pirmadienis, sausio 25 d.
Finansai ir investavimas
Emigracija
LB: emigrantų perlaidos į Lietuvą šiemet nebesieks 2 proc. BVP
Emigrantų perlaidos į Lietuvą, ankstesniais metais sudariusios 2,6-4 proc. šalies bendrojo vidaus produkto (BVP), tikėtina, šiemet nesieks nė 2 proc., prognozuoja Lietuvos bankas.
The Economist
Nebelaukiami
Ar atsitraukus COVID-19 vėl prasidės pasaulinė migracija?
The Economist
MIGRACIJA PO COVID-19
Nebelaukiami
COVID-19 sustabdė pasaulinę migraciją. Kiek kliūčių liks atsitraukus pandemijai?
Anglijoje
Nuo „Brexit“ referendumo emigracija iš JK į ES pakilo 30 proc.
Nuo pat lemtingojo „Brexit“ referendumo Jungtinės Karalystės piliečių emigracija į ES valstybes nares išaugo 30 proc., daugiau nei pusei išvykusių
Komentarai
Komentaras
Kodėl ateityje iš užsienio grįžtančių lietuvių tik daugės?
Šių metų birželio mėnesį į Lietuvą atvyko 2153 žmonių daugiau nei išvyko iš šalies. Tai tapo rekordu nuo pat Lietuvos
Pasaulio lietuviai
Kaip gyventi emigracijoje, kad gyvenimas svetimoje šalyje neatrodytų tolygus tremčiai?
Lietuviai primena karklus, kurie sugeba įsišaknyti net pačioje nederlingiausioje žemėje. (Istorikas Egidijus Aleksandravičius) „Keisdamas gyvenamąją vietą, žmogus turi išeiti iš komforto zonos.
Tema
EMIGRACIJA
Stok, durys užsidaro
Priešingai nei prieš dešimtmetį, Lietuva dabar gali išvengti emigracijos šuolio 2007 m. iš Lietuvos emigravo 30 383 gyventojai, o 2010-aisiais šis skaičius padidėjo
Aktualijos
Migracija
Tryliktas mėnuo nenuvylė: atvykusių į Lietuvą vėl daugiau nei ją palikusių
Vasario mėnesį į Lietuvą atvyko 1398 žmonėmis daugiau, nei išvyko, ir teigiama migracija fiksuojama tryliktą mėnesį iš eilės. Kaip skelbia Statistikos
Pasaulis
Turkija
R. T. Erdogano ultimatumas: Europa privalo paremti Turkiją Sirijoje, jei nori sprendimo dėl migrantų
Europos šalys privalo palaikyti Turkijos „sprendimus“ Sirijoje, jei nori išspręsti migrantų krizę, trečiadienį pareiškė turkų prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas , apkaltinęs Europą „trypiant“ pabėgėlių teises.
Pramogos
Emigrantės istorija – nuo morkų pakuotojos iki nekilnojamojo turto agentės
Užsispyrimas siekti tikslo, net jeigu bus labai sunku – tokia taisykle vadovaujasi rytų Londone įsikūrusi Raimondos ir Donato Majauskų šeima, į Jungtinę Karalystę išvykusi 2006-aisiais. Daug sunkumų emigracijoje įveikę lietuviai įsitikinę kad, jei nors akimirkai būtų atsipalaidavę, gražiuose namuose šiandien negyventų ir savo vaikams negalėtų suteikti tai, ką turi dabar. Vienas iš lietuvių poros vaikų, pirmagimis Aras, Londone laikomas vienu talentingiausių lenktynininkų kartingo sporte.
Komentarai
Darbo rinka
Liūdėjome dėl emigracijos − dabar bijosime imigracijos?
Per praėjusį dešimtmetį dėl emigracijos Lietuva prarado maždaug dešimtadalį savo gyventojų. Tačiau pernai išryškėjo nauja tendencija – atvykstančių gyventojų buvo daugiau nei išvykstančių iš šalies. Dėl to pasigirdo perspėjimai apie neigiamas imigracijos pasekmes. Ar tikrai turime ko bijoti?
Anglijoje
Prognozuojamas lūžis: „Brexit“ akivaizdoje lietuviai sparčiai grįžta į tėvynę
Po beveik pusės amžiaus narystės Didžioji Britanija paliko Europos Sąjungą. Šio istorinio pasitraukimo akivaizdoje vis daugiau į šią šalį emigravusių Lietuvos piliečių apsisprendžia grįžti ir gyventi bei dirbti gimtojoje šalyje.
Pasaulis
Emigracija
Keturiasdešimt tūkstančių lietuvių jau oficialiai nori likti JK
Naujausi statistiniai duomenys rodo, kad jau beveik 1 mln. europiečių Londone užpildė prašymus gauti nuolatinio gyventojo statusą, iš jų šiek tiek mažiau nei 40 tūkst. yra lietuviai.
Pramogos
Anglijoje įkurtas verslas lietuvės gyvenimą apvertė aukštyn kojomis: klientai – pasaulinio garso žvaigždės
Rodos, dar visai neseniai grožio paslaugų ir prabangių SPA procedūrų kompanijos „Blossom and Jasmine“ savininkės 37-erių Gintarės Lisauskienės sėkmės istorija šmėžavo televizijoje ir spaudoje. Visgi pastaruosius metus verslininkė atkakliai dirbo, bet apie save atviravo vis rečiau. „Išgyvenau nelengvą metą asmeniniame gyvenime, tačiau dabar visu pajėgumu judu į priekį“, – prisipažįsta ji.
Finansai ir investavimas
Ekonomika
Išankstinis 2019 m. BVP rodiklis: dar vieni geri metai
Statistikos departamentas praneša, kad, išankstiniais duomenimis, 2019 m. BVP Lietuvoje paaugo 3,9 proc. 
Pramogos
Dainininko K. Kerbedžio dukros istorija: meilė 17 metų vyresniam mokytojui ir emigracijos metai Kinijoje
Konstancijos ir Remigijaus Sabaliauskų meilės istorija – lyg iš filmo. Žinomo dainininko Kastyčio Kerbedžio dukra įsižiūrėjo Remigijų dar būdama moksleivė – 17 metų vyresnis vyras buvo jos fortepijono klasės mokytojas. Talentingas mokytojas Konstancijai rimtai krito į širdį, todėl mergina išdrįso prisipažinti apie užgimusius jausmus. Istorijos pradžia nieko nežadėjo – mokytojo etika neleido megzti romantinių santykių. Tačiau nepaisant visko pianistė Konstancija ir muzikos mokslų daktaras Remigijus dabar jau yra šeima, neseniai grįžusi iš emigracijos Kinijoje ir kurianti savo gyvenimą Lietuvoje.
Lietuva
Sugrįžo į besikeičiančią ir tobulėjančią Lietuvą, kad ir vėl taptų to virsmo dalimi
Dalijamės jauno vyro, išvykusio iš Lietuvos per didžiausią emigracijos bangą, o vėliau sugrįžusio į tėvynę, istorija. Neabejojame, kad daugelis joje atpažintų savo jaunystės paieškas – kai buvo svajota ir keliauta, dairomasi tos vietos, kurioje būtų gera gyventi, ir kurioje galėtume jaustis laimingais.
Pramogos
Išvykimas dirbti svetur ir paskolos gavimas Lietuvoje
Sutikite, kiekvienas iš mūsų vienaip ar kitaip esame paliesti emigracijos. Ir šiuo atveju nebūtina būti bent kartą gyvenime išvykus iš šalies su tikslu užsidirbti. Tereikia apsidairyti aplinkui – toli ieškoti tikrai nereikia
Pramogos
Vidas Bareikis apie patyčias: pažįstama bėgo nuo patyčių emigruodama
„Turime pasiekti, kad gerbti vieni kitus taptų madinga“, – teigia kadaise mokykloje patyčias kaip nemalonią patirtį prisimenantis režisierius, aktorius, muzikantas ir kompozitorius Vidas Bareikis. Jis palaiko visas priemones prieš patyčias, o taip pat ir naujausią – Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir programos „Kurk Lietuvai“ inicijuotą elektroninę platformą „Patyčių dėžutė“.
ŽYMA
EMIGRACIJA