ketvirtadienis, spalio 1 d.
Politika
PARTIJŲ FINANSAVIMAS
Paramos įkaitės
Partijų finansavimas Lietuvoje griežtai reglamentuotas, tačiau skaidrumo turėjusi suteikti sistema turi akivaizdžių trūkumų
Anglijoje
Lietuvių kalba – viena iš dažniausių
JK teisėsauga vertėjams į nusikaltėlių gimtąsias kalbas per savaitę išleidžia 450 tūkst. svarų
Jungtinės Karalystės teisingumo ministerija per vieną savaitę išleidžia apie 450 tūkst. svarų, arba 23,4 mln. svarų per metus užsienio kalbos
Finansai ir investavimas
Ekonomika
Lietuvos BVP per metus augo 2,4 proc., tačiau per paskutinį ketvirtį sumenko
Lietuvos bendrasis vidaus produktas (BVP) šių metų pirmąjį ketvirtį, palyginti su 2019-ųjų tuo pat laiku, padidėjo 2,4 proc. ir to meto kainomis siekė 11,1 mlrd. eurų.
Gyvenimas
6 ekstravagantiški Zodiako ženklai: jie leidžia pinigus negalvodami
Daug yra ekstravagantiškų žmonių. Kai kurie žmonės taupiai ir racionaliai leidžia pinigus maisto produktams ir įvairioms prekėms, o kiti
Pasaulis
Per dešimtmetį Lietuvos išlaidos gynybai išaugo 232 proc.
Pasaulio ginklavimosi išlaidos 2019 m. kilo labiausiai per visą dešimtmetį
Pagal naujausią Švedijos taikos studijų centro (SIPRI) parengtą ataskaitą, pasaulio ginklavimosi išlaidos 2019 m. kilo labiausiai per visą dešimtmetį, pasiekdama
Verslas
Vartotojų pasitikėjimo rodiklis
Statistikos departamentas: vartotojai optimistiškesni nei pernai
Vartotojų pasitikėjimo rodiklis 2020 m. sausį padidėjo 2 procentiniais punktais.
Aktualijos
Parlamentinės išlaidos
Seimo nariai per metus parlamentinei veiklai išleido per 1,4 mln. eurų
Praėjusiais metais Seimo nariai parlamentinei veiklai išleido 1 mln. 451 tūkst. eurų, daugiausia pinigų skirta automobilių remontui ir priežiūrai.
Pasaulis
Prancūzija
Paryžiuje – nauji protestai prieš prezidentą E. Macroną
Prancūzijos policijai šeštadienį vėl teko panaudoti ašarines dujas ir suimti dešimtis žmonių Paryžiuje, kur į gatves vėl išėjo tūkstančiai „geltonųjų liemenių“ protestuotojų.
IQ Tema
Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi
Net ir pradinės asmeninių finansų tvarkymo žinios atsiperka tiesiogine šių žodžių prasme
Komentarai
Lietuviai išleidžia daugiau nei oficialiai uždirba
„Eurostato“ skelbiami duomenys apie Europos Sąjungos (ES) gyventojų vidutines vartojimo išlaidas, atsižvelgiant į kainų lygį šalyje bei įtraukiant tas paslaugas, kurias apmoka valdžios sektorius, rodo, kad 2016 m. Lietuva aplenkė kaimynines valstybes (Latviją, Estija, Lenkiją) ir artėja prie Ispanijos.
Vilniečiai išleidžia du kartus daugiau nei panevėžiečiai
Daugiausiai per mėnesį vartojimo prekėms išleidžia vilniečiai, kurių išlaidos beveik du kartus viršija Panevėžio gyventojų išlaidas, rodo tyrimų bendrovės „Baltic Market Insights“ („Baltmi“) atliktas tyrimas.
Pramogos
Naujieji metai vėluos vieną sekundę
Naujieji, 2017-ieji metai prasidės viena sekunde vėliau, nes prie jau besibaigiančių 2016-ųjų metų bus pridėta „keliamoji sekundė”. Toks sprendimas buvo priimtas todėl, kad lėtėja žemės sukimosi apie savo ašį greitis.
Pasaulis
Ispanija ketina pakeisti laiko zoną
Ispanijos vyriausybė nori pakeisti šalies laiko zoną ir suvienodinti laiką su Jungtinės Karalystės laiku. Tokios sprendimo tikslas – paskatinti žmonių produktyvumą.
Gyvenimas
Kada optimaliausias laikas seksui?
Jei norite dirbti produktyviau, numesti svorio ir džiaugtis tobuliausiu seksu, jums verta susipažinti su Kalifornijos universiteto mokslininkų atlikto tyrimo rezultatais.
Gyvenimas
Amžinos svajonės apie laiko mašiną
Laikas - viena didžiausių Visatos mįslių. Jau 400 metais šventasis Augustinas daug rašė apie paradoksalią laiko prigimtį: „O kaip gali egzistuoti tie du laikai, praeitis ir ateitis, kai praeities jau nėra, o ateities dar nėra? O jeigu dabartis visada liktų dabartimi ir nenueitų į praeitį, tai būtų jau ne laikas, o amžinybė.“ Tęsiant Augustino mintį išeina, kad laiko išvis negali būti, nes praeitis jau dingo, ateities nėra, o dabartis egzistuoja tik akimirką...
Gyvenimas
Mintys apie laiką
Kiekvienas iš mūsų, ar būtume garsus filosofas ar paprastas žmogelis, kartais susimąstome apie savo gyvenimo laiką. Tuomet sakome „ laikas prabėgo, laikas brangus, iššvaisčiau savo laiką, neturiu laiko, laikas sustojo ir t.t.
Pramogos
Anglams nusispjaut į laiką
Po atostogų Tenerifėje anglų pora nutarė nepersukti laikrodžių ir toliau gyventi pagal Ispanijai priklausančios salos laiką.
Verslas
Sausra baigiasi?
Verslo išlaidos reklamai šiemet bus didžiausios nuo 2008 m. ir šoktels aukštyn labiau nei per pastaruosius penkerius metus kartu sudėjus.
Pasaulis
Nuo sekmadienio įsigalios vasaros laikas
Sekmadienį visoje Europos Sąjungoje, taigi ir D. Britanijoje bei Lietuvoje bus įvestas vasaros laikas. Kovo paskutinį sekmadienį, trečią valandą nakties laikrodžių rodykles reikės pasukti viena valanda pirmyn.
ŽYMA
IŠLAIDOS