ketvirtadienis, spalio 1 d.
Pasaulis
Pentagonas:
JAV šį mėnesį sumažins kontingentą Irake nuo 5200 iki 3000 karių
Pentagonas šį mėnesį sumažins savo karinį kontingentą Irake iki 3 000 karių, trečiadienį pareiškė vienas įtakingas generolas, Jungtinių Valstijų prezidentui Donaldui Trumpui siekiant ištesėti savo pažadą išvesti savo pajėgas iš užsienio konfliktų.
Pasaulis
Irake raketomis apšaudytos JAV diplomatinė atstovybė ir karinė bazė
Irake praėjusią naktį raketomis nusitaikyta į JAV diplomatinę atstovybę ir karinę bazę, kur dislokuota amerikiečių karių, sekmadienį pranešė Irako saugumo
IQ Tema
Įtaka regione
Galios centras: akmenuotas Irano kelias ambicingo tikslo link
Iranas siekia tapti svarbiausia islamo pasaulio valstybe, tačiau tam priešinasi ne tik amžini varžovai, bet ir laikini sąjungininkai
Tema
Iranas
Ambicijų įkaitas
Daug priešų ir mažai draugų: kodėl Iranas tapo toks ir ar kada pasikeis? Kelios dienos po Naujųjų metų visą pasaulį apskriejusi
Pasaulis
Trys raketos pataikė į JAV ambasados kompleksą Bagdade
Irako sostinėje trys raketos sekmadienį smogė JAV ambasados kompleksui, neramumų apimtame Bagdade ir kituose miestuose tūkstančiams protestuotojų tęsiant sėdimuosius protestus prieš vyriausybę.
Pasaulis
Sankcijos
Irakas bijo kracho, jei JAV įgyvendins grasinimus
Irako pareigūnai nuogąstauja dėl galimo ekonomikos kracho, jeigu Vašingtonas įgyvendins savo grasinimus įvesti sankcijas, įskaitant prieigos prie Jungtinėse Valstijose esančios sąskaitos, kur Bagdadas laiko pajamas iš naftos eksporto, blokavimą.
Pasaulis
Lėktuvo avarija
Irane sudužo Ukrainos keleivinis lėktuvas, visi keleiviai ir įgula žuvo
Teherane trečiadienį iškart po pakilimo sudužus Ukrainos tarptautinių oro linijų lėktuvui žuvo 177 žmonės, pranešė valstybinė Irano žiniasklaida. Orlaivis „Boeing 737-800“
Pasaulis
Artimieji Rytai
Iranas paleido raketas į bazes Irake, kur dislokuoti JAV kariai
Iranas antradienį paleido keliolika balistinių raketų į dvi bazes Irake, kur dislokuotos JAV ir koalicijos pajėgos, informavo Pentagonas.
Pasaulis
Iranas
Q. Soleimani laidotuvės: gedinčiųjų minios Irane ir spekuliacijos dėl ateities
40 žmonės žuvo, dar daugiau kaip 200 buvo sužeisti praėjusią savaitę Bagdade nužudyto Revoliucinės gvardijos Kudso (Jeruzalės) specialiųjų pajėgų vado Qasemo Soleimani laidotuvių procesijos metu susidarius spūsčiai, praneša Irano valstybinė televizija.
Pasaulis
Iranas
Q. Soleimani: kas jis buvo ir kodėl tapo JAV taikiniu?
Daugeliui iraniečių, kurių šalies svarbiausiais veikėjais nuo Islamo revoliucijos buvo tapę dvasininkais rūsčiais veidais, generolas majoras Qasemas Soleimani, penktadienį nukautas per amerikiečių smūgį Bagdade, simbolizavo nacionalinį pasipriešinimą jau keturis dešimtmečius JAV vykdomam spaudimui.
Pasaulis
Kylant įtampai tarp kaimyninių valstybių JAV įsakė visam nebūtinam personalui trauktis iš Irako 
Pasak naujienų agentūrų JAV kariuomenei nerimą sukėlė Irano remiamų pajėgų keliamas pavojus. 
Pasaulis
Baisiausias scenarijus pildosi, Venecija skęsta (vaizdo įrašas)
Vanduo ir Venecija yra neišskiriamas tandemas. Miestą ant vandens raižo ne gatvės, o kanalai, kuriais lėtai iriasi gondolieriai, savo grakščiose valtyse susodinę iš nuostabos išsižiojusius turistus.
Pasaulis
Per staigius potvynius pietų Prancūzijoje žuvo žmonės
Prancūzijos pietuose trečiadienio vakarą žuvo du žmonės, nunešti dėl smarkių liūčių kilusių staigių potvynių, pranešė vietos valdžia.
Pramogos
Potvynio Rytų Londone metu išgelbėta motina su kūdikiu
Trečiadienį Rytų Londone įvykus avarijai miesto vamzdynų sistemoje vieną kvartalą užliejo vanduo. Londono gelbėjimo tarnyba pranešė išgelbėjus motiną su kūdikiu.
Pramogos
Rytų Londoną užliejo vanduo (vaizdo įrašas)
Trečiadienį Rytų Londone įvykus avarijai miesto vamzdynų sistemoje vieną kvartalą užliejo vanduo.
Pasaulis
Prancūzijoje dėl staigių potvynių evakuoti 1 600 žmonių
Pietų Prancūzijoje šimtai gelbėtojų, padedami sraigtasparnių, evakavo maždaug 1 600 žmonių trijuose regionuose, kur smarkios liūtys sukėlė staigius potvynius ir pavertė upes bei upelius galingais vandens srautais, ketvirtadienį pranešė vidaus reikalų ministras.
Pasaulis
Japoniją siaubia mirtį sėjantys potvyniai
Smarkiausios per kelis dešimtmečius liūtys ir jų sukelti staigūs potvyniai Japonijoje pražudė apie šimtą žmonių, aukų skaičius gali augti.
Aktualijos
Griuvo paskutinė IS kovotojų tvirtovė
Džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) kovotojai ketvirtadienį pasitraukė iš savo paskutinės tvirtovės Sirijoje – strategiškai svarbaus Abu Kamalio miesto prie sienos su Iraku. Jis buvo užleistas sėkmingą ataką surengusioms Sirijos vyriausybės pajėgoms.
ŽYMA
IRAKAS