trečiadienis, rugsėjo 30 d.
Komentarai
Komentaras
Ar reikia tikėtis kainų mažėjimo ir juo džiaugtis?
Gegužės mėnesį vidutinės prekių ir paslaugų kainos sumažėjo puse procento, o metinė infliacija siekė vos 0,2 procento ir buvo mažiausia per pastaruosius ketverius metus. Dažną vartotoją tokia situacija džiugina, tačiau reikėtų prisiminti, kad kainų mažėjimas ne visur ir ne visada yra gera naujiena.
Pasaulis
Venesuela
Metinė infliacija Venesueloje gegužę pasiekė 3,6 tūkst. proc.
Infliacija Venesueloje per dvylika mėnesių iki gegužės pabaigos sudarė 3 684 proc., pareiškė opozicijos kontroliuojama Nacionalinė Asamblėja.
Komentarai
Ar bandymai siekti didesnės infliacijos – donkichotiški?
Pastaraisiais metais infliacija euro zonoje yra maža, nors Europos Centrinis Bankas (ECB) deda daug pastangų, norėdamas ją padidinti iki pageidaujamo lygio. Tokie ECB veiksmai daugeliui Lietuvos gyventojų atrodo keistai, žinant, kad mūsų šalyje kainų lygis auga gerokai sparčiau negu euro zonoje.
Anglijoje
Šalį prie „Brexit“ atvedęs D. Cameron’as: „Tai klaida“
Buvęs Jungtinės Karalystės premjeras David’as Cameron’as, kurio vadovaujama vyriausybė organizavo referendumą dėl „Brexit“, netyčia prasitarė apie tai, kad šis sprendimas buvo klaida.
Aktualijos
R.Karbauskis dėl kylančių kainų kaltina eurą ir verslininkus
Lietuvoje metinei infliacijai pasiekus 4,8 proc., valdančiųjų Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis dėl kainų kilimo kaltina eurą ir verslą.
Verslas
Lietuvoje auga ne tik algos, bet ir kainos
Lietuvoje įsibėgėjusi infliacija, skatinama sparčiai augančių atlyginimų, didina pagreitį, o kainų ir atlyginimų augimas įgauna vadinamosios infliacijos spiralės požymių, teigia „Luminor“ banko vyriausioji analitikė Indrė Genytė-Pikčienė.
Verslas
Brangstančios paslaugos didina infliaciją, sako analitikai
Metinė infliacija Lietuvoje liepos mėnesį siekė 3,9 proc. Analitikai sako, kad daugiausiai lemia vidaus veiksniai, visų pirma dėl darbo užmokesčio dinamikos sparčiai didėjančios paslaugų kainos.
Komentarai
Prie Velykų stalo – pokalbiai apie kainas
Augančios prekių ir paslaugų kainos kaip ir kasmet bus viena pagrindinių pokalbių temų prie Velykų stalo.
Komentarai
Vartojimas prarado pagreitį. Ar ilgam?
Baiminantis kylančių kainų, šiek tiek suprastėjo vartotojų nuotaikos, ir Lietuvos gyventojai apsipirkinėja atsargiau.
Komentarai
Atlyginimai kyla daug sparčiau negu kainos. Ar ilgam?
Nors uždirbame daugiau, produktyvumas Lietuvoje auga labai lėtai – darbuotojai sukuria beveik tiek pat pridėtinės vertės, o už tai gauna vis didesnius atlyginimus. Jei šalies ekonomika netaps produktyvesnė, atlygis taip sparčiai augti negalės. Taip kyla rizika patekti į spąstus, kai vartotojų kainos kyla sparčiau, nei darbo užmokestis.
Komentarai
Infliacija ir investicijos
Vertinant investicijų pelningumą, patartina atsižvelgti į infliacijos lygį, nes aukšta nominali investicijų grąža negarantuoja didelės realios grąžos.
Pramogos
Tylą nutraukęs D. Cameronas nesigaili surengęs referendumą
Praėjus beveik pusmečiui nuo atsistatydinimo buvęs Jungtinės Karalystės premjeras Davidas Cameronas pasakė pirmąją viešą savo kalbą, kurioje dėmesio skyrė ir „Brexit“.
Verslas
Per 13 metų lietuviai praturtėjo 5,5 karto
Per pastaruosius 20 metų didžiausią grąžą davė investicijos į nekilnojamąjį turtą ir jo nuomą – vidutiniškai 14,8 proc.
Pramogos
Davidas Cameronas rado darbą
Paaiškėjo iš premjero posto pasitraukusio bei parlamentaro mandato atsisakiusio Davido Camerono tolimesnė veikla.
Pramogos
Referendumas – tik politinis žaidimas: net agitatoriai netikėjo sėkme
Į dienos šviesą iškyla vis daugiau detalių, susijusių su prieš tris mėnesius įvykusiu referendumu dėl Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos.
Pramogos
Derybos dėl „Brexit” neprasidės dar metus
Pirmojo Europos Tarybos prezidento Hermano Van Rompuy manymu, derybos dėl „Brexit” neprasidės dar mažiausiai dvylika mėnesių.
Pramogos
Davidas Cameronas atsistatydina
Penktadienį ryte Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas pranešė apie savo atsistatydinimą.
Aktualijos
Premjeras žmonai nupirko mašiną: išrinko seną „kibirą“
Savaitgalį netikėto svečio sulaukė pietryčių Anglijoje esančios naudotų automobilių pardavimo aikštelės darbuotojai: čia mašiną įsigyti nutarė pirmasis šalies politikas.
Pramogos
ES referendumas: D. Cameronas viešai pašiepė B. Johnsoną
Jungtinės Karalystės (JK) konservatorių partijoje ginčai dėl šalies likimo Europos Sąjungoje (ES) vis labiau aštrėja. Panašu, kad partijos nariai dėl pozicijos Sąjungos atžvilgiu pasidalino į priešingas stovyklas, - skelbė BBC.com.
ŽYMA
INFLIACIJA