penktadienis, sausio 15 d.
Lietuva
Ekonomistai: pandemija ir karantinai sumažino emigrantų perlaidas
Beveik perpus šiemet sumažėjusias emigrantų perlaidas iš užsienio į Lietuvą lėmė koronaviruso pandemija ir gyventojų judėjimo suvaržymai, teigia ekonomistai. Anot jų,
Lietuva
Darbo rinką pakoregavo ir pandemija
Emigrantai grįžta į Lietuvą, bet darbo ieškotis neskuba
Statistikos departamentui fiksuojant teigiamą migraciją, politikai skuba džiaugtis, esą iš Lietuvos laimės ieškoti išvykę emigrantai grįžta ir kursis čia, tačiau
Pasaulis
Turkija
R. T. Erdogano ultimatumas: Europa privalo paremti Turkiją Sirijoje, jei nori sprendimo dėl migrantų
Europos šalys privalo palaikyti Turkijos „sprendimus“ Sirijoje, jei nori išspręsti migrantų krizę, trečiadienį pareiškė turkų prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas , apkaltinęs Europą „trypiant“ pabėgėlių teises.
Aktualijos
Policija išaiškino nusikaltėlių tinklą, pervežusį 10 tūkst. migrantų iš Prancūzijos į JK
Prancūzų ir Nyderlandų policija sulaikė 23 asmenis, įtariamus priklausant vienam nusikaltėlių tinklui, neteisėtai pervežusiam apie 10 tūkst. migrantų iš Prancūzijos į Jungtinę Karalystę, ketvirtadienį pranešė Europos policija Europolas.
Pramogos
Po virtinės nelaimių atsitiesusi Anglijoje gyvenanti Laura ragina niekada nenuleisti rankų
Anglijoje, Bazildono mieste gyvenanti buvusi kaunietė Laura Jukšienė ir jos šeima gyvenime patyrė tiek nelaimių, kad net sunku įsivaizduoti. Visą turtą sunaikinęs gaisras, draugų išdavystė, skurdas, sunkumai susilaukiant vaikelio – po visų išbandymų Laura apsisprendė imtis kardinalių gyvenimo pokyčių. Moteris atsisakė nenusisekusio kirpėjos darbo ir ėmėsi padėti likimo nuskriaustiems žmonėms.
Aktualijos
Gruodžio 18-toji - tarptautinė migrantų diena
Gruodžio 18-oji Jungtinių Tautų sprendimu paskelbta tarptautine migrantų diena. „Migrantais“ vadinami asmenys, kurie persikelia gyventi iš vienos vietos į kitą.
Pasaulio lietuviai
Pasaulio lietuvių centras – įspūdingas JAV lietuvių bendruomenės pasiekimas
Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkas Antanas Vinkus susitiko su Pasaulio lietuvių centro Lemonte (JAV) direktoriumi Artūru Žiliu. Susitikime diskutuota apie jau daugiau nei tris dešimtmečius veikiančio Pasaulio lietuvių centro tikslus, misiją ir veiklos planus.
Aktualijos
Anglijos teisme – sukrečianti byla: emigrantai atvežtus lietuvius laikė spintose, marino badu
Liverpulio Karūnos teisme Ritai Jablonskaitei ir Robertui Repšui iš Padgate buvo pateikti kaltinimai nelegaliai į šalį atvežus du Lietuvos piliečius ir vėliau privertus juos vergauti, informuoja www.warringtonguardian.com.
Pramogos
„Slėpynės Anglijoje“ autorė atskleidė siaubingus emigrantų darbus: šaudyti į karves, dirti triušiams kailius ir malti vištas
Kristina Baubinaitė – knygos „Slėpynės Anglijoje“ autorė, savo knygoje plačiai aprašiusi emigraciją, kurią pati vadina moderniąja vergove. Per trejus metus gyvenimo Didžiojoje Britanijoje moteris pamatė emigrantų dugną ir sako, kad gana apsimetinėti, kokį nuostabų gyvenimą gyvenate dirbdami juodus darbus. Šią penktadienio popietę, 17.30 val., LNK laidoje „Bus visko“ – išskirtinis pasakojimas apie tamsiąją emigracijos pusę.
Anglijoje
Londone – neįtikėtinomis sąlygomis gyvenantys benamiai
Net ir trumpam į Londoną užsukę turistai pastebi – visur pilna benamių. Liūdniausia tai, kad tarp jų nemaža dalis mūsų tautiečių. Į Angliją jie atvyko tikėdamiesi prasigyventi, bet aplinkybės susiklostė nepalankiai ir svajonės sudužo. Laidos kūrėjai įspėja – kai kurie šio vakaro „(Ne)emigrantų“ vaizdai gali sukrėsti.
Pasaulis
Šimtai migrantų okupavo Paryžiaus Panteoną
Šimtai nelegalių migrantų penktadienį okupavo Panteoną, esantį Prancūzijos sostinės Paryžiaus centre, reikalaudami įteisinti jų statusą ir reikalaudami teisės likti Prancūzijoje.
Pasaulio lietuviai
Lietuvių emigrantų trijulė šiurpino ir Angliją, ir Italiją: nusikaltimą įvardijo kaip pasibaisėtiną ir ligotą
Kalėti iki gyvos galvos – tokį nuosprendį prieš penkerius metus britų teisme išgirdo trys lietuviai emigrantai. Jauni vyrai buvo nuteisti už jauno italų kilmės padavėjo nužudymą, o vietinėje žiniasklaidoje jų veiksmai buvo vadinami kaip pasibaisėtini ir ligoti.
Pramogos
Atpigęs svaras blogina lietuvių emigrantų gyvenimą
Dėl „Brexito“ smukęs svaro kursas euro atžvilgiu mažina realias lietuvių emigrantų pajamas, ir tai gali paskatinti dalį iš jų grįžti į Lietuvą arba persikelti iš Londono į pigesnius Britanijos miestus, teigia bendruomenės atstovai.
Lietuva
Į Lietuvą grįžusi emigrantė lygina, ką atrado ir ką prarado: didžiausias skirtumas – atlyginimas
Prieš daugiau nei vienuolika metų Gintarė Špogienė su šeima nusprendė laimės ieškoti svetur. Grįžusi į Lietuvą moteris jaučiasi laiminga, esanti arčiau šeimos ir lietuviškos gamtos. „Kuo daugiau žmonių grįžta, tuo visiems kitiems yra grįžti yra lengviau. Žmonės yra įpratę keliauti po pasaulį, nebijo išvykti iš Lietuvos, tad neturėtų būti baisu ir grįžti“, – neslepia buvusi emigrantė.
Anglijoje
Emigrantai grįžta į Lietuvą. Ar ragavę darbo užsienyje pranašesni už vietinius?
Pernelyg užsitęsusi nežinia dėl Brexito ir lietuvių, gyvenančių Didžiojoje Britanijoje padėties po šalies išstojimo stumtelėjo tautiečius vėl svarstyti klausimą „Ar verta grįžti į tėvynę?". O ar pargrįžėlių laukia ir ką apie juos mano Lietuvos verslininkai.
Pramogos
D. Ibelhauptaitė apie emigraciją: jei nelaimingas namuose, greičiausiai nebūsi laimingas ir svetur
Kodėl skundžiamasi, kad Lietuvoje visuomenė nedraugiška, pavydi, agresyvi? Kodėl mums atrodo, kad kaimyno kieme žolė žalesnė? Emigracija – šalies problema ar natūralus reiškinys? Kur ta laimė – namuose ar svečioje šalyje?
Pasaulio lietuviai
Nėščia emigrantė negalėjo patikėti patirtu pažeminimu Šiaulių parduotuvėje: iki šiol negaliu atsigauti
Į Lietuvą iš Švedijos kovo 30 d. grįžusi vaikelio laukianti emigrantė (vardas ir pavardė redakcijai žinomi – DELFI) nesitikėjo patirti tokio pažeminimo, kokį teko iškęsti Šiaulių „Akropolyje“ įsikūrusioje parduotuvėje „Dream denim“. „Iki šiol negaliu atsigauti“, – DELFI pasakos ji.
Anglijoje
„Brexit“ paskubino kraustynes: išvykstantys lietuviai susipakuoja ištisus butus
Vis dar tvyrant chaosui dėl Jungtinės Karalystės (JK) pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES) lietuvių emigrantai, panašu, pasimetę. Kaip pasakojo lengvus krovinius gabenančių ir kraustynėmis užsiimančių įmonių vadovai, kol vieni kraunasi mantą ir į Lietuvą iš JK parsiveža ištisus butus, kiti kaip tik skuba emigruoti ir greičiau įsitvirtinti, kol nebuvo uždarytos šalių sienos.
Anglijoje
Lietuva vietos britams po „Brexit“ žada išskirtines sąlygas
Ruošiantis galimam kietajam Jungtinės Karalystės pasitraukimui iš Europos Sąjungos (ES), Lietuva žada nustatyti britams palankesnes gyvenimo šalyje sąlygas, nei kitiems trečiųjų šalių piliečiams.
Anglijoje
Auga kietojo „Brexit“ tikimybė: rizikos lietuvių emigrantams, verslui ir saugumui
Iki planuojamo Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES) lieka 35 dienos, tačiau „Brexit“ sąlygos iki šiol neaiškios.
ŽYMA
EMIGRANTAI