trečiadienis, rugpjūčio 12 d.
Aktualijos
Žmogaus teisės
Strasbūro teisme – mažiau Lietuvai priteistų kompensacijų
Pernai Lietuva turėjo sumokėti vieną mažiausių per pastaruosius penkerius metus Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) skirtų išmokų už žmogaus teisių
Aktualijos
Neapykantos kurstymas
Istorinis sprendimas: Strasbūro teismas pripažino, kad Lietuvos teisėsauga diskriminavo grasinimų sulaukusią gėjų porą
Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) antradienį paskelbė, kad Lietuvos teisėsauga nepagrįstai diskriminavo Lietuvos gėjų porą, kai atsisakė pradėti tyrimą dėl neapykantos kurstymo
Pasaulis
Norvegijos „Barnevernet“ pralaimėjo bylą Europos Žmogaus teisių teisme
Europos Žmogaus Teisių Teismas antradienį priėmė Norvegijos vaiko gerovės tarnybai „Barnevernet“ nepalankų nuosprendį byloje, kuri, kritikų teigimu, demonstruoja valstybės sankcionuoto „vaikų grobimo“ praktiką šalyje.
Pramogos
Žinoma britų rašytoja rusiškai sukritikavo „Brexit“
Knygų apie Harį Poterį autorė J. K Rowling, žinoma dar ir dėl to, kad nebijo viešai pasisakyti įvairiomis politinėmis ir socialinėmis temomis, šį kartą sukritikavo „Brexit“ šalininką Aaroną Banksą ir apkaltino jį turint ryšių su Rusija po to, kai jis ją pavadino „pretenzinga“, rašo Rbth.com.
Aktualijos
Strasbūro teismas kitą savaitę skelbs sprendimą dėl spėjamo CŽV kalėjimo Lietuvoje
Europos Žmogaus Teisių Teismas kitą savaitę skelbs sprendimą dėl įtarimų, kad Lietuvoje 2005–2006 metais galėjo veikti slaptas amerikiečių kalėjimas, kuriame kalinti įtariamieji terorizmu.
Aktualijos
R. Paksui rengiamasi atverti kelią į Seimą, „tvarkiečiai“ nepatenkinti
Seimas ėmėsi Konstitucijos pataisų, kurios leistų per apkaltą pašalintam Rolandui Paksui kandidatuoti į Seimą, bet neatvertų kelio į prezidentus.
Aktualijos
Penkiolikai kalinių Lietuva turės išmokėti 100 tūkst. eurų
Europos Žmogaus Teisių Teismas patvirtino taikos sutartis, pagal kurias Lietuva penkiolikai kalinių išmokės per 100 tūkst. eurų žalos atlyginimo dėl prastų kalinimo sąlygų.
Pramogos
J.K. Rowling vienu sakiniu sugniuždė „Brexit“ šalininką
Dėl „Brexit“ į dvi stovyklas pasidalijusioje Jungtinėje Karalystėje nuolat pasigirsta šį sprendimą palaikančių ir jam prieštaraujančių argumentų. Į šią diskusiją efektingai įsitraukė ir „Hario Poterio“ autorė.
Pramogos
Hario Poterio autorė rašo naują knygą vaikams
Visame pasaulyje žinoma rašytoja J. K. Rowling, sukūrusi kultiniu tapusį knygų herojų Harį Poterį, pranešė išleisianti naują knygą vaikams. Kaip teigė cnn.com., autorė jau parašė dalį knygos, kuri jai pačiai itin artima širdžiai.
ŽYMA
EUROPOS ŽMOGAUS TEISIŲ TEISMAS