šeštadienis, rugsėjo 19 d.
Lietuva
Kaunas švenčia 612-ąjį gimtadienį
Vilnius, gegužės 23 d. (BNS). Šeštadienį Kaunas švenčia 612-ąjį gimtadienį – suplanuota 40 pasirodymų, kurie kiemus ir gatveles užpildys šokiais,
Pramogos
Į vaiko gimtadienį svečius pakvietusi mama įsakė jiems laikytis absurdiškos taisyklės
Pirmasis vaiko gimtadienis – svarbi šventė tiek pačiam jos kaltininkui, tiek tėvams, tiek artimiausiems šeimos nariams bei draugams, tad norisi ją surengti kuo linksmesnę ir įsimintinesnę. Vienai mamai jos pirmagimio gimtadienis dar ilgai išliks atmintyje dėl jos pačios sugalvotos taisyklės, dėl kurios į šventę neatvyko dauguma pakviestų svečių.
Pramogos
Karalienė sekmadienio mišiose švenčia savo 93-čią gimtadienį
Kate Middleton ir Prince William taip pat dalyvauja mišiose Šv. Džordžo koplyčioje Windsoro pilyje.
Lietuva
Tarptautinės žiniasklaidos akiratyje – Grybauskaitės atkirtis Trumpui
Per liepą vykusį NATO viršūnių susitikimą Briuselyje Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė buvo pirmoji, kuri stojo į Vokietijos kanclerės Angelos Merkel pusę, kai JAV prezidentas Donaldas Trumpas ją užsipuolė. Tai savo straipsnyje aprašė tinklapio „The New Yorker“ žurnalistė Sussana B. Glasser savo straipsnyje „Kaip Trumpas sukėlė karą su Angela Merkel ir Europa“
Anglijoje
D. Grybauskaitės kalėdinis linkėjimas britams: apsispręskite, ko norite
Briuselyje viešinti prezidentė Dalia Grybauskaitė pasidalijo ironišku kalėdiniu palinkėjimu iš Europos Sąjungos (ES) išstojantiems britams.
Anglijoje
Britanija gali vienašališkai nutraukti "Brexit" procesą
Europos Sąjungos šalys gali vienašališkai nutraukti išstojimo iš bloko procesą, antradienį sakė ES aukščiausios instancijos teismo patarėjas teisiniais klausimais Manuelis Camposas Sanchezas-Bordona
Aktualijos
Popiežius emeritas Bendiktas XVI 90-ąjį gimtadienį pažymėjo bokalu alaus
Popiežius emeritas Benediktas XVI savo 90-ąjį gimtadienį pažymėjo pakeldamas alaus bokalą svečių iš jo gimtosios Bavarijos draugijoje, pirmadienį pranešė oficialus Šventojo Sosto leidinys „L’Osservatore Romano“.
Pramogos
East Hamo gyventojai raginami balsuoti už „Vardenį Pavardenį”
Nenumaldomai artėjant rinkimams, aršėja ir politikų rinkiminės kampanijos. Rytų Londono apygardos rinkėjai liko sutrikę gavę konservatorių partijos rinkiminės agitacijos skrajutes, raginančias balsuoti už „Vardenį Pavardenį”. Naujienų portalas standard.co.uk paskelbė apie per skubėjimą agitacininėse skrajutėse įsivėlusią klaidą.
Pasaulis
Lenkijos politikų klausosi Rusijos tarnybos?
Lenkai turėtų daugiau dėmesio kreipti ne į slapta įrašytų Lenkijos politikų pokalbių turinį, o į tai, kaip šie įrašai nutekėjo į viešumą, „European Voice“ rašo britų žurnalistas Edwardas Lucasas. Dar daugiau – isteriška savo reakcija jie parodo, kad užsienio reikalų ministro Radoslawo Sikorskio žodžiai apie lenkų savigarbą buvo teisingi.
Lietuva
Žemės klausimas kiršina lietuvius
Lietuvoje greičiausiai bus rengiamas referendumas, kuriame piliečiai pareikš savo valią dėl žemės pardavimo užsieniečiams. Jau artimiausiu metu Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) laukia sutikslintų parašų skaičiaus, kurių reikėjo surinkti 300 tūkst.
Lietuva
Iš kur paimti pinigų pensijoms grąžinti?
Valdžia pažadėjo, kad šiemet pradės grąžinti per krizę nurėžtas pensijas. Siūloma reikiamą sumą grąžinimui surinkti pakeliant akcizus alkoholiui. Kai kurie politikai tokius planus kritikuoja ir įsitikinę, kad galima surasti ne tokių skausmingų būdų.
Pasaulis
Ukrainoje liejasi kraujas
Ukrainiečiai nerimsta ir toliau reikalauja kardinalių permainų. Jau daugiau nei mėnesį opozicinės partijos rengia mitingus ir protestus siekdamos dabartinės Vyriausybės ir prezidento Viktoro Janukovyčiaus atsistatydinimo. Sekmadienio naktis protestuojam buvo ypač nerami ir pareikalavo kraujo.
Aktualijos
Britų politikai meluoja dėl imigracijos
Verslo sekretorius Vince‘as Cable‘as viešai pareiškė, kad „imigracijos kepure“ vadinamas reiškinys nepasiteisins, bei apkaltino konservatorius per stipriai reaguojant į artėjančius migracijos sistemos pakitimus bei keliant paniką šalies gyventojams, pranešė standard.co.uk.
Lietuva
Prezidentei tinkamų kandidatų nėra
Šiandien pasklido žinios, kad Prezidentei Daliai Grybauskaitei netiko nei vienas „Darbo partijos“ pasiūlytas kandidatas į ministrus. Dėl šios priežasties šios politinės jėgos vadai nutarė sušaukti skubų susitikimą, pranešė Lietuvos naujienų portalai. „Darbo partijos“ prezidiumo posėdyje turėtų būti svarstoma susidariusi sudėtinga politinė situacija ir galimi jos sprendimo variantai. Manoma, kad kartu su darbiečiais posėdžiaus ir Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.
Pasaulis
Už suverenitetą – nuolaida dujoms
Tęsdamas ekspansinę politiką, Rusijos režimas mėgina išlaikyti savo įtaką Moldovos teritorijoje – Rusijai lojaliame separatistiniame Padnestrės regione. Vladimiro Putino sukurtam „Rusijos pasaulio“ projektui tai yra strategiškai svarbus placdarmas.
Pasaulis
Perrinkus – be pokyčių
Nors kova dėl JAV Prezidento posto buvo kaip niekad įtempta, dėl Vašingtono užsienio politikos pokyčių daug iečių nebuvo sulaužyta.
Lietuva
Kodėl Lietuva mėlynuoja?
Darbo partija pakilo it Feniksas. Kiek jai padėjo valstybės institucijos? Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) žemėlapyje – visa Vidurio ir Šiaurės Lietuva, didžioji dalis Žemaitijos – mėlynos. Mėlyna – Darbo partijos spalva. Ir darbiečių ženklas baltai mėlynas, ir VRK Darbo partijai skyrė mėlyną spalvą. Lietuva mėlynuoja.
Pasaulis
Balkanai į ES – kartu ar paskirai?
ES rengiasi žengti dar vieną žingsnį plėsdamasi. Šį kartą – į Balkanus. Ar pavyks Briuseliui neiškelti iš podirvio senų minų?
Lietuva
Naujas Seimas jau turi 73 narius
Seimo narių gretos jau ne tuščios. Po pirmojo rinkimų turo lengviau atsikvėpti gali net 73 dabar jau buvę kandidatai – naujieji Seimo nariai. Iš jų net trys sau vietą Seime užsitikrino viemandatėse apygardose triuškindami savo konkurentus – tai socialdemokratas Algirdas Butkevičius, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovas Leonardas Talmontas ir Darbo partijos kandidatė Virginija Baltraitienė.
ŽYMA
GIMTADIENIS