šeštadienis, balandžio 10 d.
Temos
Sunki vaikystė: kai genialumas tampa našta
Išskirtinius protinius gebėjimus dažnai vertiname kaip dovaną. Bet Maggie Fergusson aiškinasi, kodėl tiek daug protingų vaikų yra visiški nepritapėliai.
Pramogos
Po Londono ir Briuselio susitarimo - svaro kurso šokimas aukštyn
Londonas ir Briuselis pasiekė preliminarų susitarimą, kuriuo remiantis Didžiosios Britanijos finansinių paslaugų bendrovės po „Brexit“ gali išsaugoti prieigą prie Europos Sąjungos bendrosios rinkos, ketvirtadienį pranešė britų laikraštis „The Times“.
Anglijoje
„Brexit“ pakenks mokslo pažangai
Garsiausi Europos mokslininkai antradienį perspėjo, kad dėl „Brexit“ Didžioji Britanija ir Europos Sąjunga gali likti „labiau izoliuotos“, o tai pakenktų tyrimams visame žemyne.
Pramogos
Konservatoriai abejoja Theresos May lyderyste
Britų ministrė pirmininkė Theresa May vis labiau maištaujančią savo partiją pirmadienį paragino paremti jos strategiją dėl „Brexit“ ir tvirtino, kad susitarimas su Europos Sąjunga ranka pasiekiamas, nors ji ir vėl atmetė bloko pasiūlymą dėl Airijos sienos.
Anglijoje
Theresa May: suderinta 95 proc. „Brexit“ susitarimo
Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May pirmadienį parlamento žemutiniuose rūmuose sakys kalbą, kurioje pabrėš, kad liko suderinti vos 5 proc. susitarimo dėl „Brexit“, pirmadienį informavo britų laikraštis „The Guardian“.
Lietuva
Lietuvos prezidentė Briuselyje su ES lyderiais tarsis dėl stringančio „Brexit“ proceso
Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį vyksta į Briuselį, kur su kitais Europos Sąjungos šalių lyderiais aptars stringantį Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš bendrijos procesą.
Anglijoje
„Brexit" pažangą vis dėlto žada dar šią savaitę
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pirmadienį pareiškė, kad artimiausiomis dienomis gali būti padaryta pažanga siekiant Didžiosios Britanijos ir Europos Sąjungos susitarimo dėl „Brexit“.
Anglijoje
Th. May: „Brexit“ susitarimas tebėra „pasiekiamas“
Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May pirmadienį pareiškė tebesitikinti, kad „Brexit“ susitarimas yra „pasiekiamas“, nors Londono derybos su Europos Sąjunga atsidūrė aklavietėje dėl sienos su Airija klausimo.
Anglijoje
A. Merkel: susitarimas dėl „Brexit“ neturi būti siekiama „bet kokia kaina“
Vokietijos kanclerė pirmadienį pareiškė, kad Berlynas nori, jog Didžiosios Britanijos pasitraukimas iš Europos Sąjungos kitų metų kovo 29-ąją įvyktų sklandžiai, „tačiau ne bet kokia kaina“.
Pramogos
Karas: B. Johnsonas ir Th. May kibo vienas kitam į atlapus
Buvęs Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas surengė dar vieną ataką prieš vyriausybės vadovę Theresą May, sklandant kalboms apie jo planus siekti dėl „Brexit“ susiskaldžiusios Konservatorių partijos vadovo posto.
Anglijoje
Th. May: jokio susitarimo dėl „Brexit” – ne pasaulio pabaiga
Nepaisant to, kad Jungtinės Karalystės (JK) premjerės Theresos May kancleriai perspėjo šalies vadovę dėl pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES) be jokio susitarimo pasekmių Britanijos ekonomikai, ministrė pirmininkė vis tiek pareiškė, kad jos nuomone pasitraukimas be „jokio susitarimo dėl „Brexit” būtų ne pasaulio pabaiga”.
Anglijoje
Kaip „Brexit“ gali pražudyti britų mėgstamą sumuštinį?
Didžioji Britanija iš Europos importuoja daug įvairių maisto produktų. Mėsa, sūris ir salotos yra vos keli britų pamėgti ir gausiai vartojami skanėstai, kurie gali tapti kur kas sunkiau prieinami, jei Londonas ir Briuselis nesusitars dėl tarptautinės prekybos sutarties po skyrybų.
Pramogos
Britanijos ekonomika netikėtai pralenkė ES
Jungtinės Karalystės ekonomika antrąjį šių metų ketvirtį padidino apsukas bei aplenkė euro zonos ūkio augimo tempą, rodo penktadienį paskelbti oficialūs duomenys.
Anglijoje
Th. May perima vadovavimą „Brexit“ deryboms
Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May antradienį paskelbė asmeniškai vadovausianti „Brexit“ deryboms su Europos Sąjunga, liekant vis mažiau laiko sudaryti susidaryti susitarimą iki 2019-ųjų kovą įvyksiančio Jungtinės Karalystės išstojimo iš bloko.
Pramogos
„Brexit” nusivylęs žymus britų aktorius paskelbė paliekantis Angliją
Vienas žymiausių Didžiosios Bitanijos aktorių Johnas Cleese’as paskelbė, kad yra be galo „nusivylęs” savo šalimi dėl „Brexit” proceso, todėl jau šį lapkritį planuoja išsikraustyti gyventi kitur.
Anglijoje
„Brexit" krizė: atsistatydino Borisas Johnsonas
Pirmadienio popietę Jungtinės Karalystės (JK) užsienio reikalų ministras Borisas Johnsonas pranešė atsistatydinęs iš Užsienio reikalų ministro pareigų. Šį sprendimą už „Brexit" pasisakęs politikas neva priėmė nepritardamas premjerės Theresos May pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES) planui.
Gyvenimas
Th. May didins finansavimą NHS, bet „Brexit” pinigų nepakaks
Jungtinės Karalystės premjerė Theresa May paskelbė ženkliai didinsianti finansavimą dažnai kritikos strėlių sulaukiančiai šalies sveikatos apsaugos sistemai.
Anglijoje
Th. May ragina susivienyti balsuojant dėl „Brexit“
Jungtinės Karalystės premjerė Theresa May pirmadienį paragino konfliktuojančius įstatymų leidėjus, priklausančius valdančiajai Konservatorių partijai, susivienyti ir neleisti vyriausybei patirti pralaimėjimą svarbiuose balsavimuose dėl jos rengiamo „Brexit“ teisės akto.
Aktualijos
Dėl „Brexit” vidutinė būsto kaina Londone nukrito tūkstančiais
Nacionalinio Statistikos departamento (ONS) ekspertai atskleidė, jog „Brexit” poveikis Jungtinės Karalystės (JK) sostinės nekilnojamojo turto rinkai – ženklus. Pasirodo, būsto kainos krenta tūkstančiais svarų sterlingų.
Pramogos
Borisas Johnsonas norėtų asmeninio „Brexit” lėktuvo
Jungtinės Karalystės „Brexit” sekretorius Borisas Johnsonas teigia, kad jam nepamaišytų asmeninis lėktuvas, kuris politikui palengvintų darbą keliauti po pasaulį ir propoguoti Britanijos interesus po pasitraukimo iš Europos Sąjungos.
ŽYMA
GENIALUMAS