sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Pasaulis
Streikuojanti prancūzų profesinė sąjunga nutraukė elektros tiekimą tūkstančiams namų
Streikuojantys Prancūzijos nacionalinių elektros tinklų operatorės darbuotojai antradienį nutraukė elektros tiekimą tūkstančiams kompanijų ir namų į pietus nuo Paryžiaus.
Komentarai
Vieno euro krizė
Aistros dėl bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) pasiūlymo visiems buitiniams elektros vartotojams įvesti 1 euro mėnesinį abonementinį mokestį ir truputį sumažinti kainą už kilovatvalandę, Energetikos ministerijos garsiai išreikšti protestai, kategoriška premjero nuomonė prieš, argumentai dėl socialinio tokio pasiūlymo nejautrumo ir galų gale ESO atsitraukimas labai gerai iliustruoja, koks fragmentiškas požiūris į energetiką vyrauja Lietuvoje.
Aktualijos
Pristatomas planas, kaip blokuoti Astravo AE elektrą
Lietuvai siekiant, kad Astravo atominė elektrinė (AE) netoli Vilniaus būtų statoma saugiai, laikantis tarptautinių standartų, valdžia ketina riboti elektros pralaidumus su Baltarusija bei apmokestinti elektrą iš kaimyninės šalies. Taip pat siūloma uždrausti Kruonio hidroakumuliacinei elektrinei teikti paslaugas Baltarusijai.
Verslas
Švedo jachtai užkabinus laidus buvo nutrūkęs elektros tiekimas Kuršių nerijai
Neleistinoje vietoje Klaipėdos uosto kanale praplaukusi švedų piliečių priklausanti jachta sukėlė elektros tiekimo problemų Neringoje. Negana to, pati jachta po kontakto su laidais užsidegė.
Verslas
„Lietuvos energijos“ įmonė iki metų pabaigos įžengs į Lenkijos rinką
„Lietuvos energijos“ grupei priklausanti įmonė „Energijos tiekimas“ paskelbė, kad buria komandą elektros energijos prekybai Lenkijoje.  Šiam tikslui įsteigta įmonė „Geton Energy“.
Pasaulio lietuviai
Kai svajonės pildosi...
Nerijus Poškus (29) niekada nesiskundė gyvenimu Lietuvoje – turėjo gerą darbą, studijavo magistrantūrą, tačiau smalsumas pažinti pasaulį nunešė jį į tolimus kraštus. Apkeliavęs nemažai šalių Nerijus prieš kelerius metus įsikūrė Amerikoje ir šiuo metu gyvena Niujorke.
Pasaulio lietuviai
Keliauti gera, grįžti į Lietuvą dar geriau
Aušra Juodvalkytė (28) galėjo turėti labai gerą gyvenimą Lietuvoje, tačiau po studijų noras pažinti pasaulį ir save nunešė ją į Taivaną – šalį, apie kurią dauguma žmonių žino labai nedaug. Tačiau po kelerių metų, praleistų toli nuo tėvynės, mergina suprato, kad, nors ir priprato prie Taivano, šalis nepriprato prie jos. Susikrovusi lagaminus Aušra grįžo į Lietuvą ir savo gyvenimą dabar jau kuria čia. „Tiesa“ kalbėjosi su prieš kelis metus kalbinta pašnekove ir domėjosi, kaip jai sekasi dabar. O papasakoti tikrai yra ką...
Pasaulio lietuviai
„Tranzuojančios“ lietuvės klajonės: autostopu aplink pasaulį
Nepažįstamos vietovės, nauji veidai, nesibaigiantys nuotykiai – taip galima apibūdinti Gintarės Turskytės (24) gyvenimą pastaruosius kelerius metus. Mergina aplankė daugybę šalių, o kai kuriose jų buvo apsistojusi ir ilgesniam laikui. „Tiesos“ pašnekovė ir dabar nenustygsta vietoje ir kuria naujus planus.
Pasaulio lietuviai
Lietuvį vilioja patogus gyvenimas nesaugiame Pakistane
Mantas Baraišis prieš kelerius metus nusprendė pamatyti, kas vyksta už Lietuvos ribų, ir išvyko iš gimtinės savo pirmajai stotelei pasirinkęs Daniją. Iš ten, jam pačiam kiek netikėtai, 22-ejų „Tiesos“ pašnekovas atsidūrė Pakistane. Šalyje, į kurią lietuviai (ir ne tik) nesiveržia tiesiog pakeliauti, nes musulmoniškos šalies įvaizdis Vakaruose toli gražu nėra patrauklus ir gali išgąsdinti net ir pačius drąsiausius.
ŽYMA
ELEKTROS TIEKIMAS