ketvirtadienis, rugpjūčio 6 d.
Pramogos
Princas Wiliamas padarė tai, ko iki šiol nedrįso nei vienas karališkosios šeimos narys
Didžiosios Britanijos princas Williamas atvyko į Izraelį. Jis yra pirmasis iš britų karališkosios šeimos narių, besilankantis šioje šalyje su oficialiu vizitu.
Pasaulis
Trumpas pripažino Jeruzalę Izraelio sostine
JAV prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį pripažino ginčijamą Jeruzalės miestą Izraelio sostine, o šis istorinis sprendimas atšaukia kelių ankstesnių dešimtmečių Amerikos politiką ir galis sukelti naują smurto protrūkį Artimuosiuose rytuose.
Pasaulis
Donaldas Trumpas pripažins Jaruzalę Izraelio sostine
JAV prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį pripažins Jeruzalę Izraelio sostine ir užbaigs dešimtmečius Amerikos vykdytą atsargią politiką, nepaisydamas rūsčių perspėjimų, kad gali būti padaryta istorinė klaida ir pakurstytas smurtas Artimuosiuose Rytuose.
Pasaulis
Izraelyje mirtinai subadyta jauna britė
Penktadienį beprasmio išpuolio auka Izraelyje tapo jauna turistė iš Jungtinės Karalystės, ją peiliu subadė pusamžis palestinietis.
Aktualijos
Doktorantūra Lietuvoje: nors persiplėšk
Universitetai tikisi didesnio doktorantų atsidavimo mokslui, tačiau jaunieji tyrėjai tik iš stipendijų neišgyventų. Kompromisas kol kas nerastas.
Pasaulis
Dar vienas teroristas sunkvežimiu atakavo žmones
Sekmadienį Izraelyje nukautas asmuo, vairavęs sunkvežimį ir tyčia jį nukreipęs į žmonių minią. Neabejojama, kad tai – teroro aktas.
Lietuva
Prezidentės kelionės kainuoja pigiau nei ministrų
Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir toliau naudojasi pigių avialinijų paslaugomis. Šią savaitę šalies vadovė viešėjo Izraelyje, į kurį nuskrido su „Wizzair“ kompanijos lėktuvu. Jos atstovė INFO TV kanalo laidos „Info diena“ žurnalistus informavo, kad prezidentė pasirinko patogiausią, greičiausią ir pigiausią kelionės variantą.
Aktualijos
Palestiniečiai draudžia leistis Tel Avivo oro uoste
Palestiniečių judėjimo „Hamas“ kariškiai įspėjo užsienio oro bendroves nesinaudoti Tel Avivo oro uostu Izraelyje, skelbė portalas telegraph.co.uk.
Pasaulis
Konfliktas Gazos ruože pareikalavo daugiau kaip 1000 aukų
Kruvinas konfliktas Gazos ruože jau pareikalavo 1037 aukų. Paskutiniai du žuvusieji šį kruviną sąrašą papildė šios savaitės pradžioje, po tanko paleisto sviedinio į gyvenamąjį namą netoli Džabalijos, kur šiuo metu vyksta intensyvūs mūšiai tarp „Hamas“ ir Izraelio kovotojų.
Aktualijos
Izraelyje ir Palestinoje esantys lietuviai įspėti
Užsienio reikalų ministerija atkreipia Lietuvos piliečių, esančių Izraelyje ir Palestinoje, dėmesį, kad liepos 23 dieną dauguma Europos oro bendrovių, tarp jų „Lufthansa“, „Air France“, „KLM“, „AustrianAirlines“, „SwissAir“, „Germanwings“, 24 valandoms sustabdė skrydžius iš Izraelio BenGuriono oro uosto.
Pasaulio lietuviai
Iš Lietuvos į svečią šalį išginė liga
Sergejus Kanovičius – poetas, eseistas ir vertėjas, dabar savo gyvenimą kuriantis Belgijoje. O išvažiavo jis ten nelaimės genamas dar gūdžiais 1990-aisiais. Tuomet išvykdamas iš Lietuvos kūrėjas gelbėjo savo sūnų, sergantį sunkia liga, kuriai gydyti vaistų laisvėjančioje šalyje tiesiog nebuvo. Su Sergejumi „Tiesa“ kalbėjosi apie emigraciją ir tuštėjančią Lietuvą bei savo ir šalies ateities perspektyvas.
Aktualijos
Tel Avive pristatytas Lietuvos turistinis potencialas
Įspūdinga gamta ir daug žalumos, dažni lietūs ir gaivūs orai – dalykai, labiausiai viliojantys karščių nualintus Izraelio turistus atvykti į Lietuvą. Valstybinio turizmo departamento ir Lietuvos ambasados Izraelyje surengtą Lietuvos turizmo galimybių pristatymą Tel Avive aplankė arti 100 Izraelio turizmo verslo ir žiniasklaidos atstovų.
Pasaulio lietuviai
Izraelio žavesys lietuvės akimis
Nida Degutienė įsikūrė Izraelyje dar gerai nežinodama, ko tikėtis iš legendomis apipinto krašto. Nors gimtinėje teko palikti mėgiamus darbus ir nerimaujančius artimuosius, „Tiesai“ Nida pripažino, kad gyvenimas egzotiškame krašte jai atvėrė daug išskirtinių galimybių.
Pasaulio lietuviai
Šventojoje žemėje trūksta tik lietuviškos darganos
Vilnietė Olga Bereščianskytė-Levin (38 m.) net neįsivaizdavo, kad likimas ją kada nors gali nuvesti į Izraelį. Tačiau sutiko mylimą vyrą ir prieš dvejus metus išvyko gyventi į Šventąją žemę. Įdomus sutapimas – dar prieš pažintį su išrinktuoju moteris sužinojo, kad ir ji pati turi žydiško kraujo.
Pasaulis
Izraelis atsisako kištis į Sirijos pilietinį karą
Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu ministrų kabineto susirinkime paskelbė siekiantis laikytis kuo atokiau nuo Sirijoje vykstančių pilietinių neramumų, nors pastaruoju metu abi valstybės bendrauja itin glaudžiai, - pranešė „Telegraph“.
Pasaulis
Dvi valstybės į derybas nesueina
Palestina džiaugiasi pergale – Jungtinės Tautos pagaliau ją oficialiai įvardijo valstybe. Visgi ar „sustiprintas“ Palestinos statusas duos postūmį taikos deryboms su Izraeliu?
Pramogos
Raketų lietus virš Izraelio
Radikaliai Palestinos grupuotei Hamas raketomis apšaudžius didžiuosius Izraelio miestus, po „Arabų pavasario“ pasikeitęs Vidurio Rytų regionas grimzta į grėsmingą suirutę.
Pasaulis
Trapios taikos kūrėjai ir griovėjai
Neatidėliotinos Izraelio atakos prieš Iraną grėsmė išsisklaidė, tačiau karo kirvis vis dar neužkastas. Augančia įtampa regione planuoja pasinaudoti Rusija.
ŽYMA
EUGENIJUS STUMBRYS