antradienis, sausio 26 d.
Aktualijos
Darbdaviams – prievolė tikrinti ES piliečius
Artimoje ateityje į darbą Europos Sąjungos piliečius priimančių Jungtinės Karalystės bendrovių atstovai po „Brexit“ privalės patikrinti, ar jie turi teisę dirbti šalyje. Kaip tai padaryti – kol kas neaišku.
Anglijoje
ES piliečiams po „Brexit“ siūloma kai kas vertingo
Vienas iš aktyviausių „Brexit“ agitatorių tikina, kad po Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos šalyje gyvenantys bendrijos piliečiai įgaus labai vertingą teisę.
Aktualijos
Įspėjimas ES piliečiams: nuolatinė rezidentė pilietybės negavo
Keturis dešimtmečius Jungtinėje Karalystėje pragyvenusi ir net miesto mere išrinkta užsienietė negavo britiškos pilietybės. Šis atvejis tarsi iliustruoja, kad šalies valdžia apie Europos Sąjungos piliečius kalba vienaip, o elgiasi kitaip.
Aktualijos
JK paliekančius europiečius keičia atvykėliai iš kitur
Naujausi statistiniai rodikliai atskleidžia naujausias migracijos tendencijas: į Europos Sąjungos piliečiai šią šalį renkasi vis rečiau, tačiau daugėja iš kitur atvykstančių žmonių.
Anglijoje
Viso gero, Britanija: kaip „Brexit“ verčia palikti šalį, kuri vadinama namais
Jungtinėje Karalystėje šiuo metu gyvena per 3 milijonus Europos Sąjungos piliečių, dalis jų per ilgus metus šioje šalyje taip įleido šaknis, kad be menkiausios abejonės vadina ją savo namais. Tačiau daugėja istorijų, kai žmonės tiesiog priversti palikti namus.
Anglijoje
ES piliečių pėdsakai bus pamesti
Po „Brexit“ teisę gyventi Jungtinėje Karalystėje praras dešimtys tūkstančių Europos Sąjungos piliečių, tačiau kurie – britų valdžia gali taip ir nesužinoti.
Aktualijos
Britų darbdaviai imigrantus vilioja įspūdingomis sumomis
Dėl neužtikrintos ateities šalyje iš Jungtinės Karalystės išvykstant vis daugiau aukštos kvalifikacijos specialistams iš Europos Sąjungos, juos britų darbdaviai stengiasi išlaikyti papildomomis priemonėmis ir, žinoma, pinigais.
Aktualijos
Valdžios pažadas: po „Brexit“ niekas nesikeis
Jungtinės Karalystės vyriausybės atstovas pareiškė, kad šaliai pasitraukus iš Europos Sąjungos jos piliečiai galės čia studijuoti pagal dabartines sąlygas.
Anglijoje
Paaiškėjo, kaip po „Brexit" registruos ES piliečius
Jungtinė Karalystė (JK) pagaliau atskleidė, kaip planuoja testuoti Europos Sąjungos (ES) piliečius po „Brexit", kurie norės ir toliau gyventi bei dirbti šalyje.
Aktualijos
Dėl JK pilietybės – apgultis (naujausia statistika)
Ženkliai padaugėjo Europos Sąjungos piliečių, prašančių suteikti Jungtinės Karalystės pilietybę, pagal jos siekiančių asmenų tautybę pirmauja lenkai.
Anglijoje
JK paskelbė naujus pasiūlymus dėl ES piliečių teisių po „Brexit“
Didžioji Britanija trečiadienį paskelbė naujus pasiūlymus dėl Europos Sąjungos piliečių teisių pereinamuoju periodu po „Brexit“.
Aktualijos
Skaičiai kalba už save: ES piliečiai traukiasi iš JK
Toliau besitęsiant nežinomybei dėl „Brexit”, o Jungtinės Karalystės (JK) Vyriausybei grimstant vis į gilesnę krizę, Statistikos departamentas paviešino skaičius, kurie kalba patys už save – rekordinis skaičius emigrantų jau išvyko iš šalies.
Anglijoje
Britai apsigalvojo, ne visi atvykėliai bus vienodi
Planuotam Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės susitarimui dėl pereinamojo „Brexit“ laikotarpio iškilo grėsmė, mat britų derybininkai pateikė netikėtus reikalavimus.
Anglijoje
ES piliečių teisės JK po „Brexit": atsakymai į visus klausimus (dokumentas)
Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalaystėje paskelbė „Brexit“ derybų metu britų pasiektus susitarimus su Europos Sąjunga, šis dokumentas turėtų padėti atsakyti į visus šiuo metu lietuviams kylančius klausimus.
Anglijoje
Paaiškėjo, kaip po „Brexit” registruos ES piliečius
Pasak Jungtinės Karalystės (JK) Vidaus reikalų ministro Brandono Lewiso, Europos Sąjungos (ES) piliečių, kurie sieks ir po „Brexit” gyventi ir dirbti šalyje registracija užtruks vos kelias minutes.
Anglijoje
Besiruošiant „Brexit“ britams gali prireikti ir lietuvių pagalbos
Vidaus reikalų ministerija pripažino, kad ruošiantis Jungtinės Karalystės pasitraukimui iš Europos Sąjungos ne visus planus pavyksta įgyvendinti sklandžiai, todėl svarstoma galimybė kreiptis pagalbos į užsieniečius – tarp jų ir lietuvius.
Anglijoje
ES atmetė JK pasiūlymą dėl ES piliečių teisių
Europos parlamentas (EP) teigia, kad naujausias Didžiosios Britanijos pateiktas pasiūlymas dėl Europos Sąjungos (ES) piliečių teisių užtikrinimo po „Brexit” – neadekvatus.
Anglijoje
Užsieniečių registracija JK – neteisėta?
Grupė Europos Parlamento narių tvirtina, kad Jungtinės Karalystės valdžios planai registruoti visus šalyje gyvenančius Europos Sąjungos valstybių piliečius prasilenkia su tarptautinės teisės normomis.
Anglijoje
Derybos dėl „Brexit”: susitarimas dėl ES piliečių teisių beveik pasiektas
Jungtinės Karalystės (JK) premjerė Theresa May trims milijonams šalyje gyvenančių Europos Sąjungos (ES) piliečių tiesiogiai pažadėjo darysianti viską, kad po „Brexit” būtų užtikrintos jų teisės.
Anglijoje
JK vyriausybė maldauja europiečių pasilikti
Neseniai pastebėjus, kad vis daugiau Europos Sąjungos piliečių palieka Jungtinę Karalystę, šalies ministrų kabineto narys kreipėsi į juos ir paprašė likti.
ŽYMA
JŪRATĖ DOBROVOLSKYTĖ