ketvirtadienis, kovo 4 d.
Pasaulis
Klimato kaita
G. Thunberg: dėl neveiklumo kovoje su klimato krize prarasti dar dveji metai
Praėjus jau dvejiems metams nuo pirmųjų klimato aktyvistės protestų dėl klimato, Greta Thunberg tvirtina, kad visas šis laikas buvo iššvaistytas pasauliui taip ir nesugebėjus imtis reikiamų priemonių klimato krizei suvaldyti, skelbia portalas „The Guardian“.
Pasaulis
Žaliasis kursas
G. Thunberg nepatenkinta: ES pristatytas kovos su klimato kaita dokumentas – bereikšmis
Europa trečiadienį pristatė istorinį teisės aktą, numatantį priemones, kad iki 2050 metų Bendrijos poveikis aplinkai taptų neutralus.
Verslas
Aviacija
„Air Baltic“ vadovas M. Gaussas: „Visa jaunoji karta negali sulipti į jachtas“
Kai lietuvis, latvis ar estas tolimos šalies oro uoste pamato „Air Baltic“ logotipą, šis jam primena, kad iki namų liko netoli, įsitikinęs Martinas Gaussas. Jis „Air Baltic“ generaliniu direktoriumi tapo sunkiausiais bendrovei laikais ir puikiai supranta, kad nuolatiniai pokyčiai versle yra būtini. Apie tai M. Gaussas pasakojo žurnalo IQ apžvalgininkui Gyčiui Kapsevičiui.
Pasaulis
Gamtosauga
Greta Thunberg nominuota Nobelio taikos premijai
Paauglė klimato kaitos pokyčių stabdymo aktyvistė Greta Thunberg  ir jos įkvėptas pasaulinis protestų judėjimas „Penktadieniai už ateitį“ ketvirtadienį dviejų Švedijos įstatymų leidėjų buvo nominuoti 2020 metų Nobelio taikos premijai.
Pasaulis
G. Thunberg teigia, kad jos reikalavimai dėl klimato Davose „visiškai ignoruojami“
Paauglė ekologijos aktyvistė Greta Thunberg penktadienį pareiškė, kad jos raginimai Davose susirinkusiems verslo ir politikos lyderiams nebeinvestuoti į iškastinį kurą ignoruojami.
Pasaulis
Trumpas tikina, kad Davose mielai būtų susitikęs su Thunberg
JAV prezidentas Donaldas Trumpas teigia, kad Pasaulio ekonomikos forume Davose būtų mielai asmeniškai susitikęs su Švedijos klimato aktyviste Greta Thunberg. „Aš mielai būčiau su ja susitikęs“, - sakė jis trečiadienį prieš išvykdamas iš Šveicarijos kalnų kurorto.
Komentarai
Kaltinimais prieš klimato kaitą
Šių metų Nobelių dalybos be apdovanojimo paliko ne tik Donaldą Trumpą – tai nustebino turbūt tik jį patį, – bet ir jaunąją aplinkosaugos judėjimo žvaigždę, Švedijos moksleivę Gretą Thunberg. Ji itin ryškiai žibėjo viešojoje erdvėje ir buvo absoliuti lažybų dalyvių favoritė.
Pasaulis
Trumpas sureagavo į „Time“ sprendimą Metų žmogumi paskelbti Thunberg
JAV prezidentas Donaldas Trumpas sureagavo į žurnalo „Time“ sprendimą Metų žmogumi paskelbti švedų klimato aktyvistę Gretą Thunberg.
Komentarai
Nieko neasmeniško
Metų knygos rinkimai šiemet sukėlė didžiausią triukšmą per visą savo istoriją. Paskelbus atrinktuosius knygų penketukus, skaitytojai pašėlo ir užvertė savo socialinių tinklų paskyras bei rinkimų komisijos narius vienu vieninteliu klausimu – „o kur Kristina Sabaliauskaitė?“.
Pasaulis
Žalioji banga
Kur pažvelgsi, visur žalia arba naujosios ekologinės politikos ateitis
Nišine laikytos politinės ideologijos atstovai įgyja vis daugiau realios įtakos. Ar per Europą nusiritusi žaliųjų banga taps cunamiu?
Pasaulis
JT viršūnių susitikimas dėl klimato: kaip Pilypas iš kanapių išdygęs, Nobelio premijos reikalaujantis Trumpas bei Greta Thunberg, pasaulio lyderiams rėžusi: mes niekada jums neatleisime!
Klimato aktyvistė Greta Thunberg pirmadienį akivaizdžiai susierzinusi kreipėsi į pasaulio lyderius, dalyvaujančius Jungtinių Tautų viršūnių susitikime dėl klimato kaitos, apkaltindama juos išduodant jos kartą savo nesugebėjimu išspręsti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimo į atmosferą problemos.
Pasaulis
Aktyvistė Thunberg gavo „Amnesty International“ aukščiausią apdovanojimą
Tarptautinė žmogaus teisių organizacija „Amnesty International“ pirmadienį skyrė savo prestižiškiausią apdovanojimą – Sąžinės ambasadoriaus premiją – klimato aktyvistei iš Švedijos Gretai Thunberg ir jaunimo judėjimui „Fridays for Future“ už jų darbą pabrėžiant būtinybę imtis skubių veiksmų norint išvengti klimato katastrofos.
Pasaulis
Airijos vyriausybė dėl klimato paskelbė „nepaprastąją padėtį“
Airijos parlamentas antrasis po Didžiosios Britanijos paskelbė nepaprastąją klimato padėtį ir šį sprendimą švedų paauglė, aplinkosaugos aktyvistė Greta Thunberg pavadino „puikiomis naujienomis“.
Pasaulis
Nobelio taikos premijai nominuota Greta Thunberg: kaip ši paauglė tapo pasauline sensacija?
„Esu čia tam, kad pasakyčiau, jog mūsų namas – dega. Remiantis IPCC (Tarpvyriausybinės klimato kaitos komisijos – DELFI) duomenimis, mums liko mažiau nei 12 metų tam, kad galėtume ištaisyti savo padarytas klaidas. <...> Klimato krizė tai didžiausias ir kompleksiškiausias iššūkis su kuriuo susiduria Homo sapiens. Pagrindinis sprendimo būdas toks paprastas, kad jį gali suprasti net mažas vaikas – mes turime sustabdyti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas. <...> Noriu, kad jūs panikuotumėte. Noriu, kad jaustumėte baimę, kurią aš jaučiu kasdien. Ir noriu, kad imtumėtės veiksmų”, – Pasaulio Ekonomikos Forume sausį kalbėjo aktyvistė Greta Thunberg.
Gyvenimas
Patarimai tėvams: kaip užauginti nugalėtoją
Vis dažniau pasigirsta nuomonių, kad svarbu būti pirmūnu ne mokykloje, o gyvenime. Ekspertų teigimu, šiandien itin svarbiomis tapo lyderio savybės – profesionalumas, sugebėjimas įkvėpti, užtikrintumas ar charizma.
ŽYMA
GRETA THUNBERG