sekmadienis, rugsėjo 27 d.
IQ Tema
ĮKALINIMO SĄLYGOS
Mano svajonių kalėjimas: ką pakeistų modernios kameros ir nauji metodai
Atsikratyti pokaryje suformuotos įkalinimo infrastruktūros būtų naudinga visiems: tiek kaliniams, tiek administracijai, tiek visuomenei Apie ryžtingą įkalinimo įstaigų pertvarką pradėta kalbėti
IQ Tema
Integracija
Nelaisvi laisvėje: bausmę atlikę asmenys susiduria su atviru priešiškumu ir atstūmimu
Nuteistųjų integracija į visuomenę turėtų prasidėti jiems vos įžengus pro kalėjimo vartus
IQ Tema
NUSIKALTIMAS IR BAUSMĖ
Kraujo skonis, arba Kodėl kalėjimas dažnai tampa netinkama bausme
Jei yra nusikaltimas, turi būti ir bausmė. Su tuo niekas nesiginčija, tačiau ne visi sutinka, kad Lietuvos baudžiamoji sistema yra adekvati.
Aktualijos
„Valstietis“ V.Bakas už grotų norėtų pasiųsti daugiau žmonių
Kriminologas Gintautas Sakalauskas kritikuoja Seimo nario Vytauto Bako iniciatyvą neleisti išvengti kalėjimo asmenims, nusteistiems už sunkus nusikaltimus.
Gyvenimas
Užsieniečiams už gydymą ligoninėse teks susimokėti
Jungtinės Karalystės valdžia žada užkirsti kelią nemokamam užsieniečių gydymui šalies ligoninėse, mat tai valstybės biudžetui kainuoja didžiulius pinigus.
Gyvenimas
Medicinos turistai mokesčių mokėtojams skolingi 62 milijonus
Anglijos ligoninių vadovų galvos skausmas – kaip iš pabėgusių turistų susigrąžinti milijonus už sveikatos paslaugas nesumokėtų svarų. Ir pinigus medicinos turistai nusuko ne už lūžusias kojas, bet tokias ilgalaikes procedūras kaip chemoterapija, dializė ar net gydymą nuo alkoholizmo.
Gyvenimas
Angliškai nekalbantys imigrantai kainuoja milijonus mokesčių mokėtojams
Angliškai nemokantys imigrantai, daugiausiai – lenkai – Jungtinės Karalystės mokesčių mokėtojams atseina maždaug šimtą milijonų svarų kasmet. Daugiausiai už vertėjų paslaugas paklojo ir taip krizėje esanti šalies medicinos sistema, taip pat – miestų tarybos ir socialinės rūpybos skyriai.
Gyvenimas
Chaosas ligoninėse: nėra nei vietos sunkiausiems ligoniams, nei personalo
Jau devynios ligoninės Anglijoje paskelbė darbinčios tarsi per „didžiausius incidentus”, mat skubiosios pagalbos skyriai nebegali sustivarkyti su pacientų antplūdžiu. Sunkios būklės ligoniai medikų pagalbos turi laukti ilgiau nei keturias valandas, kai kurie paliekami šalti nelaimės vietoje arba greitosios pagalbos automobiliuose.
Gyvenimas
Ligoniais rūpinasi anglų kalbos nemokantys slaugytojai
Vienas iš penkių Nacionalinės sveikatos tarnybos (NHS) sistemoje dirbančių slaugytojų – užsienietis. Tačiau bijoma, kad personalo stygiaus krizė Anglijos ligoninėse privertė samdyti slaugytojus, kurie angliškai nekalba tiek gerai, kad galėtų tinkamai atlikti savo darbą.
Gyvenimas
Maistas ligoninėse – po padidinamuoju stiklu
Valstybinės ligoninės Anglijoje apkaltintos slepiančios tikrąją pacientų nuomonę, apie tiekiamo maisto kokybę, skelbia BBC.
Gyvenimas
Kovojama su beprasmiškomis mirtimis ligoninėse
Britanijoje baigiamos tirti keturiolika ligoninių, kurios pasižymėjo didžiausiu pacientų mirčių lygiu. Jau dabar aiškėja, kad prastus rezultatus lėmė aplaidumas ir personalo stoka, skelbia BBC.
Gyvenimas
Pusei Jungtinės Karalystės gyventojų grės vėžys
Sveikatos organizacijos skaičiuoja, kad dar iki 2020 metų Jungtinėje Karalystėje dramatiškai padaugės žmonių, per savo gyvenimą susirgusių vėžiu. Su šia liga susidurs kone pusė populiacijos, todėl sveikatos apsaugos sistemos laukia rimti iššūkiai.
Gyvenimas
Slaugų stygius Anglijoje - pavojingas pacientų gyvybėms
Anglijos ligoninėse dirbančių slaugų per mažai, kad būtų užtikrinama pacientų gerovė bei kiekvienam skirta reikalinga priežiūra, – pranešė telegraph.co.uk. Saugaus personalo aljanso duomenimis, daugumoje šalies ligoninių slaugai prižiūri daugiau pacientų nei turėtų prižiūrėti.
Gyvenimas
Ketvirtadalis medikų nerekomenduotų savo ligoninių
Ketvirtadalis Britanijos medicinos darbuotojų neseniai vykdytoje apklausoje pareiškė, kad teikiamų paslaugų kokybė jų ligoninėse neatitinka standartų ir dėl to savo artimiesiems nerekomenduotų gydytis savo ligoninėse.
Gyvenimas
Perpildytų ligoninių pavojai
Valstybinės ligoninės Anglijoje balansuoja ties kritine riba, nes jų užimtumas dažnai viršija 85 proc. Ekspertai, atlikę ligoninių analizę pabrėžė, kad dauguma jų nesugeba suteikti reikiamo dėmesio pacientams ir sukelia jiems pavojų, pranešė Bbc.co.uk.
ŽYMA
GINTAUTAS SAKALAUSKAS