pirmadienis, sausio 18 d.
Pasaulis
Europos jaunimas: nustokite mus laikyti atpirkimo ožiais dėl koronaviruso pandemijos
Europos jaunimas paragino ES lyderius nustoti kaltinti juos dėl antrosios koroviruso pandemijos bangos. Vietoje to jie ragina atkreipti politikų dėmesį
Aktualijos
Žalingi įpročiai
Tyrimo išvados: Lietuvoje mažėja alkoholį ir įprastines cigaretes vartojančių mokinių
Lietuvoje sumažėjo įprastines cigaretes rūkančių ir alkoholį vartojusių 15–16 metų mokinių, rodo ketvirtadienį paskelbtas Alkoholio ir kitų psichoaktyvių medžiagų vartojimo Europos mokyklose tyrimas (ESPAD).
Aktualijos
MMA
Prezidentas nepritaria minimalios mėnesio algos diferencijavimui pagal amžių
Kai kuriems verslo atstovams siūlant pagal amžių diferencijuoti minimalią mėnesio algą (MMA), jaunimui mokant mažiau nei vyresnio amžiaus žmonėms, šalies prezidentas sako, kad minimali alga negali dirbtinai mažinti atlyginimo jaunimui. 
Aktualijos
Krizė
Užimtumo tarnyba: Lietuvoje didėja jaunimo nedarbas
Lietuvoje didėja jaunimo nedarbas, teigia Užimtumo tarnyba. Anot jos, ši tendencija ryški ir kitose Europos Sąjungos šalyse. 
Verslas
Personalo vadyba
A. JCM Van Vlietas: „Talentingas jaunimas tikrai nelauks kitų metų, kad galėtų tobulėti“
Į darbo rinką vis gausiau įsiliejančių Y ir Z kartų vien atlyginimas nebemotyvuoja. Didžiulę patirtį žmogiškųjų išteklių srityje turintis vadybos ekspertas Aadas JCM Van Vlietas papasakojo IQ apžvalgininkui Gyčiui Kapsevičiui, kokia galėtų būti ateinančio dešimtmečio personalo vadyba.
Pasaulio lietuviai
Ministras susitiko su Rytų kraštų lietuvių jaunimu
Spalio 24 dieną į penktus metus iš eilės organizuojamą seminarą Užsienio reikalų ministerijoje rinkosi Rytų kraštų lietuvių jaunimas. Seminaru siekiama palaikyti ir stiprinti ryšius su užsienio šalyse gyvenančiais lietuviais ir lietuvių kilmės asmenimis.
Lietuva
Paryžiuje vyko Lietuvos jaunųjų pianistų pasirodymas
Spalio 24-osios vakarą Lietuvos ambasadoje Paryžiuje vyko jaunų ir talentingų lietuvių pianistų Mildos Daunoraitės, Marijos Kaleničenko ir Pijaus Pirogovo koncertas.
Lietuva
Vaikai jau uždirba daugiau už tėvus: galimybės laisvoje Lietuvoje jiems nukrito tarsi iš dangaus
Atsirandančios naujos galimybės darbo rinkoje, kvalifikuotų darbuotojų trūkumas ir didžiųjų miestų išsiveržimas į priekį sukūrė situaciją, kuomet jaunesnioji karta uždirba daugiau už vyresniąją, darbo rinkoje skaičiuojančią jau dešimtis metų.
Lietuva
Jaunimo grupėje transliuotoje gyvoje vaizdo transliacijoje nusižudė vaikinas
Šeštadienio vakarą naujienų portalas „Kas vyksta Kaune“ pranešė, kad vienoje itin populiarioje socialinio tinklo „Facebook“ jaunimo grupėje transliuotoje gyvoje vaizdo transliacijoje nusižudė vaikinas.
Aktualijos
Po siaubingos paauglių tragedijos – ryžtingi žingsniai Britanijoje
Didžiosios Britanijos finansų ministras trečiadienį pranešė skiriantis daugiau lėšų policijos pajėgų kovai su peiliais įvykdomų nusikaltimų „epidemija“, kai šalyje buvo subadyta keliolika paauglių.
Lietuva
Verslūs jaunuoliai Londone: tvariausias biuras pasaulyje ir uždari kompanijų susitikimai
Savaitė viename svarbiausių globalaus pasaulio ir ekonomikos miestų keturiems Lietuvos Junior Achievement (LJA) programų alumni – Gintarei Radvilavičiūtei, Justinui Klevinskui, Jonui Pečiuliui ir Giedriui Mirkliui iš atminties neišdils ilgai. Ekonominio švietimo organizacijos programoje „Jaunojo kolegos diena“ dalyvaujantiems jaunuoliams Londono Sičio lietuvių klubas (LCLC) suteikė galimybę ne tik iš vidaus pažvelgti į didžiausius pasaulio verslus, tačiau ir susitikti su ten dirbančiais Londono lietuviais.
Aktualijos
Bradforde užfiksuotas žiaurus paauglio sumušimas
Internete plinta vaizdo įrašas, kuriame įamžintos žiaurus paauglio sumušimas. Centrinėje Bradfordo aikštėje egzekucija vyko dienos metu.
Pasaulis
Investuoja į jų ateitį, o šie pabėga: kodėl jaunoji karta kratosi darbo
A Y ir Z kartų atstovams neteko darbuotis sunkmečio sąlygomis, todėl jų požiūris į darbą kitoks nei senesnių kartų. Tūkstantmečio, arba Y, kartai neretai priskiriamas polinkis dažnokai keisti darbą. Atrodo, kad lygiai toks nepastovumas būdingas ir po 1997-ųjų gimusiems Z kartos atstovams, rašo „Business Insider“.
Komentarai
Senieji maištininkai, jaunieji stagnatoriai
Ką tik paskirtas Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro operos meno vadovas Sesto Quatrini interviu IQ neslėpė, kad jo dirigento karjera įsibėgėjo Niujorke ir Paryžiuje, o ne gimtojoje Romoje. Priežastis, anot pašnekovo, yra perpildyta Italijos rinka ir joje įsitvirtinę senieji vardai. Jaunam profesionalui ten tiesiog neatsiranda vietos.
IQ Tema
Lytinio ugdymo programą rengusi darbo grupė – kompromisas aistroms nugesinti
Tikėtis, kad viena kitai oponuojančių vertybių vienybė taps realia politikos priemone, racionalu. Tačiau šiek tiek naivu.
Pramogos
Išdalinti svarbieji „Emmy” apdovanojimai: triumfavo „Sostų karai“
Televizijos HBO fantastinis epas „Sostų karai“ (Game of Thrones) pirmadienį pergalingai sugrįžo į televizijos apdovanojimų „Emmy“ sceną ir netikėtumų – įskaitant piršlybas – kupiną vakarą pelnė prestižinę geriausio draminio serialo statulėlę.
Verslas
Sunkaus darbo nauda: kaip darbo vietoje išlaikyti Y kartos atstovą?
Manyti, kad šiuolaikinis jaunimas nenusiteikęs sunkiai dirbti ‒ klaidinga, mano Danas Moore’as, amerikiečių bendrovės „Southwestern Advantage“ prezidentas. Per ilgametę karjerą paskaitas apie 70 tūkst. klausytojų skaitęs verslininkas IQ apžvalgininkui Gyčiui Kapsevičiui atskleidė, kaip atpažinti ir reaguoti į jauno darbuotojo karjeros lūkesčius.
Pramogos
Išdalinti MTV kino ir televizijos apdovanojimai
Pirmadienio vakarą vyko „MTV“ kino ir televizijos apdovanojimai. Iškilmingą vakarą, kurio metu nugalėtojams buvo įteikiamos auksinių spragintų kukurūzų statulėlės, vedė aktorė Tiffany Haddish.
Pramogos
Niujorke paskelbti prestižinių „Tony“ apdovanojimų laimėtojai
Per sekmadienį įvykusią JAV teatro apdovanojimų „Tony“ įteikimo ceremoniją amerikiečių miuziklas „Orkestro apsilankymas“ (The Band's Visit) aplenkė pripažintą spektaklį „Haris Poteris ir prakeiktas vaikas“ (Harry Potter and the Cursed Child), susišluodamas daugiausiai – 10 – statulėlių, tarp kurių yra apdovanojimas už geriausią miuziklą.
ŽYMA
JAUNIMAS