trečiadienis, rugsėjo 23 d.
Aktualijos
Seimo rinkimai
Susiskaldymas dešiniesiems neatneš sėkmės nei rinkimuose, nei po jų
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos sąrašo reitingavimas rodo poslinkio link krikščioniškojo sparno stiprėjimą, o Liberalų sąjūdyje didžiausia staigmena tapo aukšta Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio pozicija, teigia politikos ekspertai.
Komentarai
Redaktoriaus žodis
Tylos prezidentas: ar buvo išgirsti G. Nausėdos rinkėjų lūkesčiai?
Pernai vykę prezidento rinkimai daliai piliečių baigėsi po pirmojo turo. Svarstę, ar savo balsą tikslingiau atiduoti Gitanui Nausėdai, ar Ingridai
Komentarai
Redaktoriaus žodis
Tylos prezidentas
Pernai vykę prezidento rinkimai daliai piliečių baigėsi po pirmojo turo. Svarstę, ar savo balsą tikslingiau atiduoti Gitanui Nausėdai, ar Ingridai
Aktualijos
PARTIJOS
Miestų jaunimo medžiotojai: kas laukia identiteto tebeieškančių konservatorių?
Ryžtą plėsti savo rinkėjų ratą deklaruojanti Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) šaudo sau į kojas Konservatizmo ideologija savo veiklą remianti TS-LKD
Politika
PARTIJOS
Miestų jaunimo medžiotojai
Ryžtą plėsti savo rinkėjų ratą deklaruojanti Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) šaudo sau į kojas Konservatizmo ideologija savo veiklą remianti TS-LKD
Aktualijos
Seimo rinkimai
Konservatorius į Seimą ves I. Šimonytė
Seimo narė Ingrida Šimonytė sutiko vesti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos sąrašą Seimo rinkimuose.
Aktualijos
Seimo rinkimai
Seimo šturmas su buvusiu kariuomenės vadu ir dviejų prezidentų patarėju
Opozicinių konservatorių prezidiumas kelia kandidatus vienmandatėse apygardose, tarp naujų vardų – Klaipėdoje keliamas buvęs kariuomenės vadas Arvydas Pocius, sostinėje kandidatuos buvęs kelių prezidentų patarėjas Mindaugas Lingė.
Lietuva
JK lietuviai balsavo už I. Šimonytę ir Tėvynės sąjungą
Preliminariais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, Jungtinės Karalystės (JK) lietuviai antrajame Prezidento rinkimų ture daugiausia balsų atidavė už Ingridą Šimonytę. Tiesa, ši persvara buvo minimali.
Lietuva
Užsienio balsų pakoreguoti rezultatai: I. Šimonytę ir G. Nausėdą skiria vos keli tūkstančiai balsų
Pirmadienį baigti skaičiuoti užsienio rinkėjų balsai šiek tiek pakoregavo galutinius balsavimo rezultatus: pirmąją vietą užėmusią Ingridą Šimonytę ir Gitaną Nausėdą skiria 3935 balsai.
Lietuva
Antrajame Lietuvos prezidento rinkimų ture kausis I. Šimonytė ir G. Nausėda
Po dviejų savaičių prezidento rinkimų antrajame ture varžysis Seimo narė, buvusi finansų ministė Ingrida Šimonytė ir ekonomistas, buvęs SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda.
Komentarai
Lyčių lyguma
Visi tie rinkimai – kaip egzaminai, kuriems dauguma balsuotojų deramai nepasiruošia, nes vis pritrūksta poros naktų: tai „Gyvulių ūkiui“ pavartyti, tai Konstitucijos spragoms galvoje užsilopyti. Žmonės programų neskaito, nes jose tas pats per tą patį; kas laukia ateity – negalvoja, nes ateities nežino niekas, net horoskopų sudarinėtojai.
Komentarai
Agitacijos disonansas
Prezidento rinkimų kampanija įsibėgėjo jau pilnu tempu. Visi kandidatai apsisprendė, nebeliko apsimetinėjimo ar banalaus koketavimo, kad „dar pagalvosiu“. Tačiau dar lieka pirmasis rimtas atrankos filtras – ar visiems išsikėlusiems kandidatams pavyks surinkti 20 tūkst. rinkėjų parašų. Tai reikia padaryti iki kovo 28 d. Po šio etapo galėsi tiksliai žinoti, kiek jau oficialių kandidatų bus registruota prezidento rinkimuose.
Komentarai
Ir niekada mums rinkimų nebus per daug
Lietuvoje išaušo dar neregėtas rinkimų pavasaris, kuris savivaldybių tarybų narių ir merų rinkimais prasidėjo pirmąjį kovo sekmadienį, o baigsis gegužės paskutinį, kai piliečiai rinks atstovus į Europos Parlamentą ir, beveik jokių abejonių, šalies prezidentą antrajame raunde.
Komentarai
Rinkimų mados ir fizika
Prezidento rinkimai bus įdomūs ir dėl rinkiminės kampanijos personalizacijos. Palaikyti asmenybes rinkėjams yra patraukliau nei anonimines ir nelabai mėgstamas politines partijas. Ir vis dėlto, ką šiose asmenybių lenktynėse laimi taip nemėgstamos partijos? Kokie yra jų motyvai remti lyderius?
Aktualijos
Mančesteryje pakilusio lėktuvo tualete – grasinantis raštelis
Vakar vakare iš Mančesteryje pakilusio „Jet2“ lėktuvo teko evakuoti žmones, kadangi orlaivio tualete buvo rastas raštelis apie grasinimą susprogdinti lėktuvą.
Aktualijos
Paaiškėjo pareigūnų klaidos dėl kurių nebuvo užkirstas teroro aktas
Didžiosios Britanijos Bendruomenių Rūmų Žvalgybos ir saugumo komitetas pripažino, jog specialiosios tarnybos padarė klaidų, kurios leido teroristui mirtininkui Salmanui Abedi surengti išpuolį Mančesteryje praėjusiais metais. Tai ketvirtadienį pranešė naujienų agentūra „The Press Association“.
Aktualijos
Iš sudraskyto lagamino dingo pinigai
Vienos britų šeimos atostogos Turkijoje buvo sugadintos sužinojus, kad iš lagamino pavogti svarbūs daiktai ir pinigai.
Pramogos
Fejerverkų išgąsdintas šuo patyrė širdies smūgį
Mančesteryje esančios „Dogs 4 Rescue“ gyvūnų prieglaudos atstovai pranešė, kad vieną jų globotinį, Maskvos sargybinio veislės keturkojį Winstoną, ištiko širdies smūgis po to, kai jis išsigando fejerverkų ir bandė slėptis.
Aktualijos
Susitaikanti su būtinybe: kodėl Ingrida Šimonytė nėra Grybauskaitė 2.0
Kai nelabai nori, bet labai reikia – taip glaustai galima apibūdinti į atsakingiausius postus valstybėje aplinkybių išsviedžiamos Ingridos Šimonytės politinę biografiją.
Komentarai
Politikos aikido
Valdančioji dauguma su dideliu entuziazmu ir net įniršiu vos prasidėjus rudens Seimo sesijai ėmėsi darbo naujai inicijuotose tyrimų komisijose. Biudžeto ir finansų komitetas tirs finansų krizės 2009–2010 m. aplinkybes, o Teisės ir teisėtvarkos – apskritai visą politiką nuo 2008 iki 2016 m. Pastarasis tyrimas sunkiai gali būti apibūdinamas kitaip, nes ketinama tirti pačius įvairiausius politinius procesus ir įtakas jiems.
ŽYMA
INGRIDA ŠIMONYTĖ