šeštadienis, sausio 16 d.
Pasaulis
JAV
J. Bideno inauguracijoje dalyvaus viceprezidentas M. Pence'as
Darbą baigiantis JAV viceprezidentas Mike'as Pence'as dalyvaus išrinktojo prezidento Joe Bideno  inauguracijoje, šeštadienį pranešė žiniasklaidos priemonės. Tokiu būdu M. Pence'as tampa
Pasaulis
JAV
J. Bidenas JAV susisiekimo sekretoriumi siūlo buvusį varžovą P. Buttigiegą
Išrinktasis JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį pasiūlė savo buvusį varžovą Pete'ą Buttigiegą į susisiekimo sekretoriaus postą, taip pat ketina paskirti buvusią Mičigano gubernatorę Jennifer Granholm energetikos sekretore.
Pasaulis
JAV prezidento administracija
J. Bideno ryšių su visuomene komandai vadovaus moterys
Išrinktasis JAV prezidentas Joe Bidenas sekmadienį pristatė savo Baltųjų rūmų ryšių su visuomene komandos vadovybę, kurioje pirmąkart šalies istorijoje dirbs tik moterys, informavo jo biuras.
Pasaulis
Geopolitika
Kinijos prezidentas pasveikino J. Bideną su pergale JAV prezidento rinkimuose
Kinijos prezidentas Xi Jinpingas trečiadienį pasveikino Joe Bideną laimėjus JAV prezidento rinkimus, pranešė valstybinė žiniasklaida.
The Economist
JOE BIDENO EKONOMINIAI PLANAI
Pragmatikas: Joe Bidenas neatneštų JAV ūkiui rimtų naujovių
Demokratų kandidatas į prezidentus pakeistų šalies ekonomiką į geresnę pusę
Pasaulis
Parama
J. Bidenas žada paremti Baltarusijos opoziciją
JAV demokratų kandidatas į prezidento postą Joe Bidenas antradienį išsakė palaikymą Baltarusijos opozicijai, protestuojančiai prieš Aliaksandro Lukašenkos valdžią, pareiškęs, kad jis nėra legitimus šalies vadovas.
The Economist
JOE BIDENO EKONOMINIAI PLANAI
Pragmatikas
Demokratų kandidatas į prezidentus JAV ūkiui būtų kaip balzamas, bet neatneštų jam rimtų naujovių
Pasaulis
Koronavirusas
D. Trumpas grįžo į Baltuosius rūmus, savo susirgimą vadina „palaiminimu“
Akcentai
Johno Boltono memuarai
Gulinčio spardymas?
Birželio pabaigoje knygynus pasiekusi buvusio nacionalinio saugumo patarėjo Johno Boltono (nuotraukoje) knyga „Kambarys, kuriame tai įvyko: Baltųjų rūmų memuarai“ kadenciją
Pasaulis
Buvęs Trumpo patarėjas: jei Senatas pateiks šaukimą, liudysiu per apkaltą
Buvęs Baltųjų rūmų nacionalinio saugumo patarėjas Johnas Boltonas pirmadienį pareiškė esąs „pasiruošęs liudyti“, jeigu būtų iškviestas Senato, nagrinėsiančio prezidento Donaldo Trumpo apkaltos bylą.
Pasaulis
D. Trumpas giriasi, jog padėjo užkirsti kelią teroro aktui Sankt Peterburge
JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį sakė, kad „puikus ir svarbus koordinavimas“ tarp JAV ir Rusijos padėjo užkirsti kelią atakai Sankt Peterburge.
Pasaulis
Trumpas sureagavo į „Time“ sprendimą Metų žmogumi paskelbti Thunberg
JAV prezidentas Donaldas Trumpas sureagavo į žurnalo „Time“ sprendimą Metų žmogumi paskelbti švedų klimato aktyvistę Gretą Thunberg.
Pramogos
Pirmosios JAV poros pažinties istorija: Melania savo telefono numerio D. Trumpui duoti nenorėjo
Nuo pat tos dienos, kai Donaldas Trumpas tapo JAV prezidentu, apie jo šeimą žiniasklaidoje pasirodė ne vienas ir ne du pranešimai. Labiausiai žmonės, pasirodo, domisi šalies vadovo ir jo žmonos santykiais. D. Trumpas ir Melania santuokoje gyvena jau 13 metų, bet ar kada nors pagalvojote, kaip juodu susipažino.
Pasaulis
Vos išvengta karo: D. Trumpas leido surengti smūgių prieš Iraną, bet paskutinę minutę juos atšaukė
JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį patvirtino smūgį prieš taikinius Irane, reaguodamas į incidentą, per kurį iraniečių pajėgos numušė amerikiečių žvalgybos bepilotį lėktuvą, bet paskutinę minutę šiuos veiksmus atšaukė, pranešė dienraštis „The New York Times“ (NYT).
Pramogos
JK viešinčiam D. Trumpui surengta prabangi vakarienė: jos metu JAV prezidentas liaupsino karalienę
JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį pavadino Didžiosios Britanijos karalienę Elizabeth II „didžia, didžia moterimi“, karališkiesiems rūmams surengus prabangų banketą Amerikos lyderiui, pradėjusiam trijų dienų valstybinį vizitą Jungtinėje Karalystėje.
Pramogos
JK lankantis D. Trumpui, šalyje laukiami didžiuliai protestai
Šiandien tūkstančiai protestuotojų išeis į pagrindines sostinės gatves, taip pademonstruodami nepritariantys JAV prezidento Donaldo Trumpo politikai.
Anglijoje
D. Trumpas ragina Didžiąją Britaniją pasirinkti kietąjį „Brexit“
Traukdamasi iš Europos Sąjungos, Didžioji Britanija turėtų pasirinkti „Brexit“ be sutarties alternatyvą ir atsisakyti apmokėti sutartą 39 mlrd. svarų (45 mlrd. eurų) „skyrybų“ sąskaitą, pareiškė JAV prezidentas Donaldas Trumpas interviu savaitraščiui „The Sunday Times“, kurį jis davė vizito į Londoną išvakarėse.
Komentarai
Prezidentas, kuris nepatinka
Dar niekada moderniaisiais laikais JAV neturėjo prezidento, taip suskaldžiusio šalį. Donaldas Trumpas prisaikdintas naujuoju valstybės vadovu, tačiau jis vis dar
Aktualijos
Ekscentriškasis D. Trumpas tuoj pravers Baltųjų rūmų duris
Sausio 20-ąją prisieks ir pareigas pradės eiti 45-asis Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas.
ŽYMA
JAV PREZIDENTAS