šeštadienis, spalio 24 d.
IT ir transportas
Geležinkeliai
Rusija sustabdė keleivinius traukinius Maskva–Karaliaučius
Rusija nuo balandžio 6-osios laikinai atsisakė keleivinio traukinio Maskva–Karaliaučius, vykstančio per Baltarusiją ir tranzitu per Lietuvą. Apie tokį sprendimą pranešusi Rusijos
Pramogos
B. Johnsonas pritarė JK greitojo geležinkelio HS2 tiesimui
Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas antradienį pareiškė, kad, nepaisant išaugusių kaštų, jo šalis statys greitojo geležinkelio liniją HS2, turinčią pagreitinti susisiekimą tarp Londono ir šiaurės Anglijos ir prisidėti prie taršos mažinimo.
IT ir transportas
Dešimtmečio planas
Susitarė „Ukrzaliznycia“ ir „Deutsche Bahn“
Ukrainos geležinkelių infrastruktūros valdytoja ir pervežimų operatorė „Ukrzaliznycia“, Vokietijos „Deutsche Bahn“ ir jos projektų plėtros padalinys „DB Engineering & Consulting“ (DB E&C) pasirašė tarpusavio supratimo memorandumą dėl strateginės partnerystės plėtojant „Ukrzaliznycia“.
IT ir transportas
Geležinkeliai
Ukraina geležinkelius paskolina „Deutsche Bahn“
Ukrainos infrastruktūros ministerija ir Vokietijos nacionalinis geležinkelių operatorius „Deutsche Bahn“ pasirašė tarpusavio supratimo memorandumą dėl tolesnio bendradarbiavimo transporto srityje ir Ukrainos geležinkelių infrastruktūros valdybos ir pervežimo operatorės „Ukrzaliznycia“ plėtros.
Pasaulis
Kūdikiai gimsta be rankų, deformuoti - susirūpinta apsigimimais
Prancūzija pradėjo visuotinį tyrimą dėl keliuose šalies regionuose padažnėjusių atvejų, kai kūdikiai gimsta be rankų arba deformuotomis galūnėmis, pranešė visuomeninės sveikatos agentūros vadovas.
Sveikata
Prieš orų atvėsimą – imuniteto stiprinimo patarimai
Jau kitą savaitgalį Jungtinėje Karalystėje gali atvėsti orai, į šias permainas itin jautriai reaguoja silpnesnio imuniteto žmonės, kuriuos virusai puola pirmiausiai.
Sveikata
Opaligę sukelia ne tik maistas ir stresas
Gydytoja gastroenterologė griauna mitus, kad greitas gyvenimo būdas – viena pagrindinių skrandžio opos, arba opaligės, priežasčių. Priešingai nei įprasta manyti, stresas ir netinkama mityba šios lėtinės ir kartotis linkusios ligos nesukelia.
Gyvenimas
Anglijoje užfiksuotas retas virusas: užsikrėtė ligoninėje
Vienoje Anglijos ligoninėje darbuotojui diagnozuotas vadinamasis beždžionių raupų virusas – liga, įprastai pasireiškianti tik Afrikoje.
Sveikata
Cholesterolio kiekį galima šalinti be vaistų
Ar cholesterolis yra žmogaus draugas, ar priešas? Tai, kad jam suverčiama vis daugiau kaltės dėl įvairių širdies ir kraujagyslių ligų, gydytoja kardiologė medicinos mokslų daktarė Milda Kovaitė vadina šio amžiaus kertiniu akmeniu. Iš tikrųjų cholesterolis yra būtina žmogaus organizmui medžiaga.
Aktualijos
Traukiniai pasikinkys elektrą
Naftos magnatams artėja sudėtingų išbandymų laikas. Pasauliui vis darniau planuojant aplinką saugančius sprendimus, naftos produktais maitinamam transportui lenktyniauti darosi sunku. Energetikos revoliucija į šį sektorių sparčiai skverbiasi.
Pasaulis
Europoje siaučia itin pavojinga liga
Nors vakcinacija nuo tymų paleista į rinka jau nuo 1963 metų, pastaruoju metu, kaip sako specialistai, vykstant antivakcinacijos judėjimui, visame pasaulyje ir Europoje nuo šios užkrečiamos virusinės infekcijos žmonės vis dar miršta. Čekiją stekena tymų protrūkis, kuriam pasitelkta ne tik medikų, bet ir kariuomenės pajėgos.
Sveikata
Rečiausios pasaulio ligos ir jų simptomai
Pasaulyje galima sutikti nemažai žmonių, kurie serga tam tikromis ligomis, jog gali būti užkrečiamos, paveldimos arba atsitiktinai pasitaikančios ir niekam neperduodamos.
Gyvenimas
Gripas toliau šienauja gyvybes
Jungtinėje Karalystėje siaučianti gripo epidemija aukų nesirenka – itin greitai plintantis virusas pasiglemžė jaunos merginos gyvybę.
Pramogos
Liūdnos žinios Shakiros gerbėjams
Kolumbietė popmuzikos žvaigždė Shakira atšaukė likusius savo koncertinio turo koncertus dėl atsiradusių balso stygų problemų ir pranešė, kad į sceną tikisi grįžti kitų metų birželį.
Pramogos
M. Carey gerbėjai kalėdinių hitų nebeišgirs
Socialinio tinklo paskyroje atlikėja Mariah Carey gerbėjams pranešė liūdną žinią, įprastai lapkričio viduryje prasidėdavęs šventinis koncertinis turas – neįvyks, dainininkei diagnozuotas viršutinių kvėpavimo takų uždegimas. Gydytojai moteriai uždraudė dainuoti.
Gyvenimas
Moterys veda vyrus iš kelio
Jos, pasirodo, įtikinėja partnerius nesinaudoti kontracepcijos priemonėmis!
Pasaulis
Krūties vėžys jau kėsinasi ir į vaikus
Dabar jau dešimtmetė Chrissy Turner iš Jutos, JAV tapo jauniausia paciente medicinos istorijoje, kuriai buvo diagnozuota krūties vėžys. Mergaitė šia klastinga liga susirgo būdama vos aštuonerių.
Aktualijos
R.Masiulis: į „Rail Baltica“ Lietuva investuoja daugiausiai
Į bendrą trijų Baltijos šalių projektą – europinės vėžės geležinkelį „Rail Baltica“ Lietuva investuoja daugiausiai, teigia susisiekimo ministras Rokas Masiulis.
Pramogos
Aštuonmetis londonietis apdovanotas už mirštančios mamos priežiūrą
Vos aštuonerių lietuvis Kajus Vaivadas apdovanotas princesės Dianos vardu pavadintu apdovanojimu. Berniukas savo vaikišką gyvenimą iškeitė į suaugusiojo pareigas tuomet, kai jo mamai diagnozuotas vėžys.
Verslas
„Rail Baltica“ atveža geležinkelininkų trūkumą
„RB Rail“ valdybos pirmininkė Baiba Rubesa pareiškė, kad naujai tiesiamai europinei vėžei eksploatuoti dabartinių pajėgumų neužteks. Geležinkelį ketinama užbaigti iki 2026 metų, o iki to laiko Baltijos šalyse reikia arba apmokyti naujus darbuotojus, arba jų atsivežti, pabrėžė ji.
ŽYMA
GELEŽINKELIAI