šeštadienis, sausio 23 d.
Pramogos
JK gresia degalų kainų didėjimas
Gali būti, kad artimiausiu metu Jungtinėje Karalystėje (JK) bus keičiamas ilgus metus nejudintas akcizas degalams, dėl to padidėtų kuro kaina.
Lietuva
Lietuvoje kyla degalų kainos
Benzino ir dyzelino kainos degalinėse Baltijos valstybėse nuo metų pradžios išaugo 5-10 proc., mažiausios jos išliko Lietuvoje.
Aktualijos
JT teisme Ukraina kaltina Rusiją „terorizmu“
Ukraina pirmadienį paragino Jungtinių Tautų (JT) aukščiausiąjį teismą padėti stabilizuoti padėtį rytinėje šalies dalyje, siekdama įtikinti teisėjus, kad Rusija „finansuoja terorizmą“ Kijevo konflikte su prorusiškais separatistais.
Pramogos
Infliacija Jungtinėje Karalystėje – didžiausia nuo 2014 metų
Infliacija Jungtinėje Karalystėje pasiekė aukščiausią lygį per pastaruosius 2,5 metų, o to priežastis – augančios degalų kainos.
Aktualijos
Kuras Anglijoje: degalai brangsta
Pingančių degalų laikai baigiasi – pirmą kartą nuo praėjusių metų liepos užfiksuotas jų kainos augimas.
Aktualijos
Beprotybė rinkose: už vandenį pigesnis benzinas
Šią savaitę tarptautinėse rinkose naftos kainai pasiekus seniai regėtas žemumas galima tikėtis, jog litras degalų prekybos vietose artimiausioje ateityje kainuos mažiau nei toks pat kiekis vandens.
Lietuva
Degalų kainų Lietuvoje pinganti nafta neišjudina
Pingant naftai, Lietuvos degalinėse kainos laikosi gana stabiliai. Ir nors degalinių tinkle atstovai po kiekvieno priekaišto dėl kainų, pažeria daugybę argumentų, seimo narys Stasys Brunza įsitikinęs, kad pardavėjai naudojasi padėtimi rinkoje. Parlamentaro nuomone, valstybė privalo pradėti reguliuoti kainas.
Lietuva
Lietuviai ligos bijo labiau nei karo
Nuolatinės naujienos apie grėsmę iš agresyvios rytų kaimynės Rusijos ima kelti nerimą lietuvių tarpe. Žmonės baiminasi karo negandų, tačiau į paniką nepuolę. Tik kai kurie gyventojai pastaruoju metu ėmė kaupti šiokias tokias maisto ir degalų atsargas.
Pramogos
Anglijoje – istoriškai mažos kainos
Jungtinės Karalystės ekonomika pirmą kartą per bene pusę amžiaus patyrė prekių ir paslaugų kainų sumažėjimą, privedusį prie neigiamos infliacijos. Tokios žinios, pasak ekspertų ir politkų, neturėtų gąsdinti, o tik išeiti į naudą Anglijoje gyvenančioms šeimoms.
Aktualijos
Degalų kainos: liūdnos žinios vairuotojams
„Britų autombilių” asociacija (AA) paskaičiavo, kad nors pasaulinės naftos kainos krito, mažos kainos visiškai neatsispindi Jungtinės Karalystės degalinėse. Anglijoje kuras balandį tik brango.
Pasaulis
Apie brangiausią benziną pasaulyje
Vasara ir atostogoms tinkamiausias metų laikas tęsiasi. Kartu su juo ir kelionės į artimesnes ar tolimesnes šalis. Nuvykus pasisvečiuoti svetur dažnai vienas pirmųjų darbų vos išėjus iš oro uosto būna surasti artimiausią automobilių nuomos aikštelę ir toliau tęsti kelionę jau automobiliu. Automobilis tvarkingas, bakas pilnas, ir navigacijos sistema įjungta. Vykstant ilgesnių atostogų savaime suprantamu aspektu laikome ir tai, kad degalinėje gali tekti sustoti ne kartą ir ne du.
Pramogos
Degalų kainos ir toliau augs
Paskutiniųjų mėnesių kylančios degalų kainos nedžiugina Britanijos vairuotojų. Jau dabar kai kuriuose D. Britanijos regionuose norint užpildyti vidutinio šeimos automobilio kuro baką, tai kainuoja apie 100 svarų, skelbė laikraštis „Express“.
Aktualijos
Po Naujų – brangesnės cigaretės ir dyzelinas
Nuo sausio 1-osios brangs cigaretės ir dyzelinas. Šios prekės brangs, nes Seimas vakar priėmė Akcizų įstatymo pataisas.
Pasaulis
ES nusivylė biodegalais
Biodegalai dar visai neseniai atrodė puiki alternatyva iškastiniam kurui, energetinės nepriklausomybės ir ekologiško apsirūpinimo energija šaltinis. Tačiau kylančios maisto kainos, natūralios gamtos sąskaita besiplečiantys energijai naudojamų augalų plotai ir CO2 emisijas tiriančių mokslininkų išvados atskleidė tamsiąją biokuro gamybos pusę.
Lietuva
Lietuviai laukia kainų šuolio
Šalies gyventojų laukia dar vienas kainų augimas. Nuo kitų metų didėja dyzelino akcizas, o tai greičiausiai smarkiai paveiks ekonomiką. Ekonomistai teigia, kad brangimas palies beveik visas sritis, kol kas neturėtų brangti tik keleivių vežimas.
Aktualijos
Gera žinia vairuotojams: degalinių kuro pompos įpila daugiau degalų nei priklauso
Vairuotojų organizacija AA iniciavo tyrimą, norėdama išsiaiškinti, ar degalinėse vairuotojai nėra apgaudinėjami. Ekspertai tikrino, kiek degalų į bakus įpila pompos. Buvo manoma, kad įranga gali būti sureguliuota vairuotojo nenaudai, tačiau rezultatai buvo visiškai priešingi.
Aktualijos
Elektromobiliams savo valandos dar reikia gerokai palaukti
Benzino kainai perkopus penkis litus, vėl prabilta apie taupesnį ir švaresnį transportą – elektromobilius. Pašnekovai pripažįsta, kad eiliniam vartotojui tai kol kas neįkandama prekė, šalyje dar neišplėtota būtina infrastruktūra, trūksta ir aiškios valstybinės strategijos šiuo klausimu.
Lietuva
Protestas dėl didelių degalų kainų virto šnipštu
Daugiau nei 9 tūkstančiai žmonių socialiniame tinkle „Facebook” pareiškė, kad jiems jau „gana” ir jie „yra PRIEŠ dideles kuro kainas”. Tačiau šį kartą žodžiai darbais nevirto – balandžio 2 d. šalies degalinės sulaukė vos kelių pavienių protestuotojų, atsiskaičiusių už degalus smulkiomis monetomis, rašė Delfi.lt.
Pramogos
„Panika“ dėl degalų stygiaus: vairuotojai apgulė degalines, moteris pildama benziną užsiliepsnojo
Didžiojoje Britanijoje kilo vairuotojų sąmyšis dėl degalų vežėjų ketinimų streikuoti. Vairuotojai kaupė atsargas, nes baiminosi, kad degalinėse gali pritrūkti kuro. Per incidentą Yorke viena moteris smarkiai apdegė, užsiliepsnojus namuose laikytam benzinui.
ŽYMA
HAGOS TEISMAS