antradienis, gegužės 26 d.
Pramogos
Į JK Parlamentą užklydusi lapė sukėlė sąmyšį: to dar nebuvome matę!
Jungtinės Karalystės (JK) Parlamento darbuotojams penktadienis tikrai įsiminė – į rūmus įsmuko lapė. Sąmyšį sukėlusi smailianosė sugebėjo ne tik išvengti apsaugos, bet ir koridoriais pakilti į ketvirtą aukštą, rašo „CNN“.
Anglijoje
Trumpas toliau kišasi į Didžiosios Britanijos rinkimų kovą
JAV prezidentas Donaldas Trumpas paragino Jungtinės Karalystės premjerą Borisą Johnsoną ir „Brexit“ partijos pirmininką Nigelą Farage‘ą suvienyti jėgas.
Anglijoje
Britanijos parlamentas patvirtino tvarką, kuria po „Brexit“ bus taikomos sankcijos Rusijai
Jungtinės Karalystės įstatymų leidėjai antradienį priėmė dokumentą, reglamentuojantį sankcijų Rusijai įvedimą po to, kai šalis išstos iš Europos Sąjungos.
Pramogos
Didžiosios Britanijos toriai vietos valdžios rinkimuose neteko 1 335 mandatų
Didžiosios Britanijos vietos valdžios rinkimuose valdantieji konservatoriai patyrė didelių nuostolių - palyginti su 2015 metų rinkimais, jie neteko 1 335 mandatų. Prasčiau pasirodė ir opozicinė Leiboristų partija. Tuo tarpu aiškiais rinkimų, vykusių dalyje Anglijos ir Šiaurės Airijos, nugalėtojais laikomi proeuropietiški liberaldemokratai. Savo pozicijas pagerino ir žalieji bei nepriklausomi kandidatai.
Anglijoje
Įvykių kontrolę praradusi JK artėja prie visiško chaoso scenarijaus
„Brexit“ kursas buvo nustatytas pirmosiomis dienomis ir net valandomis po 2016-ųjų referendumo, o mėgindama „susigrąžinti kontrolę“, Didžioji Britanija jos neteko.
Anglijoje
Theresa May bandys tą pačią Brexit sutartį parlamento balsavimui pateikti ketvirtą kartą
Theresa May su savo kabineto nariais ieško būdo pateikti tą pačią išstojimo iš Europos Sąjungos sutartį, kurią parlamentas atmetė jau tris kartus, dar vienam Bendruomenių Rūmų balsavimui.
Anglijoje
Parlamentarai trečią kartą atmetė Th. May sutartį - ką tai reiškia
Dieną, kai Jungtinė Karalystė jau turėjo palikti Europos Sąjungą, JK parlamentas trečią kartą balsavo dėl Theresos May „Brexit“ sutarties ir trečią kartą ją užtikrintai atmetė.
Anglijoje
Th. May žada atsistatydinti
Vykstant diskusijoms dėl „Brexit“, vienas šaltinis užsiminė, kad Theresa May planuoja atsistatydinti iš karto po to, kai Bendruomenių rūmuose bus priimtas „Brexit“ projektas, praneša bbc.com.
Anglijoje
Valdžia atmetė peticiją, reikalavusią atšaukti Brexitą
Peticija, reikalavusi atšaugti 50-to straipsnio galiojimą surinko daugiau nei 5 800 000 parašų, tačiau valdžia ją atmetė.
Anglijoje
Philipas Hammondas nesutiko su Th. May teiginiu, kad antras referendumas sugriautų tautos tikėjimą demokratija
Kanclerio teigimu šeštadienį milijono protestuotojų išsakytas reikalavimas surengti pakartotinį referendumą dėl Brexito - absoliučiai nuoseklus pasiūlymas, kuris turi būti išgirstas.
Anglijoje
Šimtai tūkstančių šiandien išeis į Londono gatves ir reikalaus atiduoti sprendimą dėl „Brexit” į gyventojų rankas
Šimtai tūkstančių Didžiosios Britanijos gyventojų vidurdienį susitiks Park Lane, centriniame Londone iš kur žygiuos iki Parlamento rūmų. Parlamento aikštėje 14:00 vietos laiku bus sakomos kalbos.
Anglijoje
Britai pripažino: maišatis parlamente pasiekė krizės lygį
Britų ministrė pirmininkė Theresa May parašys Europos Vadovų Tarybos pirmininkui Donaldui Tuskui apie planą atidėti „Brexit“ po kovo 29-osios, sakė jos atstovas, pripažinęs, kad aklavietė parlamente pasiekė krizės lygį.
Anglijoje
Britų parlamentarai šiandien balsuos dėl „Brexit“ be susitarimo ir, jei bus nubalsuota prieš, ryt tarsis dėl „Brexit“ atidėjimo
Didžiosios Britanijos įstatymų leidėjai šiandien balsuos, ar po dviejų savaičių palikti ES nesudarius jokios sutarties. Jei bus nubalsuota prieš, rytoj parlamentarai balsuos ar pratęsti Europos Sąjungos sutarties 50 straipsnio galiojimą bei tarsis dėl „Brexit“ atidėjimo
Anglijoje
Skandalas: Boriso Johnsono užrašai ir piešiniai Brexito tematika buvo rasti benzino kolonėlės šiukšlių dėžėje
Buvusio Užsienio Reikalų sekretoriaus užrašai keikė vyriausybę už pasvarstymus skelbti dar vieną referendumą ir baimę palikti Europos Sąjungą be sutarties. Degalų kolonėlėje užsipylęs Torių žvaigždė vėliau jos šiukšliadėžėje atsikratė didelės krūvos vyrisusybinių dokumentų, kuriuos vėliau išsitraukė pasibaisėjęs jo veiksmus stebėjęs pilietis.
Anglijoje
Theresa May pasiryžusi, kad Brexit įvyktų laiku
Šiandien, bendraudama su laikraščio “the Sunday Telegraph” žurnalistais Britanijos ministrė pirmininkė žadėjo į Briuselį grįžti su “šviežiu mandatu, naujomis idėjomis ir kupina atsinaujinusio ryžto”
ŽYMA
JK PARLAMENTAS