pirmadienis, liepos 13 d.
Pasaulis
Karantino vėzdas
Sekti, tildyti, rakinti: kontroversiškiausi karantino pavyzdžiai visame pasaulyje
Demokratinių ir autoritarinių valstybių lyderiai visame pasaulyje koronaviruso epidemijos piko metu naudojosi proga sustiprinti savo galią. Tik masinių susibūrimų ir judėjimo draudimais jie neapsiribojo.
Politika
Karantino vėzdas
Sekti, tildyti, rakinti
Demokratinių ir autoritarinių valstybių lyderiai visame pasaulyje naudojasi proga sustiprinti savo galią. Tik masinių susibūrimų ir judėjimo draudimais jie neapsiriboja. Filipinai Ramiojo vandenyno salose
Aktualijos
Žmogaus teisių suvaržymai
Kova be taisyklių: koronavirusas rankas atriša ne tik autoritariniams lyderiams
Viruso COVID-19 sukelta pandemija autokratiniai lyderiai visame pasaulyje naudojasi kaip galimybe savo galioms stiprinti. Jų veiksmų modelis, regis, atsispindi ir
Pasaulis
Filipinuose skelbiama itin pavojingos Dengės karštligės epidemija: platina uodai ir blakės
Filipinų sveikatos apsaugos departamentas antradienį paskelbė nacionalinio masto Dengės karštligės epidemiją.
Pasaulis
Pietų Filipinuose per žemės drebėjimą sužeisti daugiau kaip 50 žmonių
Filipinų pietinėje dalyje mažiausiai 51 žmogus šeštadienį buvo sužeistas per žemės drebėjimą, apgadinusį namų, bažnyčių ir kitų pastatų, pranešė policija.
Lietuva
Lietuvos politikai ir verslininkai susitarė: kels algas ir mažins mokesčius
Vyriausybė, verslo atstovai ir profesinės sąjungos susitarė ateityje didinti atlyginimus, mažinti darbo jėgos apmokestinimą ir skatinti kolektyvines sutartis. Pirmadienį pasirašytas tai numatantis trišalis susitarimas.
Aktualijos
Filipinų prezidentas tęsia kovą su įtariamais narkotikų prekeiviais
Filipinų prezidentas Rodrigo Duterte paragino šalies policiją kasdien likviduoti dešimtis įtariamų narkotikų prekeivių ir negailėjo pagyrimų pareigūnams, kurie šią savaitę
Aktualijos
36 gyvybes Filipinuose nusinešęs išpuolis nebuvo teroro aktas, teigia šalies valdžia
Automatu ginkluotas užpuolikas praėjusią naktį Filipinuose padegęs kazino greičiausiai nebuvo teroristas, sako šalies prezidentūra. Šis gaisras nusinešė 36 žmonių gyvybes.
Aktualijos
Islamistų užimtame mieste Pietų Filipinuose įstrigę apie 2 tūkst. žmonių
Šiandien Filipinų kariuomenės sraigtasparniai apšaudė islamistų kovotojus, kurie užėmė pietinį Maravio miestą. Čia įstrigę apie 2 tūkst. negalinčių ištrūkti žmonių. Savaitę trunkantys susirėmimai jau nusinešė dešimtis gyvybių.
Aktualijos
Filipinų prezidentas paskelbė karo padėtį
Po gyvybių pareikalavusių susirėmimų tarp vienos kovotojų grupuotės, siejamos su „Islamo valstybė“ (IS) ir saugumo pajėgų, Filipinų prezidentas Rodrigo Duterte šalies pietinėje dalyje paskelbė karo padėtį.
Lietuva
Nauja Lietuvos vyriausybė: vardai – mažai girdėti
Ketvirtadienį Lietuvos seimui ir prezidentei pateiktas sąrašas kandidatų, kurie užimtų ministrų postus naujoje vyriausybėje.
Lietuva
Ministrų portfeliai ne visiems norintiems
Paskirtajam premjerui Algirdui Butkevičiui nepavyko surasti 14 tinkamų kandidatų visoms ministerijoms. Būtent taip pareiškė Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir pridūrė, kad tvirtina nepilnos sudėties Vyriausybę.
ŽYMA
FILIPINAI