penktadienis, gegužės 7 d.
Pasaulis
Prancūzija
Prancūzijos kraštutinių dešiniųjų lyderė M. Le Pen teisiama dėl tviterio žinučių apie IS
Prancūzijoje trečiadienį prasideda kraštutinių dešiniųjų lyderės Marine Le Pen teismas dėl kaltinimų, kad ji pažeidė neapykantos kalbą draudžiantį įstatymą, kai socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė nuotraukų, iliustruojančių „Islamo valstybės“ (IS) įvykdytus žiaurius nusikaltimus.
Pasaulis
Teroro aktas
Prancūzijoje prasideda kaltinamųjų dėl „Charlie Hebdo“ redakcijos išpuolio teismas
Prancūzijoje trečiadienį prasidėjo 13 vyrų ir moters, siejamų su 2015 metų atakomis prieš vieną satyrinį laikraštį ir košerinio maisto parduotuvę Paryžiuje, teismas.
Pasaulis
JAV generolas: vakarinėje Sirijoje atsigauna ISIS
JAV kariuomenės vadas Artimuosiuose Rytuose perspėjo, kad Islamo valstybės (ISIS) pajėgos vakarinėje Sirijoje, kurioje amerikiečių pajėgos neturi pakankamos prieigos, pamažu
Aktualijos
JK policija: Londone įvykdytas teroristinis išpuolis sietinas su radikaliuoju islamizmu
Didžiosios Britanijos policija pranešė mananti, kad sekmadienį Londone įvykdytas išpuolis, per kurį trys žmonės buvo sužaloti peiliu, „sietinas su radikaliuoju islamizmu“, o pareigūnų nušautas įtariamasis dėvėjo „mirtininko bombos imitaciją“.
Temos
Islamo valstybė
Taip gimsta radikalizmas: džihadisto išpažintis
Jis nukeliavo į Siriją kovoti šventajame kare. Grįžęs į Kosovą toliau kviečia tikinčiuosius prisidėti prie džihado. Alexanderis Clappas gauna retą progą pakalbinti buvusį „Islamo valstybės“ kariuomenės narį.
Pasaulis
Rusų kova su IS kovotojais: vaizdo įraše užfiksuotas žiaurumas be amo paliks net stipriausių skrandžių skaitytojus
Šis straipsnis ir jame paviešintas vaizdo įrašas nėra tinkami silpnų nervų bei jauno amžiaus skaitytojams, prašome skaitytojų jo toliau neskaityti, jei nesate tikri, kad norite būti supažindinti su Šia informacija.


Pasaulis
IS patvirtino savo vadeivos mirtį, paskyrė naują lyderį
Džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS) ketvirtadienį patvirtino savo lyderio Abu Bakro al Baghdadi mirtį ir paskelbė, kad naujuoju grupuotės vadeiva paskirtas Abu Ibrahimas al Hashimi al Quraishi.
Pasaulis
Trumpas grasina atgabenti „Islamo valstybės“ teroristus prie Europos valstybių sienų: galėsite džiaugtis ir vėl juos gaudyti
JAV prezidentas Donaldas Trumpas pagrasino atgabenti į nelaisvę paimtus teroristinės organizacijos „Islamo valstybė“ (IS) teroristus prie Jungtinės Karalystės ir kitų Europos valstybių sienų, jei šalių vyriausybės nerepatrijuos jų iš Sirijos pabėgėlių stovyklų.
Pasaulis
Nužudytas ISIS lyderis al-Baghdadi - pasaulio lyderiai tiki, kad kova su ISIS nesibaigė
Grupuotės „Islamo valstybė“ lyderis Abu Bakras al-Baghdadi paliko siaubingą galvų pjaustymo, masinių žudynių, žaginimų, pagrobimų ir etninių valymų pėdsaką.
Pasaulis
IS lyderis išplatino pasaulį įbauginusį pranešimą: šturmuokite kalėjimus
Teroristinės grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) lyderis Abu Bakras al-Baghdadi išplatino pirmąjį savo pranešimą nuo balandžio. Paskelbtame garso įraše IS lyderis ragina kovotojus šturmuoti kalėjimus ir išlaisvinti tūkstančius juose kalinamų džihadistų ir jų šeimų narių, praneša „Deutsche Welle“.
Pasaulis
Teroro aktas Lione: vienas žmogus nužudytas, devyni sužeisti
Prancūzijos pietrytiniame Liono mieste vienas žmogus žuvo ir dar devyni buvo sužeisti per šeštadienį surengtą šaltaisiais ginklais apsiginklavusių vyrų išpuolį, pranešė regiono pareigūnai ir gelbėjimo tarnbybos.
Pramogos
ISIS grasina susprogdinti Parlamento Rūmus
Naujame ISIS išleistame grasinime internete matomas karalienės Elžbietos bokštas (plačiau vadinamas Big Beno vardu) bei gotikiniai Parlamnto rūmai, apsupti juodų dūmų.
Pramogos
Shamima Begum: Bangladešo užsienio reikalų ministras teigia, kad šalyje jai būtų įvykdyta mirties bausmė
Kaip tikina Bangladešo užsienio reikalų ministras IS nuotakai Bangladeše grėstų mirties bausmė už teroristinę veiklą. 
Pasaulis
Šri Lankoje per reidą prieš įtariamą džihadistų buveinę žuvo 15 žmonių
Šri Lankoje 15 žmonių, įskaitant šešis vaikus žuvo penktadienį vakare per saugumo pajėgų operaciją, surengtą reaguojant į Velykų sekmadienio sprogdinimų virtinę.
Pasaulis
Sprogdinimų Šri Lankoje aukų skaičius padidėjo iki 359
Šri Lankoje per Velykų sekmadienį įvykdytų virtinės sprogdinimų aukų skaičius išaugo iki 359, taip pat buvo suimta daugiau įtariamųjų dėl šių išpuolių, trečiadienį pranešė policija.
Aktualijos
Pasak šnipų Shamima Begum siuvo ant sprogdintojų mirtininkų liemenes, kad jų nebūtų įmanoma nuimti nedetonavus
Nežinomas šaltinis pranešė, kad šnipų vadai turi informacijos, kad ISIS nuotaka Shamima Begum buvo pastebėta siuvanti liemenes ant sprogdintojų mirtininkų taip, kad jų nebūtų įmanoma nuimti nedetonavus bombų.
Pasaulis
Rusijos policija nušovė du teroro atakas planavusius IS narius: rado dvi bombas
Rusijos policija per kovos su terorizmu operaciją Tiumenėje Vakarų Sibire nukovė du „Islamo valstybės“ (IS) kovotojus, planavusius teroro atakas šalyje, pranešė Nacionalinis antiteroristinis komitetas (NAK).
Anglijoje
Nuo „Brexito” pavargo net ISIS nuotaka Shamima Begum: „vis tempia ir tempia”
Paauglė ISIS nuotaka Shamima Begum pranešė prašiusi pabėgėlių stovykloje Sirijoje su ja gyvenančių moterų perjungti televizorių į animacinius filmukus transliuojančius kanalus, kad nebegirdėtų visų kalbų apie „Brexit”.
Aktualijos
Sajid Javid uždraudė į Angliją įkelti koją ISIS nuotakos Shamimos Begum vyrui
Vidaus reikalų ministras Sajid Javid uždraudė iš Olandijos kilusiam devyniolikmetės ISIS nuotakos Shamimos Begum vyrui įkelti koją į Didžiąją Britaniją, nes jis kelia grėsmę nacionaliniam saugumui.
ŽYMA
ISIS