šeštadienis, rugpjūčio 15 d.
Pasaulis
Banginiai prieš vienaragius: kaip krizė paveiks didžiųjų bendrovių ir startuolių ateitį
IT gigantės krizę turėtų išgyventi lengviausiai, be to, nuosmukis gali padėti pagerinti įvaizdį. Jų pėdomis mėginusios sekti įmonės gali sulaukti
IT ir transportas
Interviu
IT ekspertas G. Meškauskas: „Kibernetinio saugumo situacija versle negerėja“
Tai, kad fizinis saugumas yra svarbus, žmonėms įkalta su kuoka, tačiau tokio pat atsakingo požiūrio kibernetikoje sulauksime dar negreitai, mano bendrovės „TeraSky Baltic“ Kibernetinio saugumo paslaugų ir operacijų vadovas Giedrius Meškauskas. IQ apžvalgininkui Gyčiui Kapsevičiui jis pasakojo apie kibernetinio saugumo padėtį šalyje ir atskleidė, kodėl šią sritį verslas dažnai linkęs pamiršti.
Lietuva
Lietuva Vokietijoje pristatoma kaip pažangi e-valstybė
Spalio 22 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Berlyne atidarė parodą „Smart Country Convention“ (SCC). Lietuva šiais metais yra šios parodos šalis partnerė, turinti daugiau galimybių pristatyti savo pasiekimus Vokietijos rinkai.
Lietuva
Sukūrė kontaktinius lęšius, kurie panorėjus priartins vaizdą: tereiks sumirksėti
Pamirškite visus tuos kartus, kuomet nusprendėte kino teatre sėsti arčiau ekrano, nes bijojote nematyti subtitrų: Kalifornijos universiteto San Diege mokslininkai sukūrė prototipinius kontaktinius lęšius, kurių veikimą valdo akių judesiai. Šių lęšių naudotojai dukart mirktelėję gali priartinti ar atitolinti regimą vaizdą, rašo engadget.com.
Verslas
Profesionalus programišius C. Maartmannas-Moe: „Sugriauti pasitikėjimą labai lengva“
Grėsmės internete kyla kiekvienam iš mūsų. Norvegijos informacinio saugumo specialistas, profesionalus įsilaužėlis Carsten Maartmannas-Moe pabrėžia, kad skaitmeninėje erdvėje niekas negali būti visiškai saugus. Visgi kalbėdamas su IQ apžvalgininke Ieva Žvinakyte jis sakė, kad svarbiausi kibernetinio saugumo iššūkiai vis dar laukia ateityje.
Pramogos
Atlikėjas E. Iglesias dėl savo dvynių juoko pasiryžęs padaryti viską (video)
Pasiruoškite būti pralinksminti poros mielų dvynių. Popmuzikos dievaitis Enrique Iglesias socialiniame tinkle pasidalijo prieš aštuonis mėnesius gimusių dvynių Nicholo ir Lucy vaizdo įrašu.
Lietuva
Internetas piktinasi: Lietuvoje keleivių kontrolė išrašė baudą šešiametei (video)
Daugybės komentarų ir pasidalijimų sulaukęs, įkeltas įrašas nepalieka abejingų. Lietuviai visame pasaulyje piktinasi keleivių kontrolierės abejingumu, kuri šešiametei mergaitei išrašė baudą net pateikus asmens pažymėjimo kortelės nuotrauką.
Pramogos
Premjera: V. Baumila pristato vasariškos dainos „Suknelė” vaizdo klipą
Atlikėjas Vaidas Baumila po metus trukusios pauzės gerbėjams pristato naujausią savo singlą – dainą iš būsimo albumo „Suknelė“. Dainą lydi ir vasariškai nuotaikingas muzikinis vaizdo klipas.
IT ir transportas
Programišiai padaro vis daugiau žalos, prognozės nedžiugina
2017-aisiais niekas nesijautė saugus. Vienas po kito buvo atskleidžiami skandalingi kompiuteriniai įsilaužimai, kai kurioms verslo bendrovėms kainavę milijonus dolerių.
Atradimai
Didžioji interneto iliuzija
Iškart pasakysiu, ką vadinčiau didžiąja interneto iliuzija, – tai įsitikinimas, kad dėl visuotinio milžiniško kiekio duomenų prieinamumo visas pasaulis pasikeitė neatpažįstamai ir dėl to labai daug ką reikia daryti kitaip.
Pramogos
TiesaTV projektas: Viktorijos Vasarės šventinio makiažo patarimai
Didžiausias Jungtinėje Karalystėje lietuvių naujienų portalas Tiesa.com pristato naują grožio projektą, kurio metu Anglijoje gyvenanti lietuvė Viktorija Vasarė skaitytojas mokys grožio sutilybių ir gudrybių.
Pramogos
Internetą drebina patyčias mokykloje kenčiančio berniuko video
Susipažinkite, tai 11-metis Keatonas Jonesas iš Noksvilio miesto Tenesio valstijoje. Šis patyčias ir užgauliojimus mokykloje kenčiantis berniukas vos per vieną dieną atsidūrė pasaulio dėmesio centre. Bendramokslių niekinamam vaikui palaikymą išreiškė net ir tokios pasaulio garsenybės, kaip Demi Lovato, Chrisas Evansas, Markas Hamillas, paauglių dievaitis Justinas Bieberis, reperis Snoop Dogg bei daugybė kitų.
Pasaulis
Bėgdamas nuo vienatvės sugalvojo, kaip suteikti džiaugsmo kaimynų vaikams
Kai praėjusiais metais Evi Davison mirė nuo ją kankinusios ligos – vėžio, jos vyras Kitas, pragyvenęs su ja net 66-erius metus, ėmė nekęsti tylos namuose.
Komentarai
Visuotinė skaitmenizacija – ar turėsime darbo ateityje?
Garo mašina, vidaus degimo variklis, elektros energija, radijas ir televizija, mobilusis ryšys, internetas. Šie atradimai nuosekliai gerino žmonių gyvenimo kokybę ir lėmė negrįžtamus pokyčius visuomenėje. Tačiau nepaisant įvairiapusės naudos jie išstūmė ir daug profesijų. Ar šis progresas vis dar vyksta? Be abejonės, ir sparčiau nei bet kada anksčiau.
Pramogos
NICO pristato naują, Londone sukurtą video klipą
Lietuvoje populiarus Naujų idėjų kamerinis orkestras (NICO) neseniai viešėjo Londone. Viešnagės metu NICO ne tik spėjo surengti koncertą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo proga pačiame Londono centre, tačiau ir sukurti net tris naujus vaizdo klipus.
Aktualijos
Krašto apsaugos ministras galvoja apie „kiberšauktinius“
Kibernetiniai šauktiniai ir tokių karių rezervas Lietuvoje galėtų atsirasti per artimiausius kelerius metus, sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.
Pramogos
Beyonce sesuo Solange nusifilmavo nuoga
Naujausiame savo dainos video klime jaunesnioji Beyonce sesuo Solange Knowles, kuri taip pat yra dainininkė, nusifilmavo visiškai nuoga.
Komentarai
Nuostabi gąsdinanti ateitis
Pirmoji kibernetinė ataka surengta 1988 m. lapkričio 2 d., kai tuometis Masačusetso universiteto studentas, o dabar jo profesorius, Robertas Tappanas Morrisas sukūrė Morriso kirminu pramintą skaitmeninį kenkėją, kuriuo buvo užkrėsti daugiausia JAV kompiuteriai.
Lietuva
Ar drąsūs raginimai įkvėps lietuvius balsuoti rinkimuose?
Artėjant rinkimams į Seimą, kurie vyks kitą sekmadienį, spalio 9-ąją dieną, vis daugiau žymių žmonių garsiai reiškia savo poziciją – visuomenei puikiai pažįstami veidai ne tik gana atvirai reiškia savo politines pažiūras, bet ir uoliai ragina jaunus žmones ateiti į rinkimus.
ŽYMA
IT