šeštadienis, sausio 16 d.
Lietuva
79 medikai susirgo, nors buvo kartą paskiepyti
Santaros klinikose COVID-19 serga 79 medikai, paskiepyti pirmąja vakcinos doze, ketvirtadienį informavo gydymo įstaiga. Kaip BNS sakė Santaros klinikų atstovė Gitana
Lietuva
Dvynukus pagimdžiusią mamą šokiravo medikės: užuot lankiusios sergantį naujagimį, klastojo dokumentus
Į Alfa.lt portalą laišku kreipėsi Panevėžyje gyvenanti mama, neseniai susilaukusi dvynukų – motinystės džiaugsmą aptemdė karti patirtis, tekusi susidūrus su
Pasaulis
Režimo opozicija
Rusijos medikai neigia patyrę išorės spaudimą dėl A. Navalno gydymo, Vokietija įtaria apnuodijimą
Rusijos opozicijos veikėją Aleksejų Navalną Sibire gydę gydytojai pirmadienį paneigė, kad pareigūnai kaip nors kišosi dėl jo gydymo.
Pasaulis
Rusijoje per paslaptingus incidentus mirė du gydytojai, dar vienas guli reanimacijoje
Rusijoje mirė pro ligoninių langus paslaptingomis sąlygomis iškritusios dvi gydytojos, o dar vienas medikas yra sunkios būklės ir trečiadienį tebeguli
Aktualijos
COVID-19
Tarp sergančių koronavirusu – daugiau kaip 40 medikų
Lietuvoje koronavirusas patvirtintas daugiau kaip 40 medikų, pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.
Aktualijos
Medicina
V. Kasiulevičius ragina didinti tikrinimo dėl koronaviruso apimtį
Tikrinimo apimtį dėl naujojo koronaviruso Lietuvoje reikia didinti mažiausiai dvigubai, teigia Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto profesorius Vytautas Kasiulevičius.
The Economist
Lėtinis skausmas
Visame pasaulyje aktualiai nugaros skausmo problemai spręsti ieškoma pigesnių būdų
Kodėl taip lėtai plinta geresni būdai, kaip padėti kenčiantiems?
Lietuva
Britanijoje išsilavinimą įgijusiems medikams – palankios sąlygos ir po „Brexit“
Lietuvoje norinčių dirbti gydytojų, akušerių, odontologų, bendrosios praktikos slaugytojų ir kitus diplomus, įgytus Jungtinės Karalystės (JK) mokymo įstaigose, ir po „Brexit“ Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pripažins automatiškai. Ši tvarka galios specialistams, profesinę kvalifikaciją įgijusiems ne vėliau kaip per vienerius metus, JK išstojus iš Europos Sąjungos (ES).
Anglijoje
Nuomonė: ar po „Brexit“ sugrįš gydytojai į Lietuvą? Deja, gali būti blogiau
Manau, kad mūsų šalies politikus, kurie nuolat deklaruoja, kad jiems Lietuvos žmonių sveikata yra vienas iš pagrindinių prioritetų, turėtų sudominti informacija, kad Didžiosios Britanijos nacionalinė sveikatos tarnyba pradėjo milžinišką tarptautinę bendrosios praktikos (šeimos) gydytojų paieškos ir įdarbinimo kampaniją, kurios tikslas papildyti Britanijos sveikatos apsaugos sistemą tūkstančiais šeimos gydytojų, aišku, pritraukiant juos pirmiausia iš Centrinės ir Rytų Europos šalių.
Gyvenimas
Atvirą širdies operaciją vidury gatvės atlikęs gydytojas sulaukė padėkos
Praėjus 8 mėnesiams po liūdnai pasibaigti galėjusios avarijos, motociklininkas padėkojo jo gyvybę išgelbėjusiam gydytojui, kuris atvirą širdies operaciją atliko vidury gatvės, rašo Metro.co.uk.
Sveikata
Medikai įspėja: ibuprofenas gali padaryti labai rimtos žalos kūnui
Galvos skausmai būna nemalonūs ir varginantys, todėl daug žmonių dėl to ryja ibuprofeną. Deja, per daug ir per dažnai. Niekas nepagalvoja apie ilgalaikes pasekmes ir rimtą žalą organizmui. Vokiečių skausmo ekspertas Svenas Gottschlingas kartu su kitais kolegomis reikalauja, kad ibuprofenas nebebūtų pardavinėjamos laisvai.
Pasaulis
Po namuose atlikto apipjaustymo mirė kūdikis
Po tėvų namuose atlikto apipjaustymo Italijoje mirė penkių mėnesių amžiaus kūdikis, rašo Bbc.com.
Pramogos
Iš komos paauglė pabudo su kūdikiu rankose
Paauglė, komos būsenoje atsidūrusi po to, kai miegoti nuėjo su skaudančia galva, pabudo po keturių dienų ir nustebo sužinojusi, jog per tą laiką ji pagimdė dukrelę.
Gyvenimas
Tamsioji besaikio vartojimo pusė
Prieš gerą dešimtmetį, o gal kiek anksčiau, kalbėjausi su draugu apie agresyvią didžiųjų prekybos centrų plėtrą, dėl kurios iš rinkos išstumiami mažmenininkai. Draugas atsakė žodžiais, kurie man labai įsiminė: „Pamatysi, netolimoje ateityje Lietuvoje labai ženkliai išaugs skyrybų skaičius.“
Pramogos
Pusė britų įsitikinę – šalyje krizė
Naujausių apklausų duomenys atskleidė šalyje vyraujančias gyventojų nuotaikas: kone kas antras iš jų mano, jog Jungtinės Karalystės ekonomiką kausto recesija.
Anglijoje
Ekonomistai sunerimę - dėl „Brexit” JK mažėja vartojimas
Jungtinės Karalystės (JK) gyventojų vartotojų pasitikėjimo indeksas sumažėjo iki žemiausio lygio nuo pat praėjusių metų referendumo. Ekonomistų teigimu, šalies gyventojai stabdo savo vartojimą ir nerimauja dėl šalies ekonominės padėties.
Pramogos
Auga Jungtinės Karalystės ekonomika
Oficialūs Nacionalinio Statistikos Ofiso duomenys rodo, jog Jungtinės Karalystės paslaugų sektorius liepos mėnesį augo 0,4 proc.
The Economist
Skausmo spąstai
Amerikiečiai vis labiau priklausomi nuo opiatų. O skurdžiose šalyse žmonės jų negauna ir miršta agonijoje.
ŽYMA
GYDYTOJAI