antradienis, spalio 4 d.
Energetika
„Elektrum Lietuva“ į tinklą jungia jau trečią saulės parką, investavo apie 3 mln. eurų
Latvijos energetikos milžinei „Latvenergo“ priklausanti energetikos sprendimų bendrovė “Elektrum Lietuva“ šalyje pastatė jau trečią nuosavą saulės parką. Įmonė į 4,4
NT ir energetika
Energetika
ES šalims reikėtų sumažinti dujų vartojimą 9–13 proc.
Europos Sąjungos (ES) šalims reikėtų sumažinti dujų vartojimą 9–13 proc., kad per šildymo sezoną nebūtų išnaudotos visos saugyklose laikomos atsargos, jei tiekimas iš Rusijos nuo lapkričio 1 dienos visiškai nutrūktų, rašoma pirmadienį paskelbtoje Tarptautinės energetikos agentūros (TEA) dujų rinkų ketvirčio ataskaitoje, kurią cituoja „Deutsche Welle“.
Komentarai
Komentaras
Infliacija, palūkanos ir žaliavos: ką rodo rinkos lūkesčiai?
Diskutuojant apie ekonomikos ir finansų rinkos ateities perspektyvas, dažnai įvardijamos dvi projekcijos – finansinių institucijų prognozės ir rinkos dalyvių lūkesčiai. Pastarieji yra išskaičiuojami iš išvestinių finansinių instrumentų kainų ir priklauso ne nuo prognozių modelių (kurie savo ruožtu labai priklauso nuo jų sudarytojų prielaidų), o nuo tuo metu sudaromų sandorių kainų. Jei rinkoje pakankama likvidumo, šią informaciją galima laikyti patikimu lūkesčių indikatoriumi kalbant ir apie palūkanų normas, ir apie kainų augimą bei skirtingų žaliavų kainas. Pastaruoju laiku dėl rekordinės infliacijos rinkos lūkesčiai smarkiai pakito kalbant ne tik apie artimiausius metus, bet ir apie gerokai ilgesnį laikotarpį. Ką ateities sandorių kainų kreivės rodo dabar?
Verslo naujienos
Maitinimo verslui skelbia paskutinę vakarienę
Panevėžio kavinių ir restoranų savininkai tiesmuki: vien elektros kainai pakilus 500 procentų, pridėtinės vertės mokesčio lengvatos panaikinimas reikštų masinį šio verslo įmonių uždarymas.
NT ir energetika
Energetika
Eurokomisarė K. Simson: turime pasiūlyti kainų „lubas“ rusiškoms dujoms
Už energetiką atsakinga Europos Komisijos narė Kadri Simson palaiko siūlymą įvesti kainų lubas iš Rusijos importuojamoms dujoms.
Aktualijos
Interpeliacijos klausimai
D. Kreivys: dideles elektros kainas lėmė Rusijos energetinis karas prieš Europą
Energetikos ministras konservatorius Dainius Kreivys antradienį Seime atsakydamas į jam opozicijos inicijuotos interpeliacijos klausimus teigė, jog didžiausios įtakos išaugusioms elektros kainoms turėjo dėl Rusijos energetinio karo prieš Europą dešimt kartų išaugusi gamtinių dujų kaina.
Politika
Seimas imsis interpeliacijos D. Kreiviui
Energetikos ministras konservatorius Dainius Kreivys antradienį Seime atsakys į opozicijos jam inicijuotos interpeliacijos klausimus. Išklausius ministro atsakymus bus sudaroma speciali komisija,
Politika
D. Kreivys atsakė į interpeliacijos klausimus: sprendimo neatidėti antrojo etapo anaiptol nelaikau klaida
Energetikos ministras Dainius Kreivys teigia nelaikantis klaida sprendimo dar ilgesniam laikui neatidėti antrojo elektros rinkos liberalizavimo etapo. Tai jis nurodė
Komentarai
KOMENTARAS
ES laivas – energetikos krizės sūkuriuose
Energetika – vienas didžiausių pastarųjų mėnesių europiečių galvaskaudžių, ir neatrodo, kad Europos Komisijos (EK) rugsėjį pasiūlytos homeopatinės tabletės nuramins šėlsmą europiečių galvose.
Kultūra
Kylančios energetikių išteklių kainos
Energiją taupantys muziejai užsidaryti neketina, svarsto keisti veiklą
Kylant energetinių išteklių kainoms Lietuvos muziejai užsidaryti neketina, tačiau dabartinis j jų finansavimas nėra pakankamas, sako Lietuvos muziejų asociacijos primininkas. Pasak Mariaus Pečiulio, didžiausių iššūkių patiria Jūrų muziejus Klaipėdoje ir Valdovų rūmai Vilniuje.
Pasaulis
Aukščiausia trolinimo klasė: rusas Europai transliavo visą parą veikiančią dujinę viryklę, kad parodytų, kokios pigios Rusijoje dujos
„Twich“ užblokavo rusų kanalą, kuris dėl itin pigių dujų visą parą europiečiams transliavo savo viryklę. Apie tai socialiniame tinkle „Twitter“
Aktualijos
Interpeliacija
Interpeliaciją D. Kreiviui pasirašė 62 parlamentarai, ji įteikta Seimo pirmininkės biurui
Dėl kritiškos situacijos elektros ir šilumos sektoriuose inicijuotą interpeliaciją energetikos ministrui Dainiui Kreiviui pasirašė 62 parlamentarai.
NT ir energetika
Šoko švelninimas
Premjerė: Vyriausybė turi įvairių skaičiavimų, kaip bus kompensuojama už elektrą ir dujas
Prezidentūrai paskelbus apie preliminarius Vyriausybės skaičiavimus, kad dujų ir elektros kainos gyventojams 2023 metais galėtų didėti du kartus po 40 proc., o skirtumą iki rinkos kainų jiems kompensuotų valstybė, premjerė Ingrida Šimonytė pareiškė, kad Vyriausybė turi įvairių skaičiavimų, kiek lėšų reikėtų kompensacijoms esant skirtingoms rinkos kainoms.
NT ir energetika
Energetikos kainos
A. Skaisgirytė: dujų kainų lubos – viena iš galimybių, tačiau ne pagrindinė
Europos Sąjungai (ES) ieškant sprendimų, kaip skubiai sumažinti rekordines elektros kainas vartotojams, dujų kainų lubų nustatymas yra viena iš galimybių, tačiau ne pagrindinė, sako prezidento vyriausioji patarėja užsienio politikai Asta Skaisgirytė.
Energetika
Renovuotų namų gyventojai taupo energiją ir kuria tvaresnę aplinką
Per vienus metus – vidutiniškai 10 750 tonų mažiau CO2 išmetimų į aplinką. Tokius rezultatus skaičiuoja „Mano BŪSTAS“, padėjęs klientams
Politika
D. Kreivys: dujų kainų lubos – ilgalaikis sprendimas pigesnei energijai
Dujų kainų lubos būtų ilgalaikis sprendimas Europai siekiant atpiginti elektrą, sako energetikos ministras Dainius Kreivys. Tai jis teigė premjerei Ingridai
NT ir energetika
Energetika
D. Kreivys: dujų kainų lubos – ilgalaikis sprendimais pigesnei energijai
Dujų kainų lubos būtų ilgalaikis sprendimas Europai siekiant atpiginti elektrą, sako energetikos ministras Dainius Kreivys. Tai jis teigė premjerei Ingridai Šimonytei pareiškus, jog pagrindinė problema – kaip atsieti elektros kainas nuo dujų.
NT ir energetika
I. Šimonytė: pagrindinė problema – kaip atsieti elektros kainas nuo dujų
Europos Sąjungai (ES) ieškant sprendimų, kaip skubiai sumažinti rekordines elektros kainas vartotojams, premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad pagrindinė spręstina problema – kaip atsieti elektros kainas nuo dujų.
ŽYMA
ENERGETIKA