antradienis, gruodžio 1 d.
Aktualijos
Kiek policija moka informatoriams?
Ne paslaptis, kad įvairius nusikaltimus tiriantys policijos pareigūnai naudojasi ir informatorių paslaugomis, kuriems už suteiktas žinias atsilyginama pinigais.
Pasaulis
Rusiškoje dešroje aptikta žmogaus pėdsakų
Mokslininkams tiriant Rusijoje gaminamą dešrą šiame mėsos gaminyje aptikta žmogaus DNR liudijančių pėdsakų.
Pramogos
Baltijos jūros dugne esantis objektas toliau siunčia signalus
2011 metais viso pasaulio žiniasklaidą apskriejo žinia apie rastą neatpažintą objektą Baltijos jūros dugne. Švedų kompanija „Ocean X team“, kuri ieško nuskendusių laivų buvo pirmoji, kuri aptiko paslaptingą objektą.
Lietuva
Dauguma smurtautojų grąžinami namo – pas savo aukas
Ikiteisminiuose tyrimuose dėl smurto artimoje aplinkoje dažniausiai taikoma kardomoji priemonė – pasižadėjimas neišvykti, tad smurtautojas tiesiog grąžinamas namo pas auką.
Lietuva
Lietuviai bijo emigracijos ir alkoholizmo
Lietuvos gyventojams galvą labiausiai skauda dėl kasdienių rūpesčių. Tuo tarpu žiniasklaida daugiausiai kalba apie karines grėmes, bet jos žmonėms neatrodo pačios svarbiausios.
Pasaulis
„Uber“ krečia seksualinio priekabiavimo skandalas
Po tyrimo dėl priekabiavimo pavėžėjimo paslaugų milžinė „Uber Technologies“ atleido daugiau kaip 20 žmonių.
Pramogos
Žodžių galia – stipresnė nei galite įsivaizduoti
Mokslininkams pavyko įrodyti, kad žodžiai gali atgaivinti mirusias ląsteles. Tyrimų metu mokslininkai buvo apstulbinti, kokią didžiulę galią turi žodis. Kaip gi jiems pavyko to pasiekti?
Gyvenimas
Keisti žvaigždžių signalai: juos siunčia protaujančios būtybės
Naujausius iš kosmoso gelmių atskriejusius signalus šifruojantys mokslininkai neatmeta galimybės, jog juos siunčia kontaktus užmegzti bandančios protaujančios būtybės.
Gyvenimas
Įvardintos nereikalingos medicininės procedūros
Gydytojai paviešino sąrašą tų procedūrų kurios, jų nuomone, yra visiškai nereikalingos.
Gyvenimas
Keičiasi visata, keičiasi ir žmonės
Daugelis žmonių prisimena 2012 metų nežinomybę – kai buvo gąsdinama ir tikima įvairiais kataklizmais, kurie žmogui turėjo atnešti bėdas, o gal net pasaulio pabaigą.
Aktualijos
Rašytojų lūpomis
Sovietų Rusija 1918–1940 m. savo propagandai pasitelkė Lietuvos inteligentus. Po Pirmojo pasaulinio karo tūkstančiai lietuvių iš Sovietų Rusijos (gelbėdamiesi nuo Vokietijos okupacijos buvo pasitraukę daugiau nei 300 tūkst. Lietuvos gyventojų) skubėjo į ką tik nepriklausomybę atkūrusią tėvynę.
ŽYMA
INTELIGENTIJA