pirmadienis, sausio 25 d.
Pasaulis
Danijoje įsigalioja veidą dengiančius drabužius draudžiantis įstatymas
Naujojo trečiadienį įsigaliojančio įstatymo, draudžiančio dėvėti veidą dengiančius drabužius, įskaitant ir islamą išpažįstančių moterų skaras, pavyzdžiui, nikabus ir burkas, šalininkai ir oponentai pradeda žodinę kovą.
Pasaulis
Danija uždraudė slėpti veidus
Nepaisant žmogaus teisių gynėjų pasmerkimo Danija prisijungė prie kelių kitų valstybių, kuriose draudžiama dėvėti veidą slepiančius drabužius, tokius kaip burka ar nikabas.
Pramogos
Sieks uždrausti burkas viešumoje
Išankstiniuose Jungtinės Karalystės parlamento rinkimuose dalyvausianti partija UKIP kaip vieną iš pagrindinių savo siekių įvardija draudimą musulmonų moterims.
Pramogos
Dėl burkų draudimo JK – triuškinanti persvara
Tyrėjus apstulbino visuomenės apklausos dėl musulmonių aprangos viešosiose Jungtinės Karalystės vietose rezultatai.
Pasaulis
Vokietija nori uždrausti musulmunėms dėvėti burkas
Vokietijoje gyvenančios ir islamą išpažįstančioms moterys greitu metu viešose vietose gali būti prievrstos rodytis be tradicinio galvos ir vedio apdangalo – burkos. Uždrausti šį tradicinį musulmonių rūbų dalį siūlo šalies vidaus reikalų ministras Thomas de Maiziere.
Kultūra
Kosmopolitas iš pieno
Kai norisi ko nors tokio… skanaus, bet neriebaus, gaivaus, vos vos rūgštaus, jogurtas – kaip tik tai, ko reikia. Rasa Pangonytė dalijasi naminio jogurto receptu ir kviečia improvizuoti šio skanėsto tema.
ŽYMA
JOGURTAS