ketvirtadienis, kovo 4 d.
Pasaulis
Kartojasi 2020-ieji: Vakarų Australijoje – nevaldomas krūmynų gaisras
Australijos ugniagesiai šeštadienį sakė būsiantys priversti iki išnaktų kovoti su nevaldomu krūmynų gaisru, keliančiu pavojų žmonių gyvybėms ir namams vakarinės
Pasaulis
Gaisrai
Gaisrai Kalifornijoje išdegino rekordinį 800 tūkst. ha plotą
Miškų gaisrai Kalifornijoje išdegino rekordinį daugiau kaip 2 mln. akrų (daugiau kaip 800 tūkst. ha) plotą, pirmadienį paskelbė valstijos ugniagesių departamentas.
Pasaulis
Video: Sibirą siaubia milžiniški gaisrai
Mažiausia devyniuose Sibiro regionuose bei respublikose gaisrai prisideda prie koronaviruso kančios. Smarkiausi gaisrai siaučia Kemerovo, Novosibirsko, Altajaus, Užbaikalės krašto regionuose bei
Pasaulis
Ukraina: lietus padėjo užgesinti prie Černobylio elektrinės siautusius miškų gaisrus
Ukrainos tarnyboms pavyko užgesinti uždarojoje zonoje aplink katastrofos ištiktą Černobylio atominę elektrinę siautusius miškų gaisrus, į šalį atslinkus lietaus debesims,
Pasaulio lietuviai
Australijos pragarą tramdo lietuvis ugniagesys
Pasaulis su nerimu ir širdgėla stebi Australijos žemyną niokojantį didžiausią pastarųjų dešimtmečių gaisrą.
Lietuva
Vienuolikos gaisrų byloje paskelbtas nuosprendis
Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje Radviliškio miesto gyventojas A. N., gimęs 1999 metais, buvo kaltinamas nužudymu ir vienuolikos gaisrų sukėlimu. Vienos nelaimės pavyko išvengti, nes ugnis užgeso savaime.
Pasaulis
Sidnėjuje – aukščiausio lygio pavojus: su tokiais gaisrais šalis dar niekada nesusidūrė
Australijos pietrytinėje Naujojo Pietų Velso valstijoje pirmadienį buvo paskelbta nepaprastoji padėtis, o Sidnėjaus apylinkių gyventojų buvo perspėti dėl „katastrofinio“ gaisrų pavojaus, liepsnoms nuniokojus kai kuriuos rytinius šalies rajonus.
Pasaulis
Popiežius nerimauja dėl Amazonijos miškų
Popiežius Pranciškus sekmadienį išreiškė nerimą dėl Amazonijos miškų, „gyvybiškai svarbių“ planetos plaučių, kur siaučia dideli gaisrai.
Pasaulis
Sibiro šiaurėje miškų gaisrai formuoja dūmų debesis, didesnius už visą ES teritoriją
Per Sibirą slenkantys dūmų ir suodžių debesys po trečią mėnesį besitęsiančių miškų gaisrų už poliarinio rato jau prilygsta ES teritorijos dydžiui, praneša portalas „The Guardian“.
Aktualijos
Jauna britė tvirkino mergaites
Nottinghame teismo nuosprendį išgirdo mergina, kuri ne kartą tvirkino jaunesnes mergaites, už panašius nusikaltimus prieš teismą stojo ir netradicinės lytinės orientacijos kaltininkės partnerė.
Aktualijos
Anglijos mokykloje – bendri tualetai berniukams ir mergaitėms (nuotraukos)
Vieno Anglijos miesto mokyklos vadovybė mokslo metus nutarė pradėti žinia apie švietimo įstaigoje įrengtus bendrus tualetus abiejų lyčių mokiniams.
Aktualijos
Kalifornijoje siaučia miško gaisrai, žuvo 31 žmogus
Kalifornijos ugniagesiams mėginant suvaldyti milžiniškus miškų ir krūmynų gaisrus, aukų skaičius vis didėja. Šiuo metu rasti 31 žmogaus palaikai, tačiau baiminamasi, kad žuvusių gali būti kur kas daugiau.
Lietuva
Infekcijos siaubas: per naktį mirė dvi mažos mergaitės
Mirtinas meningokokas pasiglemžė dviejų mažų mergaičių gyvybes. Kelių mėnesių kūdikis ir pradinių klasių mokinė nuo žaibinės meningokoko formos mirė naktį iš ketvirtadienio į penktadienį Vilniaus Santariškių klinikose.
Lietuva
Dešimtmetė žiauriai susidorojo su šešiamete
Melnragėje – negailestingas vaiko poelgis sukrėtė ir visko mačiusius pareigūnus. Dešimties metų mergaitė nuogai išrengė ir sumušė šešiametę, su kuria buvo ką tik susipažinusios. Kaip pranešė portalas lrytas.lt, mergaitės susipažino Klaipėdoje, pakeliui į pramogų parką.
ŽYMA
GAISRAI