trečiadienis, sausio 20 d.
Pramogos
Norvegijos karališkosios šeimos narei diagnozuota sunki liga
45 metų Norvegijos kronprincesė Mettė Marit serga chroniška plaučių liga. Plaučių fibrozė ateityje apribos jos darbingumą, trečiadienio vakarą paskelbė Norvegijos karališkieji rūmai.
Pasaulio lietuviai
Emigranto žvilgsniu: penki skirtumai tarp Lietuvos ir Norvegijos
Į svečią šalį kiekvienas, žinoma, atvykstame su grandioziniu savos patirties bagažu ir šiokiomis tokiomis išankstinėmis nuostatomis apie tai, kokia toji šalis turėtų būti, o joje įsikūrę nuolatos lyginame viską su tėvynės realijomis.
Lietuva
Lietuviai „prasisuko“ Norvegijoje: vaikų akivaizdoje pavogė jų dviračius
Du vairuotojai Norvegijoje, išlipę iš vilkiko su lietuviškais numeriais, tiesiog vaikų akivaizdoje čiupo jų dviračius ir pradėjo krauti į vilkiką.
Pasaulis
Narkomanams leis nemokamas heroino injekcijas
Norvegijos vyriausybė penktadienį pranešė išbandysianti programą, pagal kurią užkietėjusiems narkomanams bus dalijamos nemokamos heroino injekcijas, siekiant pagerinti jų gyvenimo sąlygas.
Aktualijos
Emigrantas, kuris didžiuojasi savo darbu papasakojo sėkmės istoriją
Aivaras Vaišnoras nuo pat vaikystės mėgo gyvūnus. Dar būdamas penkiolikos vaikinas tapo rimtu ūkininku. Kol bendraamžiai svajojo apie karjeras didmiesčiuose, vaikinas svajojo apie kaimą ir fermą, savas karves ir žąsis. Lietuvoje palikęs nuosavą ūkį, jaunuolis atskrido į Norvegijos miestą Bergeną, kur tapo šou pasirodymams skirtų žirgų prižiūrėtoju. „Toks darbas tikrai ne kiekvienam“, – sako Aivaras.
Anglijoje
JK bus kaip Norvegija?
Europos Sąjungos institucijų koridoriuose sklando neoficialios kalbos, kad bendriją paliekantys britai iš principo sutiko pereinamuoju „Brexit“ laikotarpiu su sąjunga elgtis taip, kaip šiuo metu elgiasi Norvegija.
Pasaulis
Vyras Oslo centre pradėjo šaudyti iš automato
Norvegijos policija sekmadienį sulaikė ginkluotą vyrą, kaip įtariama, šaudžiusį Oslo centre, bet per šį incidentą žmonės nenukentėjo.
Pasaulis
Rasistai apsijuokė: autobuso sėdynes palaikė burkomis
Visas pasaulis šaiposi iš nacionalistų, kurie tuščias autobusų sėdynes palaikė keleivėmis, vilkinčias tradicinius musulmonų moterų apdarus ir bijojo jų keliamos grėsmės.
Pasaulis
Norvegai: musulmoniškos skaros trukdo gauti gerą išsilavinimą
Norvegijoje siekiama įteisinti draudimą musulmonams. Jeigu vyriausybė pritars pateiktam įstatymo projektui, tuomet islamą išpažįstančios ir švietimo įstaigose dirbančios moterys negalės darbe dėvėti visą veidą dengiančių musulmoniškų skarų.
Lietuva
Patraukliausios šalys emigruojančiam lietuviui – Norvegija ir D. Britanija
Nors statiska rodo, kad vis daugiau emigravusių lietuvių grįžta gyventi į tėvynę, tačiau nemaža dalis tautiečių planuoja emigruoti arba galvoja, į kokią užsienio šalį kraustytis iš BREXIT krečiamos Jungtinės Karalystės (JK).
Lietuva
Iš Norvegijoje atostogaujančios lietuvės atimtas sūnus
Į Norvegiją pas vaiko tėvą paviešėti atvykusi jauna mama iš Lietuvos išgyvena tragediją. Jos vienerių metų sūnų šalies tarnybos atėmė ir atidavė globėjams, o vyriškį sulaikė.
Pasaulis
Milijardierius norvegas pasaulį gelbės paaukodamas sukauptus turtus
Vienas norvegų milijardierius nusprendė išdalinti didžiąją dalį savo turto vaduodamas pasaulį iš plastiko. Kjell‘is Inge Rokke nenurodytą sumą pinigų investuos į 181 metro laivą, kuris rinks vandenyje esančias plastiko atliekas ir lydys iki 5 tonų šių atliekų per dieną.
Pasaulis
Norvegai įniko į vaistus
Vis daugiau norvegų naudoja vaistus – net 70 proc. žmonių per praėjusius metus gėrė medikamentus nuo vienų ar kitų ligų.
Lietuva
Lietuviai ir toliau masiškai emigruoja į Jungtinę Karalystę
Lietuviai ir toliau masiškai palieka tėvynę. Praėjusiais metais iš šalies emigravo daugiau nei 50 tūkst. žmonių. Tačiau nemažai lietuvių ir grįžo iš svečių šalių. Statistikos departamentas paskelbė, kad 2016-aisiais į Lietuvą imigravo 20,2 tūkst. žmonių.
Pasaulis
Laimingiausi žmonės gyvena Norvegijoje
Laimingiausia pasaulio valstybė yra Norvegija. Ji šį titulą perėmė iš Danijos pirmą kartą istorijoje, kai Jungtinės Tautos (JT) skelbia tokį sąrašą.
Verslas
Laukta reforma ministrui R.Masiuliui neatrodo prioritetinė
Susisiekimo ministras Rokas Masiulis pareiškė, kad ministerijos valdomo Lietuvos pašto skyrių pertvarka, uždarant apie 350 skyrių kaimuose, nėra prioritetinė, todėl nereikia skubėti jos įgyvendinti.
Pasaulis
Dėl Norvegijos sostinę sukausčiųsių šalčių įvestas drastiškas draudimas
Šalta ir sausa žiema norvegams kelia daug nepatogumų. Vienas jų – tai draudimas dyzelinių automobilių vairuotojams. Su šiomis transporto priemonėmis Norvegijos sostinėje bus draudžiama važinėti mieste neapibrėžtą laiką dėl didelio oro užterštumo.
Pasaulis
Norvegai deportuoja rumunus, lenkus ir lietuvius
Norvegijos valdžia praėjusiais metais neįgyvendino savo ambicingų planų. Buvo numatyta iš šalies deportuoti 9 tūkst. pabėgėlių, tačiau išsiųstųjų skaičius buvo šiek tiek mažesnis.
Lietuva
Rastas po nuošliauža Norvegijoje žuvęs lietuvis
Lapkričio viduryje Norvegijoje milžiniška žemės nuošliauža palaidojo tris lietuvius. Vieno jų kūnas – rastas antradienį. Dar dviejų vyrų ieškoma.
Lietuva
Iš mirties nagų ištrūkę lietuviai griš atgal į Norvegiją
Norvegijoje mirties išvengę lietuviai nusprendė grįžti prie darbų, kuriuos paliko gavę trumpas atostogas. Jauni vyrai svetimoje šalyje praradę savo pažįstamus ir bendradarbius nuslinkus milžiniškai nuošliaužai artimųjų nepklausė ir kitą savaitę patrauks į netoli Oslo esančią darbo vietą.
ŽYMA
INGA DUNDULIENĖ