūkstančiai migrantų kasdien bando nelegaliai patekti į išsvajotąją Angliją, daugiausiai – iš Prancūzijos pusės prie jūrų perkėlos, kur keliautojai elgiasi itin įžūliai.
Verslas
„Toshiba“ metiniai rezultatai: milijardiniai nuostoliai su pelno viltimi
Ne pačius geriausius laikus išgyvenanti Japonijos bendrovė „Toshiba“ pateikė savo veiklos rezultatus, kurių ilgai nenorėjo atskleisti. Kaip ir spėta, jų būta didelių – paskutiniai finansiniai metai kompanijai atnešė 8,8 mlrd. JAV dolerių nuostolį.
Aktualijos
Pabėgėlių vaikai bus perkelti į JK
Britų ir Prancūzų pasieniečiai pradėjo registruoti vaikus, kurie Prancūzijoje esančioje Calais pabėgėlių stovykloje, dar kitaip vadinamoje „džiunglėmis“, gyvena be tėvų ir tikisi būti perkelti pas giminaičius į Jungtinę Karalystę.
Aktualijos
JK nuo imigrantų atsitvers siena
Oficialiai patvirtinta, kad Didžioji Britanija ties siena su Prancūzija statys milžinišką sieną, kuri, neva, turėtų padėti apsisaugoti nuo į šalį nevaldomai plūstančių pabėgėlių ir imigrantų.
Pasaulis
Pabėgėliai skundžiasi: prieš juos smurtauja
Prancūzijos policija tiria Calais mieste įkurtos pabėgėlių stovyklos gyventojų skundus dėl pastaruoju metu pasikartojančių išpuolių prieš juos.
Aktualijos
Migrantų krizė: neatlaikęs spaudimo uždarytas Calais uostas
Šeštadienio popietę į Prancūzijos Calais miesto uostą įsiveržė didelė pabėgėlių minia. Jie mėgino pasiekti į Jungtinę Karalystę plaukiantį laivą – pranešė Express.co.uk. Dėl šio įvykio buvo sutrikdyta uosto veikla.
Aktualijos
St. Pancras protestuotojai: įleiskite migrantus į JK
Šeštadienio popietę St. Pancras stotyje vyko protestas, kurio dalyviai siekė, kad Calais stovyklos migrantai būtų įleisti į Jungtinę Karalystę.
Aktualijos
Migrantai akmenimis apmėtė mokyklinukų autobusą
Sausio 11-ą dieną, netoli Jungtinės Karalystės ir Prancūzijos pasienio migrantai užpuolė ir akmenimis užmėtė autobusą, kuris į ekskursiją vežė britų mokinius. Mažamečiai buvo nejuokais išgąsdinti, vienas jų netgi patyrė epilepsijos priepuolį.
Aktualijos
Nelegalai į Jungtinę Karalystę bando patekti ir gitarų dėkluose
Britų roko grupės nariai liko nustebinti nelegalių imigrantų išradingumu bandant patekti į Jungtinę Karalystę (JK). Trumpam sustoję prie Calais uosto Prancūzijoje, gitaros dėkle rado besislapstantį žmogų, - praneša naujienų portalas express.co.uk
Aktualijos
Nelegalius imigrantus valstybė remia iš mokesčių mokėtojų pinigų (FOTO)
Naujienų portalas dailymail.co.uk pranešė, kad iš mokesčių mokėtojų pinigų britų valdžia viešbučiuose apgyvendina į Jungtinę Karalystę (JK) iš Prancūzijos Calais uostamiesčio plūstančius nelegalius imigrantus.
Aktualijos
Aplink Kentą – pavojus nėščiosioms
Aplink Kentą gyvenančios būsimos mamos – panikoje. Dėl į Angliją bandančių patekti imigrantų keliamų neramumų ir dėl to susidarančių spūsčių aplink Kentą esančiuose keliuose moterys bijo, jog joms teks gimdyti gatvėje.
Aktualijos
Blokada: Eurotunelį drebina protestuotojai
Šiandien prie Calais uosto esančio Eurotunelio terminalo buvo tikras chaosas: keltų kompanijos „MyFerryLink“ darbuotojai išmėtė degančias padangas blokuodami kelią. Darbuotojai protestavo dėl kompanijos pardavimo konkurentams, paniškai bijodami prarasti savo darbo vietas, pranešė naujienų portalas bbc.co.uk.
Aktualijos
Anglijai gresia maisto trūkumas
Greitu laiku prekybos centrai Anglijoje gali pritrūkti būtiniausių maisto produktų, mat prieglobsčio Jungtinėje Karalystėje siekiantys ir į sunkvežimius paslapčia lipantys imigrantai Calais uoste beveik sugriovė maisto tiekimo grandinę.
ŽYMA
ELEKTRONIKA