ketvirtadienis, liepos 9 d.
The Economist
Elektromobiliai ir jų baterijos sukels naują kalnkasybos bumą
Iš krizės vos pradėjęs bristi sektorius tikisi sulaukti ekologiško superciklo
Aktualijos
Radinys „Primark“ suknelėje šokiravo
Pigių drabužių parduotuvių tinklas „Primark“ pradėjo tyrimą po to, kai pirkėja pranešė suknelėje radusi šiurpinančią žinutę. Į drabužį įsiutoje etiketėje buvo prašoma pagalbos atkreipiant dėmesį į nepakeliamas darbo sąlygas.
Aktualijos
Radinys „Primark“ suknelėje - šokiravo
Pigių drabužių parduotuvių tinklas „Primark“ pradėjo tyrimą po to, kai pirkėja pranešė suknelėje radusi šiurpinančią žinutę.
Pramogos
Geriausi pasiūlymai - gaunami telefonu
Prisiskambinti į skambučių centrą – sunki, tačiau įmanoma misija. Sulaukti, kol ateis eilė ir po dešimties minučių, fone nutilus muzikėlei, vienas iš klientų aptarnavimo centro darbuotojų atsilieps – nemažai kantrybės reikalaujanti užduotis. Kol jūsų užklausa bus nukreipta į vieną ar kitą specializuotą departamentą, gali užtrukti dar geras penkias minutes.
Lietuva
Lietuvoje populiariausios prekės internete – bilietai ir drabužiai
Per pastaruosius dvejus metus daugiau nei dešimtadaliu, 11 proc., išaugo bent kartą internetu įsigijusių prekę Lietuvos gyventojų skaičius. Skaičiuojama, kad internetu yra pirkę 49 proc. lietuvių. Kitose Baltijos šalyse situacija panaši: Latvijoje internetu pirko 50 proc., Estijoje – 52 proc. gyventojų. Šiuos duomenis atskleidė el. parduotuvės „Stilago.lt“ užsakymu „Spinter tyrimų“ atliktas reprezentatyvus Baltijos šalių tyrimas.
Pramogos
Kaip susigrąžinti pinigus už netikusią prekę?
Ar kada nors esate įsigyję daiktą, kuris parsinešus į namus nebeveikė arba pasirodė esąs brokuotas? Arba užsirezervavote viešbučio kambarį atostogoms, o nuvykus paaiškėjo, kad tai net ne viešbutis, o gyventi netinkamas apleistas kambarys? Nuo tokių ir panašių sitaucijų nėra apsaugotas nei vienas, tačiau apsaugoti savo pinigus ir juos susigrąžinti po nuviliančio pirkinio galima lengviau, nei atrodo.
Aktualijos
Į Lietuvą plūstels kazachai
Autoritetingi Kazachstano turizmo verslo atstovai ketina pradėti siūlyti daugiau kelionių į Lietuvą. Balandžio 24 d. pirmą kartą Valstybinio turizmo departamento surengtame Lietuvos turizmo galimybių pristatyme Almatoje sulaukta arti 70 dalyvių – tai didžioji dalis pagrindinių Kazachstano turizmo sektoriaus didmenininkų, organizuojančių keliones į Europą.
Pramogos
Alergiški pirkėjai apskundė „Tesco“
Jungtinės Karalystės pirkėjai parengė peticiją prieš „Tesco“ prekybos tinklą dėl per dažnai naudojamo įspėjimo apie maisto produktų sudėti. Peticiją pasirašę pirkėjai piktinasi, kad prekybininkai piknaudžiauja užrašu „Produkte gali būti riešutų pėdsakų“ žymėdami jį ant beveik visų maisto produktų, įskaitant bulves ir vaisių sultis, skelbė dailymail.co.uk.
Pasaulis
Ispanija laukia „Marks&Spencer“
Visoje Europoje puikiai žinomas tinklas „Marks&Spencer“ grįš į Ispanijos rinką. Analitikai spėlioja, kiek toks kompanijos žingsnis gali būti siejamas su gerėjančia ekonomine padėtimi šalyje, tačiau akivaizdu, kad gerų ženklų jau daugiau nei blogų. Tinklo plėtros atstovai sako, kad tokiam žingsniui juos įkvėpė sėkmė Paryžiuje. Prancūzijoje po ilgo laiko tinklas atidarė parduotuvę Eliziejaus laukuose ir sulaukė didelės sėkmės. Remiantis portalu thelocal.es, parduotuvės Paryžiuje kompanijai šiemet atneš 50 mln. svarų sterlingų pajamų.
Lietuva
Vilniuje – tradicinė Kaziuko mugė
Vilniuje išsirikiavo Kaziuko mugės prekeiviai, o penktadienį įdienojus juos džiugino ir pirmieji pirkėjai. Pastarieji, kaip pranešė portalas delfi.lt, nesidžiaugė tik kainomis, kurios nuo praėjusių metų pakilo keliais litais.
Pramogos
Britams netinkamą maistą parduoda rytų Europoje
„Tesco“ prekybos centrai pranešė, kad išrankūs pirkėjai – pagrindinė priežastis dėl kurios parduotuvėms tenka išmesti tūkstančius tonų maisto produktų: „Britanijos pirkėjai visada ims šviežiausius ir geriausiai atrodančius produktus. Pirkėjai iš rytų Europos – priešingai, labiau linkę rinktis netobulai atrodančius produktus“, - pranešė dailymail.co.uk.
Pramogos
Londone apribos prekybą alkoholiu
Viename Londono rajonų planuojama įvesti naują tvarką prekiaujantiems alkoholiu. Lambetho rajono gyventojai, nebepakenčiantys išgėrusių asmenų elgesio, prašo keisti įstatymą ir uždrausti alkoholiu po vidurnakčio prekiauti vietos baruose bei klubuose, - pranešė standard.co.uk.
Pramogos
„Vičiūnų“ krabų lazdelės jau ir „Sainsbury’s”
Viename didžiausių Jungtinės Karalystės prekybos tinklų „Sainsbury’s” jau parduodama „Vičiūnų” įmonių grupės produkcija iš surimio – atšaldytos krabų lazdelės. Šias pozicijas„Sainsbury’s” tinkle Lietuvos bendrovė atkovojo iš Didžiosios Britanijos gamintojo „Young’s Seafood”.
ŽYMA
GLENCORE