antradienis, liepos 14 d.
Akcentai
Kinijos ir Indijos konfliktas
Mirties slėnis
Pastarąjį kartą aukų nuo 1962 m. tebesitęsiančiame konflikte dėl 3,5 tūkst. kilometrų ilgio nepažymėto pasienio ruožo tarp Kinijos ir Indijos būta prieš
Pasaulis
Indija tapo trečia pasaulyje pagal nustatytų COVID-19 atvejų skaičių
Indija pirmadienį pranešė, kad šalyje užregistruota beveik 700 tūkst. koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, tad šiuo atžvilgiu šalis aplenkė Rusiją ir
Pasaulis
Indijoje COVID-19 plitimas spartėja, šalis priartėjo prie lyderių pirmojo trejeto
 Indija sekmadienį pranešė apie didžiausią iki šiol naujų COVID-19 atvejų skaičiaus augimą, ir ši 1,38 mlrd. gyventojų turinti valstybė netrukus
Pasaulis
Didysis septynetas
D. Trumpas ketina atidėti G 7 viršūnių susitikimą, pakviesti Rusija ir kitas šalis
Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas šeštadienį pareiškė ketinantis atidėti birželį planuojamą Didžiojo septyneto (G 7) viršūnių susitikimą ir taip pat
Pasaulis
Indija
N. Modi gavo netikėtą kirtį rinkimuose Naujajame Delyje
Indijos premjero Narendros Modi hinduistų nacionalistų partijai antradienį gresia didelis pralaimėjimas regioninei partijai sostinės vietos valdžios rinkimuose, kurie buvo laikomi referendumu dėl dabartinės vyriausybės vadovo vykdomos nacionalistinės politikos.
Pasaulis
Iš šalies atrodė geraširdė motina, religinga moteris ir draugiška kaimynė, o slapta išnuodijo visą šeimą
Metų metus Jolly Joseph nenuilsdama tvirtino kaimynams, kad jos namai prakeikti.
Pasaulis
Indų policija tuščiais šoviniais šaudė į naujas demonstracijas prieš pilietybės įstatymą
Indijos policija šalies šiaurės rytuose ketvirtadienį tuščiais šoviniais šaudė į naujas demonstracijas prieš pilietybės įstatymą, kuriose nepaisydami komendanto valandos dalyvavo tūkstančiai protestuotojų.
Lietuva
Delyje pristatytas „Lietuvos istorijos“ vertimas į hindi kalbą
Gruodžio 6 dieną Indijos sostinėje Delyje buvo pristatytas „Lietuvos istorijos“ vertimas į hindi kalbą. Vertimas tapo pirmu dvišaliu tokio pobūdžio tarpinstituciniu kultūriniu projektu, dėl kurio Lietuvos istorija nuo šiol gimtąja kalba bus prieinama maždaug 400-ams milijonų Indijos gyventojų.
Pasaulio lietuviai
Indijoje pradeda veikti Lietuvos vizų centrai
Rugsėjo 25 dieną, bendradarbiaujant su išorės paslaugų teikėju „VFS Global“, Indijos sostinėje Delyje oficialiai atidarytas Lietuvos vizų centras.
Pasaulio lietuviai
Indijoje paminėtas Baltijos kelio 30-metis
Rugpjūčio 6 dieną Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasados Delyje minėjo Baltijos kelio 30-metį.
Lietuva
Ministras L. Linkevičius pareiškė užuojautą dėl buvusios Indijos išorinių reikalų ministrės mirties
Rugpjūčio 7 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pareiškė užuojautą dėl buvusios Indijos išorinių reikalų ministrės Sushmos Swaraj mirties. Šią netekties akimirką ministras palinkėjo stiprybės velionės šeimai, artimiesiems ir visai tautai.
Pasaulis
Dantistai iš septinmečio burnos pašalino 526 dantis
Skausmu apatinėje dešinėje žandikaulio pusėje besiskundęs 7-erių indas Ravindranas buvo nuvežtas į ligoninę. Nustatinėjant berniuko skausmo priežastį paaiškėjo, kad jo burnoje yra maišelį primenantis darinys su 526 dantimis.
The Economist
IT kylančiose rinkosė
Pasaulinis laiko stumdymo sektorius
Kaip pasaulio nepasiturintieji atranda laisvalaikį internete ir kaip jiems padeda įmonės
Pasaulis
Atkartodamas H. Houdini triuką, upėje dingo magas
Baiminamasi, kad bandant atkartoti garsiojo Harry Houdini triuką, kurio metu į upę panardinamas grandinėmis supančiotas žmogus, žuvo indų magas. Chanchalas Lahiri turėjo išsilaisvinti iš grandinės ir saugiai išplaukti į Hugli upės krantą, tačiau jis į paviršių taip ir neišnėrė, rašo Bbc.com.
Pasaulis
Nuogai išrengtą vyrą gauja užpuolikų vertė stebėti, kaip penkiese prievartauja jo dvidešimtmetę žmoną
Šiaurinėje Indijos dalyje atostogavusią porą gauja kurį laiką sekė ir, galiausiai, apsupę nusitempė jauną moterį į siaurą daubą, kurioje tris valandas penkiese prievartavo.
Verslas
Beveik lūšnynų milijonieriaus istorija: praturtėjo dėl meilės žmonai metęs darbą policijoje
Pasiturinčiu policininku save vadinantis sėkmingas verslininkas Sunil Tulsiani saugų darbą valstybės tarnyboje iškeitė į verslą nekilnojamojo turto srityje. Ir nesigailėjo. IQ apžvalgininkei Kotrynai Tamkutei jis teigė: šis žingsnis jį apsaugojo nuo skyrybų su žmona.
Pasaulis
Baltijos šalys gavo perspėjimą dėl didelio mąsto terorizmo pavojaus
Gegužės 7 d. JAV ambasada išplatino įspėjimą dėl teroro išpuolių pavojaus šalies piliečiams Latvijos teritorijoje. Ambasada pabrėžė, kad įspėjimas yra bendro pobūdžio, ir nesieja jo su gegužės 8-osios ir 9-osios įvykiais.
Vietovardžiai
Neringos Skrudupaitės kelionių suvenyrai
Žurnalistei Neringai Skrudupaitei kelionės anksčiau buvo neatsiejama profesinės veiklos televizijoje dalis, tačiau iki šiol yra vienas didžiausių pomėgių.
Lietuva
Amerikiečių apklausa: JAV turi ginti Baltijos šalis
Jungtinėse Amerikos Valstijose atliktos apklausos rezultatai atskleidė, jog šios šalies gyventojai pritartų tam, kad jų kariuomenė gintų Baltijos šalis nuo galimos Rusijos agresijos.
Pasaulis
Indijos milijardierius tautiečius aprūpins nemokamais išmaniaisiais telefonais
Indijos telekomunikacijų kompaniją „Jio“ valdantis turtingiausias šalies žmogus Mukeshas Ambanis penktadienį paskelbė, kad suteiks galimybę gyventojams išmaniuosius telefonus gauti nemokamai.
ŽYMA
INDIJA