sekmadienis, spalio 25 d.
IT ir transportas
Koronavirusas
„Apple“ ir „Google“ koronaviruso medžiojimo sistema nebus prieinama vargingiausiems pasaulio gyventojams
Technologijų pasaulio milžinių „Apple“ ir „Google“ kuriama kovos su COVID-19 sistema vartotojus įspės apie kontaktus su viruso nešiotoju ir gali prisidėti
Pasaulis
Panika Paryžiaus oro uoste
Du asmenys, turėję į tikrus panašių ginklų, trečiadienį sukėlė paniką pagrindiniame Paryžiaus Charles'io de Gaulle'io (Šarlio de Golio) oro uoste, tačiau netrukus jiedu buvo suimti, pranešė artimi tyrimui šaltiniai.
Pasaulis
Protestai virsta nebevaldomais
Per paskutinius „geltonųjų liemenių“ protestus, per kuriuos demonstruotojai susirėmė su riaušių policija, visoje Prancūzijoje buvo suimti 1,723 tūkst. žmonių, sekmadienį pranešė vidaus reikalų ministerija.
Pasaulis
Eliziejaus laukuose - netikėtas radinys
Paryžiaus Eliziejaus laukų alėjoje sustojusiame prabangiame automobilyje pirmadienio vakarą buvo aptiktas liūtukas, pranešė vienas šaltinis policijoje.
Pasaulis
Į barą įsiveržė įsiutęs arklys
Prancūzijos sostinėje esančiame bare kilo panika, kai į šią laisvalaikio įstaigą netikėtai įbėgo įsiutęs arklys.
Pasaulis
Siaubas Paryžiaus gatvėje: žmonės subadyti peiliu
Sekmadienį vakare Prancūzijos sostinėje dėl nežinomos priežasties vyras ėmė peiliu badyti niekuo dėtus žmones.
Pasaulis
Terorizmą šlovinęs vyras Paryžiaus priemiestyje įvykdė išpuolį
Paryžiaus priemiestyje vienas vyras, turintis rimtų psichologinių problemų, ketvirtadienį peiliu mirtinai subadė savo motiną ir seserį bei rimtai sužalojo kitą moterį.
Pasaulis
Paryžiaus traukinių stotyje - didžiulis gaisras
Didžiulis gaisras Paryžiaus priemiestyje penktadienį paralyžiavo eismą iš Monparnaso traukinių stoties ir į ją, tūkstančiams prancūzų šį savaitgalį išvykstant atostogų.
Anglijoje
„Brexit": 10 tūkst. darbo vietų bus perkeltos į Paryžių
Didžiajai Britanijai pasitraukus iš Europos Sąjungos (ES), iš Londono į Paryžių gali būti perkelta apie 10 tūkst. darbo vietų, prognozuoja lobistų grupės „Paris Europlace“ vadovas Gerardas Mestrallet.
Pasaulis
Namo palėpėje dūlėjo milijonai
Batų dėžėje laikyta ir dulkėmis apaugusi seniena vienam vyrui sukrovė milžiniškus turtus – pasirodo, giminaičio palikimas buvo istorinė ir meninė vertybė, kurią pavyko parduoti už įspūdingą sumą.
Pasaulis
Baigėsi Paryžiuje vykusi įkaitų drama
Paryžiaus centre keturias valandas trukusi įkaitų drama baigėsi, kai įsiveržę policijos pareigūnai sulaikė ginkluotą įtariamąjį ir išlaisvino biure cokoliniame pastato aukšte įkaitais laikytus žmones, antradienį vėlai vakare pranešė Prancūzijos vidaus reikalų ministras.
Pasaulis
Įkaitų drama Paryžiuje: užpuolikas grasina susprogdinti bombą (atnaujinta)
Antradienio vakare Paryžiuje - įkaitų drama. Dešimtys policininkų dirba incidento vietoje, kur įkaitus, tarp jų ir nėščią moterį, paėmęs nusikaltėlis grasina susprogdinti bomba. Pranešama, kad vyras taip pat turi šaunamąjį ginklą.
Pasaulis
Imigrantas „Spider-man’as” išgelbėjo keturmetį (Video)
Jaunas, vos prieš kelis mėnesius į šalį atvykęs imigrantas iš Malio, didvyriškai išgelbėjo ant ketvirto aukšto balkono krašto pakibusį keturmetį vaiką. Vyras visame pasaulyje vadinamas „Spider-man’u” didvyriu, o jo drąsą įvertino net šalies prezidentas Emmanuelis Macronas.
Pasaulis
Paryžiuje įvykdytas teroro aktas, yra sužeistų
Paryžiuje vėlų šeštadienį peiliu ginkluotas užpuolikas nužudė vieną žmogų ir sužeidė dar keturis, o tą vyrą vėliau nukovė policija.
Pasaulis
Automobiliu mėginta rėžtis į karius
Prancūzijos pietryčiuose vienas vyras ketvirtadienį mėgino rėžtis automobiliu į karius, bėgiojusius prie savo kareivinių, bet nieko nesužeidė, pranešė kariškiai.
Pasaulis
Benamis „rado“ 300 tūkst. eurų
Pagrindiniame Paryžiaus oro uoste praėjusią savaitę vienas benamis aptiko neužrakintas pinigų tvarkymo įstaigos biuro duris ir išsinešė iš 300 tūkst. eurų.
Aktualijos
Britų lėktuvas nepakilo iš Paryžiaus. Sulaukta grasinimų
„British Airways“ oro linijų lėktuvas sulaukė tiesioginių grasinimų, kurie galimai buvo grasinimai lėktuvo susprogdinimu. Lėktuvas iš Paryžiaus turėjo skristi į Londoną.
Aktualijos
Sprogimas metro ne vienintelis teroro aktas nutikęs tą dieną. Apie kitus išpuolius buvo nutylėta
Terorizmo vasara, taip šiemet nebyliai vadinama vasara Europoje, kurios nesiliauja kankinti vienas po kito įvykstantys teroristų išpuoliai.
Pasaulis
Paryžiuje į policijos mašiną rėžėsi automobilis
Paryžiuje Eliziejaus laukuose pirmadienį automobilis rėžėsi į policijos mašiną, sprogo ir užsidegė. Pasak Prancūzijos policijos, vairuotojas buvo ginkluotas ir nukautuotas vietoje. Incidentas laikomas teroristine ataka/
Pasaulis
Prancūzija telkia pajėgas kovai su teroristais
Išpuolių sukrėsta Prancūzija ieško naujų kovos būdų su teroristais. Naujasis šalies prezidentas Emmanuel‘is Macron‘as pranešė, kad steigs nacionalinį kovos su terorizmu centrą, kuris kontroliuos šalies žvalgybos tarnybas.
ŽYMA
IOS