penktadienis, vasario 26 d.
Komentarai
Išlaidos
Britanijos ginklų pirkimo vajus kelia daug neatsakytų klausimų
Kam visa tai? Šis svarbus neatsakytas klausimas susijęs su Jungtinės Karalystės vyriausybės nauju entuziazmu gynybos išlaidoms, pažadėjus per ateinančius ketverius metus skirti 16,5 mlrd. svarų (18,5 mlrd. eurų) mokesčių mokėtojų pinigų moderniai ginkluotei. Šis atsinaujinęs dėmesys saugumui nėra pernelyg ankstyvas. Dėl pajėgių ir prityrusių priešininkių, tokių kaip Rusija ir Kinija, pasaulis yra tapęs daug pavojingesnis, nei atrodė ankstesnėms vyriausybėms.
Pasaulis
Pajėgos
Didžioji Britanija pristatys didžiausią per tris dešimtmečius karinių investicijų programą
Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas ketvirtadienį pristatys programą, laikomą didžiausia investicija į šalies ginkluotąsias pajėgas nuo Šaltojo karo pabaigos.
Pasaulis
Karinė galia
Traukiantis ekonomikai, Kinija planuoja didinti išlaidas gynybai
Kinija planuoja 2020 m. išlaidas gynybai didinti 6,6 proc. – mažiausiai per pastaruosius kelerius metus, šaliai kovojant su koronaviruso pandemijos sukelta ekonomikos krize, penktadienį paskelbė vyriausybė.
Aktualijos
Ieškoma dingusi pora
Policijos pareigūnai pietinėje Škotijos dalyje ieško vyresnio amžiaus poros. Jųdviejų automobilis buvo rastas paplūdimyje.
Aktualijos
Škotijos ligoninėje peiliu padurta slaugė
Škotijoje ieškomas žmogus, ligoninėje peiliu padūręs slaugę, praneša Bbc.com. Ayr mieste esanti Ailsa ligoninė šiuo metu yra uždaryta. Į ją patekti ir iš jos išeiti draudžiama tiek ligoniams, tiek jų aplankyti atėjusiems artimiesiems.
Aktualijos
Namuose rasti du peiliais subadytų vaikų kūnai
Atokiame Škotijos miestelyje Coupar Anguse esančiame bute rastas dešimtmečio Kane‘o Morriso kūnas. Berniukas mirė nuo durtinių žaizdų peiliu. Policija pranešė, kad šalia jo dėl savo gyvybės kovojo taip pat peiliu sužalota jo aštuonmetė sesuo. Šiuo metu mergaitė, patyrusi rimtus sužalojimus, gydoma ligoninėje.
Aktualijos
Europiečių nesamdo – yra dirbančių už žymiai mažiau
Specialaus tyrimo metu paaiškėjo, kad Jungtinėje Karalystėje prie milijardinės vertės projekto įgyvendinimo dirba imigrantai, kurių alga nesiekia net minimalaus atlygio dydžio.
Pramogos
Škotijos laukuose pastebėtas pavojingas žvėris
Pietvakarių Škotijoje penktadienį ryte pastebėta juodoji pantera, specialiosios tarnybos aplinkinius gyventojus įspėjo dėl gresiančio pavojaus.
Pramogos
Škotijoje – pavojingos ligos atvejis
Vienoje Škotijos fermoje atsitiktinai pastebėtas tarp galvijų plintančios, tačiau ir žmogui pavojingos ligos atvejis. Baiminamasi jo plitimo, šis sutrikimas Jungtinėje Karalystėje anksčiau jau privertė imtis kraštutinių priemonių.
Pramogos
Jūroje prie Škotijos – itin vertingas radinys
Škotijos pakrantėje atrastas naujas naftos telkinys, kurio vertė skaičiuojama milijardais svarų sterlingų.
Aktualijos
Idiliškoje Škotijos saloje įvykdytas pirmasis nusikaltimas per 20 metų
Prie Škotijos vakarinių krantų esančioje Gijos salos ramybė praeitą savaitgalį buvo sutrikdyta įsilaužiamosios vagystės, o vietos gyventojai teigia, kad šis incidentas – pirmasis rimtas nusikaltimas jų teritorijoje per maždaug du dešimtmečius.
Pramogos
Škotas originaliai pasipiršo mylimajai
Jaunas ūkininkas iš Škotijos savo mylimajai pasipiršti nutarė pagalbon pasitelkęs savo fermos gyventoją – karvę.
Aktualijos
Baisi avarija Škotijoje pareikalavo 5 gyvybių
Vėlų ketvirtadienio vakarą šiaurinėje Škotijoje įvyko skaudi eismo nelaimė, kurios metu žuvo 5 žmonės, aukų gali būti daugiau.
Pramogos
Donaldas Trumpas uždirbo iš savo vizito į JK
Galima diskutuoti, ar JAV prezidentas Donaldas Trumpas yra geras politikas, tačiau verslininkas jis – puikus: šalies vadovas sugebėjo uždirbti net iš savo paties vizito į Jungtinę Karalystę.
Aktualijos
Tyrimas: šešiametė prieš nužudymą išprievartauta
Aiškėja žiauraus nusikaltimo, šią savaitę įvykdyto Škotijoje, motyvai – paauglys mažą mergaitę nužudyti galėjo slėpdamas kitą nusikaltimą.
Aktualijos
Mergaitės vasara pas močiutę baigėsi tragiškai
Pas močiutę vasaroti palikta maža mergaitė buvo žiauriai nužudyta, o dėl kraupaus nusikaltimo sulaikytas nepilnametis.
Aktualijos
Škotiją sukrėtė didžiulis gaisras
Viena prestižiškiausių pasaulyje meno mokyklų, įsikūrusi Škotijos mieste Glazge, naktį iš penktadienio į šeštadienį buvo nuniokota smarkaus gaisro, šiame istoriniame pastate vykstant didelio masto atkūrimo darbams po kito gaisro, kilusio prieš ketverius metus.
Anglijoje
Škotai lietuvius laiko savais: po „Brexit“ už juos stos mūru
Lietuvoje apsilankanti Škotijos vyriausybės narė pareiškė, kad šalies valdžia didžiuojasi lietuviais, kurie šią šalį pasirinko naujiems namams kurti ir pasiruošusi ginti juos nuo „Brexit“ keliamų nemalonumų.
Aktualijos
Škotas policininkui perrėžė kaklą
Penktadienį Škotijoje į iškvietimą reagavę ir įtariamąjį sulaikyti bandę policijos pareigūnai buvo užpulti su peiliu.
Anglijoje
Neramumai tęsiasi: škotai atmetė „Brexit“ įstatymą
Theresa May grimsta į vis didesnę politinę bėdą dėl „Brexit". Vyriausybėje didėjant susiskaldymu, iškilo grėsmė iš pačios Jungtinės Karalystės vientisumui.
ŽYMA
IŠLAIDOS GYNYBAI