penktadienis, gruodžio 4 d.
Gyvenimas
Kodėl prie mūsų „prilimpa“ istorijos iš praeities
Žmogaus sąmonėje būna dabartinis realybės suvokimas, padedantis efektyviai išgyventi kasdienybę, taip pat prisiminimai apie nesenus arba galimus būsimus įvykius .
Pasaulis
Sakartvele platinamos netikros istorijos apie JAV slaptas ir COVID-19 skleidžiančias laboratorijas
Sakartvele ir kai kuriose kitose buvusio sovietinio bloko valstybėse plinta melagingos naujienos, skelbiančios apie Vašingtono valdomas biologinių ginklų laboratorijas, skleidžiančios
Pasaulio lietuviai
Mokyklos nebaigęs paauglys: Mokyklos metimas man buvo principo reikalas
Švietimas laikomas viena svarbiausių valstybės uždavinių bei kiekvieno žmogaus gyvenimo etapu. Pastaruoju metu švietimo sistema mūsų šalyje patiria dramatiškas aukštumas: mokinių streikai dėl abejotinai prailgintų mokslo metų, ištinka kataklizmai egzaminų metu, galiausiai, mokytojų streikai LR Švietimo ir mokslo ministerijos patalpose dėl prastų darbo sąlygų ir skatinimo.
IQ Tema
Susipažinkime, kaimyne: penkios į Lietuvą imigravusių užsieniečių istorijos
Imigrantų istorijos margos kaip pasaulis. Šio pasakojimo herojai džiaugiasi atvykę į Lietuvą.
Anglijoje
Anglijos fabrikų pragarą išgyvenęs apsaugininku dirbantis palangiškis sulaukė britų valdžios laiško
Žinomas palangiškis Romualdas Rima balandžio 1-ąją socialiniame tinkle „Facebook“ paliko įrašą, kad tapo „Brexit“ – Didžiosios Britanijos išstojimo iš ES – auka – buvo atleistas iš darbo, ne vienas puolė jam reikšti užuojautą. Tūkstančiai lietuvių po „Brexit“ nerimauja dėl savo ateities didžiausioje Europos žemyne saloje.
Pramogos
Rugpjūčio 19-oji: dienos įvykis
Rugpjūčio 19 yra 231-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių (keliamaisiais metais – 232-a). Nuo šios dienos iki metų galo lieka 134 dienos.
Kultūra
Mirtis ir mergaitė
Kas buvo Danijilas Charmsas? Jo būta vieno paslaptingiausių ir keisčiausių rusų rašytojų, kurio poetikos ir filosofijos neatpažino ir neiššifravo net juo besižavintys.
ŽYMA
ISTORIJOS