sekmadienis, rugsėjo 27 d.
Aktualijos
Teismas pamokė lietuvius: spjaudyti ir mėtyti nuorūkų nevalia
Rytų Anglijoje gyvenantys du jauni lietuviai griežtai pamokyti už tai, kad gatvėje nusispjovė ir numetė nuorūką – jiems už tai skirtos griežtos bausmės.
Pramogos
Užkirto kelią „žvalgymosi po sijonais“ įstatymui
Įstatymo projektą, numatantį baudžiamąją atsakomybę už slaptą fotografavimą po moterų sijonais ir suknelėmis, blokavęs Jungtinės Karalystės parlamentaras teigia esąs už šią iniciatyvą.
Pramogos
Britanijos parlamentas priėmė „Magnitskio įstatymą"
Didžiosios Britanijos įstatymų leidėjai antradienį pritarė velionio rusų teisininko Sergejaus Magnitskio atminimui skirtai iniciatyvai, numatančiai įvesti sankcijas asmenims, kaltinamiems žmogaus teisių pažeidimais.
Aktualijos
Už vaizdo registratoriaus naudojimą automobilyje – baudos
Jungtinėje Karalystėje vis daugėja vairuotojų, naudojančių vaizdo registratorius. Kartu su šio prietaiso privalumais, ekspertų teigimu, yra ir trūkumų, kuriuos žinoti privalo kiekvienas.
Aktualijos
Paragauti alaus Seimas leido tik sulaukus 20 metų, „gardų“ renginiuose nebus (pildoma)
Seimas, ketvirtadienį priiminėdamas Alkoholio kontrolės įstatymo straipsnius, atmetė pataisas, siūlančias nekeisti dabartinės tvarkos ir leisti alkoholį vartoti nuo 18 metų. Nuo 2018 m. alkoholį Lietuvoje galės pirkti ir vartoti tik 20 metų sulaukę žmonės.
Aktualijos
Vairuotojams įvedamos naujos baudos
Dyzelinių ir kitų, gamtą teršiančių automobilių vairuotojai netrukus gali susidurti su problemomis. Planuojama neleisti tokiems automobiliams įvažiuoti į miestų centrus, o nepaklususius – bausti.
Aktualijos
Ekspertės patarimai galvojantiems apie būsto įsigijimą JK
Aš tęsiu savo pasakojimą apie specialistus, kurie dalyvauja nekilnojamojo turto pirkimo procese.
Anglijoje
Po „Brexit“ britai nori grąžinti mirties bausmę
Daugiau nei pusė britų po „Brexit“ derybų norėtų į šalies įstatymų sistemą grąžinti mirties bausmę. Atskleisti duomenys, kad šio pokyčio labiausiai trokšta balsavusieji už atsiskyrimą nuo Europos Sąjungos.
Anglijoje
Lietuvių žvejų klubo prezidentas moko emigrantus žūklės etikos ir įstatymų
Anglijoje gyvenančius žūklės mėgėjus iš Lietuvos vienijančio klubo „Team Fishing LT“ prezidentas Linas Liudžius ne tik prisiekęs meškeriotojas. Drauge su kolegomis jis siekia tautiečius supažindinti su svečioje šalyje galiojančiais įstatymais bei žvejybos kultūra Jungtinėje Karalystėje. Taip pat vyras savanoriauja ir kartu su aplinkosaugininkais vyksta į reidus – gaudyti brakonierių.
Pramogos
Absurdo riba: baus keikūnus ir važinėjančius riedlente
Nusikeikus viešoje vietoje piniginę patuštinti gali tekti iki 100 svarų sterlingų. Vieno Anglijos miesto taryba nutarė skirti baudas ne tik už įprastus viešosios tvarkos pažeidimus, bet ir už keiksmažodžius.
Aktualijos
Neapykantos nusikaltimai atsirūgs griežčiau
Po referendumo ženkliai išaugus nusikaltimų, susijusių su rasizmu, skaičiui, valstybės kaltintojai ragina neapykantą kitataučiams demonstruojančius žmones bausti groežčiau.
Aktualijos
Žydai dešimtmečius ignoravo britų įstatymus
Šiaurės Londone 40 metų veikė žydų mokykla, kurioje uždrausta anglų kalba, nesilaikoma elementariausių saugos ir higienos reikalavimų, ši mažuma kurčia ir prašymams stabdyti veiklą.
Pramogos
Prieš šventes valdžia priėmė eilę nepalankių sprendimų
Prieš šventes paskutinę dieną posėdžiavęs Jungtinės Karalystės (JK) Parlamentas išleido apie 36 sprendimus. Kitikai teigia, kad toks laikas pasirinktas tikintis, kad nauji įstatymai ar jų pataisos bus nepastebėti, nes žmonės užimti šventiniais rūpesčiais. Iš ilgo sąrašo pateikiame septynias įdomiausias ketvirtadienį išleistas pataisas.
Aktualijos
Naujas reikalavimas vairuotojams – nė lašo alkoholio
Automobilių draudimo kompanijos „Direct Line“ surengtoje apklausoje, daugiau nei pusė respondentų pasisakė už tai, kad būtų sugriežtintas vairavimo išgėrus įstatymas neseniai išlaikiusiems teises, - pranešė naujienų portalas dailymail.co.uk.
Aktualijos
Škotijoje įstatymas dėl vairavimo išgėrus – stabdo šalies finansinį augimą
Pasak Škotijos ekonomistų, naujasis griežtas šalyje priimtas įstatymas dėl vairavimo išgėrus toks sėkmingas, kad stabdo šalies finansinį augimą. Škotijos banko sudarytoje ataskaitoje rašoma, kad praėjęs mėnuo buvo „nuostolingas“ privačiajam sektoriui.
Pramogos
Įstatymai Anglijoje: už balandžių šėrimą - kalėjimas
Neseniai priimtas įstatymas, kuris leidžia rajonų savivaldybėms pačioms nuspręsti, kokią veiklą viešose erdvėse galima drausti, veda prie naujų ir keistų nusikalstamųjų veiklų sukūrimo, - pranešė naujienų portalas independent.co.uk.
Aktualijos
Anglijos vairuotojams – griežtesnės bausmės
Vairuotojai, kelyje besinaudojantys mobiliaisiais telefonais, turėtų netekti vairuotojų pažymėjimų, paskelbė policija. Išaugęs įstatymo pažeidimų skaičius skatina sunkinti bausmes nusižengusiems.
Aktualijos
Nedeklaravusiems pajamų iki sausio pabaigos – baudos
Laisvai samdomi darbuotojai (angl. Self Employed) Jungtinėje Karalystėje iki sausio 31 d. privalo pateikti metinę pajamų ataskaitą už praėjusius metus. Nespėjusiems to padaryti gresia didžiulės baudos. Samdomiems darbuotojams (angl. Employed) tą daryti neprivaloma.
Pramogos
Interneto „troliams“ – įkalinimas iki dvejų metų
Patyčių internete autoriams („troliams“) išaušo atpildo valanda – Jungtinėje Karalystėje siūloma juos bausti iki 2 metų laisvės atėmimo. Šią idėją, atsižvelgdamas į esamą situaciją, pasiūlė teisingumo sekretorius Chrisas Graylingas.
Pramogos
Britus skatina atsisakyti pašalpų
Didžiosios Britanijos politikai vėl atsigręžia į socialines pašalpas, bandydami pagerinti žmonių gyvenimą. Darbo ir Pensijų sekretoriaus Iaino Duncano Smitho teigimu, šalies ekonomika nepagerės tol, kol nebus įvestos socialinės gerovės reformos.
ŽYMA
GALUTINIS BALSAVIMAS