pirmadienis, rugpjūčio 10 d.
Aktualijos
Bristolio universitete didžiulis gaisras
Šeštadienio popietę Bristolio universitete įsiplieskė didžiulis gaisras su kuriuo kovojo kelios dešimtys gaisrininkų autocisternų. Gaisro priežastis aiškinasi tyrėjai.
Anglijoje
„Brexit“ lėmė išsilavinimo stoka
Vieno Jungtinės Karalystės universiteto tyrėjai paskelbė savo „Brexit“ versiją – esą tai lėmė menkas šalies gyventojų išprusimas.
Aktualijos
15 Anglijos universitetų, į kuriuos lengviausia įstoti
Interneto svetainė The Complete University Guide paskelbė britų universitetų reitingą pagal įstojimo sudėtingumą, nuo sunkiausio iki lengviausio. Sąraše 129 švietimo įstaigų. Lentelė padeda surūšiuoti juos pagal įvairius parametrus - nuo įstojimo slenksčio (UCAS points) iki pačių studentų mokymosi pasitenkinimo ir absolventų karjeros perspektyvų koeficiento. Be to, duomenys lentelėje yra rūšiuojami pagal 70 dalykus ir atskirai pagal regionus. Taip par yra prieinami ir ankstesnių metų duomenys. Meno kolegijoms ir konservatorijoms The Complete University Guide sukūrė atskirą lentelę.
Aktualijos
Th.May imigrantų politika žalinga JK mokslui
Jungtinės Karalystės (JK) parlamentarai dar kartą perspėjo premjerę Theresą May. Šį kartą edukacijos komisija konstatavo faktą, kad ministrės pirmininkės atsisakymas garantuoti studentų ir universitetų darbuotojų iš Europos Sąjungos (ES) teises JK „kenkia geriausiems Britanijos universitetams”.
Kultūra
Agonija dar nesibaigia
Ledo rankos sugniaužta Jaunimo teatro premjera „Junas Gabrielis Borkmanas“.
Aktualijos
Geriausias pasaulio Universitetas – Jungtinėje Karalystėje
Geriausiu pasaulio Universitetu „Times Higher Education“ reitingų sąraše pripažintas Jungtinėje Karalystėje esantis Oksfordo Universitetas, tačiau jo vice-kancleris mano, kad ateityje šiai mokslo įstaigai gali labai pakenkti „Brexit“.
Aktualijos
Dėl „Brexit” kenčia JK universitetai
Paaiškėjo, kad „Brexit” sukelta nežinomybė dėl tolimesnės Jungtinės Karalystės (JK) ateities paveikė ir šalies švietimo sistemą. Kolkas labiausiai nukentėjo šalies universitetai.
Aktualijos
Brangsta studijos JK universitetuose
Šiais metais Jungtinės Karalystės aukštosiose mokyklose – rekordiškai daug pasiūlymų studijuoti, tačiau brangsta ir mokslų kaina.
Pramogos
Angelina Jolie dėstys viename Londono universitų
Pasaulinio garso aktorė Angelina Jolie jau greitai taps pačia tikriausia universiteto dėstytoja. Moteris dėstys metų trukmės kursą apie prievartą karo metu, - pranešė Standard.co.uk.
Aktualijos
20 Jungtinės Karalystės universitetų, į kuriuos sunkiausia patekti
Ar studentai yra labiausiai patenkinti mokslu tuose universitetuose, į kuriuos sunkiausia patekti? – retoriškai klausė naujienų portalas independent.co.uk.
Aktualijos
Švietimas Anglijoje: mokslas brangs
Konservatoriams ir liberaldemokratams nepaneigus gandų apie didėsiančias aukštojo išsilavinimo kainas, manoma, jog mokestis už studijas po rinkimų gali būti didesnis nei £9 tūkst. per metus, - pranešė naujienų portalas dailymail.co.uk.
Pramogos
Universitetuose diskriminuojami britai
Universitetai nebeturi laisvų vietų britų studentams, tačiau atkakliai siūlo mokymosi vietas užsieniečiams, mokantiems £20 tūkst. per metus, pranešė dailymail.co.uk.
Pramogos
Politikų Zuokų dukra studijuos Londone
Vilniaus mero Artūro Zuoko ir Seimo narės Agnės Zuokienės dukra Gabrielė (18 m.) šiemet baigė mokyklą ir mokslus tęs viename iš Londono universitetų. Čia mergina gilinsis į filosofijos, ekonomikos ir politikos mokslą.
Lietuva
JAV žada toliau remti baltarusių universitetą Vilniuje
Užsienio reikalų ministrui Audroniui Ažubaliui adresuotame JAV valstybės sekretorės Hillary Clinton laiške dėkojama už nuoseklias Lietuvos pastangas užtikrinti Europos humanitarinio universiteto (EHU) ilgaamžiškumą, politinę ir finansinę paramą įstaigos švietėjiškai misijai ir žadama tolesnė trejų metų JAV finansinė parama šiam projektui išlaikyti.
Pasaulio lietuviai
Lietuvos ir JK mokslininkai bendradarbiaus mokslo bei inovacijų srityse
Lietuvos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Oskaras Jusys balandžio 19 dieną dalyvavo supratimo memorandumo tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų ir Svonsio universiteto (Swansea University) pasirašyme.
Pasaulis
Norvegija ketina siūlyti daugiau darbo imigrantams studentams
Pastaraisiais metais Norvegijoje žymiai padaugėjo studentų, atvykstančių studijuoti iš kitų Europos šalių. Universitetų atstovai drauge su šalies vyriausybe atlieka tyrimą, ar Norvegijai naudinga suteikti nemokamas studijas ne tik norvegams, bet ir imigrantams, mat šie, pabaigę mokslus, dažnai išvyksta iš šalies.
ŽYMA
JAUNIMO TEATRAS