ketvirtadienis, spalio 22 d.
Pasaulis
Antisemitizmas
„Facebook“ draus Holokaustą neigiantį turinį
Komentarai
V. Putinas ir Holokaustas
Pamirškime pasakas ir išmokime realios istorijos
Pradedant Aušvicu ir baigiant mūšiu dėl Britanijos, herojiški mitai nusveria realybę. Žuvusieji nusipelno daugiau.
Lietuva
Prezidentas ir pirmoji ponia pagerbė Holokausto aukas Lenkijoje
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė lankosi Lenkijoje, Osvencimo mieste, kur vyksta Tarptautinės Holokausto dienos ir 75-ųjų Aušvico-Birkenau mirties stovyklos išvadavimo metinių minėjimas.
Pasaulis
Prezidentas dalyvaus Aušvico koncentracijos stovyklos 75-ųjų išlaisvinimo metinių minėjime
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį, sausio 27 dieną Lenkijoje dalyvaus Aušvico-Birkenau mirties stovyklos išvadavimo 75-ųjų metinių minėjimo ceremonijoje.
Kultūra
Interviu
J. Haidas: „Tamsybei ir kvailumui privalome duoti atsaką“
Kauno Istorijų festivalyje viena istorija nuskambėjo simfoninės muzikos garsais: pirmąkart po karo pabaigos atliktas Kauno geto kalinio ir orkestro nario Percy Haido kūrinys „Geltonoji fantazija“. Šia proga į Lietuvą atvykęs jo sūnus amerikietis Josephas Haidas su Viktorija Vitkauskaite kalbėjosi apie nepaprastą tėvų likimą, muzikos galią ir priešnuodžius prieš neapykantą.
Pasaulio lietuviai
Lietuvos ambasadoje Vašingtone vyko susitikimas su Holokaustą išgyvenusia D. Pomerants-Mazurkevich
Gruodžio 3 dieną Lietuvos ambasadoje Vašingtone (JAV) buvo surengtas susitikimas su Holokaustą išgyvenusia Dana Pomerants-Mazurkevich, kurią iš Kauno žydų geto 1943 metais išgelbėjo ir savo šeimoje priglaudė gerai žinomas operos solistas Kipras Petrauskas.
Pasaulis
Keturios moterys, atskleidusios, ką joms darė nacių koncentracijos stovykloje: nešvarios šukės ir tiriamosios operacijos
Nacistinės Vokietijos fiurerio Adolfo Hitlerio vykdyto Holokausto metais, kai koncentracijos stovyklose myriop pasmerkti žmonės buvo skaičiuojami milijonais, keturios narsios moterys, rizikuodamos savo gyvybėmis, išdrįso atskleisti pasauliui, kokius nežmoniškus eksperimentus vykdė su naciais tapatinami mokslininkai. Jų bandymų objektais buvo ne kas kita, o stovyklos kaliniai, skelbia dailymail.co.uk.
Kultūra
Stebuklai, turintys pavardes
Pasaulio tautų teisuoliams iš Lietuvos skirta nauja paroda ir katalogas primena apie likimus, kuriuos nuo tragiškos lemties išgelbėjo neretai visai nepažįstamų žmonių gerumas
Aktualijos
Dėl 20 £ narkomanas nužudė holokaustą išgyvenusią šimtametę
Priklausomybę narkotikams turintis plėšikas pripažintas kaltu nužudęs 100-metę Holokaustą išgyvenusią moterį po to, kai ją apiplėšė tiesiog gatvėje, rašo Standard.co.uk.
Aktualijos
Dingęs turtas: Lietuva iki šiol skirsto nuosavybės grąžinimo siekiančius asmenis pagal jų pilietybę
Iš pradžių jie neteko pilietinių teisių, paskui ‒ turto ir, daugeliu atvejų, gyvybės. Iš Lietuvos kilę žydai vis dar laukia, kada galės atgauti bent nuosavybę.
Aktualijos
Premjeras apie Holokaustą Lietuvoje: nėra ką peržiūrinėti
Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad Europos žydų kongreso raginimas Lietuvai peržiūrėti lietuvių vaidmenį Holokausto metu nėra reikalingas.
Aktualijos
Seimui bus siūloma pervadinti Genocido aukų muziejų 
Po daugelį metų trukusių diskusijų ir tarptautinės kritikos politikai, valstybės institucijos ir visuomeninės organizacijos iš principo sutarė pakeisti buvusiuose KGB rūmuose Vilniuje įsikūrusio Genocido aukų muziejaus pavadinimą.
Aktualijos
E. Macronas: Prancūzija pripažįsta savo vaidmenį holokauste
Sekmadienį Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pasmerkė savo šalies bendradarbiavimą su okupantais per Holokaustą. Jis užsipuolė tuos, kurie vis dar menkina prancūzų vaidmenį tuo metu, kai į mirtį buvo siunčiami dešimtys tūkstančių žydų.
Aktualijos
Šeduvoje iškils unikalus litvakų muziejus
Žymiausi pasaulio muziejininkai ir architektai Lietuvoje kuria analogų pasaulyje neturintį projektą.
Aktualijos
Agresyvi tyla
Savo identiteto ilgai nerandanti Lukiškių aikštė kelia klausimų ne tik apie šioje vietoje įamžinamą istoriją, bet ir apie nutylimus praeities puslapius. Filosofas Nerijus Milerius ir IQ kultūros redaktorė Viktorija Vitkauskaitė kalbėjosi apie atminties, architektūros ir kaltės sankirtas.
Pasaulio lietuviai
Pasaulio banką palikusiam lietuviui nuolatiniai namai – ne vertybė
Panevėžietis Ugnius Ramanauskas interviu iniciatyvą greitai perėmė į savo rankas. „Dabar aš tavęs paklausinėsiu.“ Diskusijai apie namų svarbą ir įsikūrimą vienoje vietoje jis provokavo skype’u iš svečių namų Nikaragvoje. Su Ugniumi bendrauti vis iš kito planetos taško – nieko stebinančio.
ŽYMA
HOLOKAUSTAS