ketvirtadienis, liepos 16 d.
Kava su IQ
Guillermo Velasco: „Smegenų dirbtinis intelektas neaplenks“
Pasaulyje, kuriame viskas skaitmeninama, liko dar neištyrinėtų žemynų. Vienas iššūkių – visiškai atkurti žmogaus smegenis kompiuteryje. Šiuo tikslu 2013-aisiais pradėtas dešimt metų truksiantis „Human Brain Project“ (HBP) – vienas ambicingiausių ES finansuojamų projektų. Prie jo Madrido politechnikos universitete dirbantis inovacijų ir technologijų perdavimo mokslinis vadovas dr. Guillermo Velasco IQ apžvalgininkui Gyčiui Kapsevičiui atskleidė projekto iššūkius ir paragino nesibaiminti dirbtinio (DI) intelekto viršenybės.
Pramogos
Oficialu: buvo pasikėsinta į karalienę
Paviešinus įslaptintus dokumentus patvirtinta, kad Jungtinės Karalystės monarchė Elizabeth II tik per plauką išvengė mirties po to, kai ją nušauti ketino paauglys.
Pramogos
Padangėje – nepaaiškinamas reginys
„Ugnies kamuolys iš dangaus“, „Dievo ženklas“, „krentantis ateivių erdvėlaivis“, „meteoras“, – versijų ką pavyko nufilmuoti virš Naujosios Zelandijos buvo įvairių, tačiau kol kas net mokslininkai negali atsakyti kas būtent krito iš dangaus.
Pramogos
Borisas Johnsonas maorių pasveikinimą palygino su smūgiu galva
Į netaktiškus komentarus linkęs Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas pirmadienį Naujojoje Zelandijoje apsilankęs pas autochtonų lyderius tradicinį maorių pasveikinimą palygino su smūgiu galva.
Aktualijos
Kviečia į darbo pokalbį N. Zelandijoje: kelionę apmokės
Viena iš turtingiausių pasaulio valstybių Naujoji Zelandija pradėjo kampaniją, kuria siekia prisivilioti darbuotojų. Į pokalbį dėl darbo pasiryžusiems vykti kandidatams iš viso pasaulio bus apmokėtos kelionės išlaidos ir atostogos.
Pasaulis
Naujojoje Zelandijoje žmonės gelbėja banginius
Naujoje Zelandijoje – banginių krizė. Penktadienio vakarą net 416 banginių įstrigo ant seklumų Atsisveikinimo nerijoje Auksinės įlankos regione.
Aktualijos
Britai prašosi į Naująją Zelandiją
Referendumas tapo puikia dingstimi britams bandyti apsigyventi šalyje, garsėjančia puikiu pragyvenimo lygiu ir į kurią patekti ne taip lengva – Naująją Zelandiją.
Pasaulis
Vairuotojams pažiūrėti privalu!
Naujosios Zelandijos valdžia sumanė šiuolaikiniu būdu sudrausminti mobiliuoju telefonu kalbančius vairuotojus. Sukurtame video modeliuojamos situacijos, kuriose telefono siekiantis vairuotojas patenka į jam nepatogią ir netikėtą situaciją.
ŽYMA
HUMAN BRAIN PROJECT