trečiadienis, rugsėjo 30 d.
Finansai ir investavimas
Aukso kaina
Aukso kainos pasiekė rekordines aukštumas
Aukso kainos pirmadienį pakilo iki rekordinių aukštumų, sunerimusiems investuotojams nukreipus žvilgsnį į šį saugaus prieglobsčio aktyvą tuo metu, kai koronavirusas toliau plinta visame pasaulyje, o JAV doleris kiek susilpnėjo.
Finansai ir investavimas
Pakitusi kryptis
Nerimas dėl koronaviruso smukdo Europos akcijų indeksus
Antradienį kilę pagrindiniai Europos akcijų indeksai trečiadienį pasuko žemyn, nes nuogąstavimai dėl besitęsiančio koronaviruso plitimo, visų pirma Jungtinėse Valstijose, nusveria optimizmą dėl Europos Sąjungos (ES) lyderių suderinto kovos su krize plano, rašo CNBC portalas.
The Economist
Verslas ir nauja recesija
Atsargiai! Nuosmukis!
Keičiantis ūkiams, kinta ir recesijos. Kokia bus artimiausia?
The Economist
„Aramco“
Naftos sektoriaus galiūnė ir įkyrių problemų turinti bendrovė viename
Ar ji verta maišo pinigų?
Aktualijos
Oficialu: Airijos mokyklose pradedama dėstyti lietuvių kalba
Keliose Airijos mokyklose nuo šių mokslo metų bus dėstoma lietuvių kalba, pirmadienį pranešė Airijos švietimo ir įgūdžių ministerija.
Verslas
Užsienio įmonės Lietuvos ekonomikos perspektyvas vertina palankiai
Užsienio kapitalo bendrovės žada kelti atlyginimus ir priimti daugiau darbuotojų. Kita vertus, jos atkreipia dėmesį į darbo našumo ir darbo kodekso problemas.
Komentarai
Pagaliau permainos
Nors Seimo priimtas naujasis Darbo kodeksas (DK) įsigalios tik 2017 m. sausio 1 d., jau dabar netyla diskusijos dėl jame numatytų pakeitimų ir naujovių. Naujasis DK geriau atspindi esamą darbo aplinką, yra modernesnis, ir tai sudaro palankesnes sąlygas visiems darbo rinkos dalyviams.
Lietuva
Lietuvos abiturientai laikė pirmąjį egzaminą
Daugiau nei 32 tūkst. abiturientų pirmadienį laikė bene svarbiausią privalomą lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą. Tiek valstybiniame, tiek mokykliniame brandos egzamine jaunuoliai turėjo atlikti vieną užduotį – per keturias valandas parašyti rašinį pasirinkta tema.
Verslas
Senas penkmečio planas
Atsakomybę, kodėl atlyginimai Lietuvoje – vieni žemiausių ES, investuotojai linkę suversti reformų vengiantiems politikams, kuriems labiau rūpi rinkimų baigtis nei šalies konkurencingumas.
Aktualijos
Londono policija įdarbintų lietuvius
Ketvirtadienį Londono policija pradėjo kampaniją, kurios metu pateiks darbo pasiūlymus užsienio kalbas mokantiems pareigūnams.
Pramogos
Mortos tiesa. Beraščiai lietuviai – žiopliai ar pamaivos?
„Jai suprantate tai ka ce skaitote, rejske jau esate yprate prie berasciu kulturos o gal ir patys je propagojate.“ Rašau tai ir rankų oda nueina pagaugais. Negaliu net apsakyti, kokį pasiutimą ir svetimos gėdos jausmą man kelia elementarių lietuvių kalbos taisyklių nežinojimas ir nemokėjimas rašyti bent taip taisyklingai, kaip geba šeštokas. Apie rašytinės kalbos kultūrą gal net nepradėsiu...
Pramogos
Nacionalinį diktantą kviečiami rašyti lietuviai visame pasaulyje
Lietuvos įmonės ir organizacijos kviečiamos pasitikrinti savo lietuvių kalbos žinias šeštadienį vyksiančiame Nacionaliniame diktante.
Lietuva
Naujas virusinis video: užsieniečiai kalbantys lietuviškai
Du užsieniečiai, Klaudijo iš Italijos ir Muezas iš Švedijos, prakalbo lietuviškai. Du jauni, Lietuvoje gyvenantys vyrai vaikštinėjo Neries pakrante ir kalbėjosi tarpusavyje. Su akcentu, kartais kliūdami ir sunkokai rinkdami lietuviškus žodžius norimai minčiai išreikšti, tačiau puikiai nusiteikę vyrai gera nuotaika užkrėtė ir kitus.
Pasaulio lietuviai
Vėl vyks kasmetinis nacionalinis lietuvių kalbos diktantas
Atskirose konkurso kategorijose varžysis moksleiviai, suaugusieji, užsienio lietuviai ir įmonės. Visi lietuvių kalbos mylėtojai vėl kviečiami pasitikrinti savo žinias tradiciniame Nacionalinio diktanto konkurse.
ŽYMA
INVESTUOTOJAI