ketvirtadienis, spalio 22 d.
Pasaulis
Teroras Filipinuose
Filipinų prezidento 4 metai valdžioje: neteisminės žmogžudystės, žmogaus teisių pažeidimai ir teroras
Filipinų prezidento Rodrigo Duterte’s 4-osios valdymo metinės kiek apkarto dėl JT Žmogaus teisių tarybos raporto dėl šalyje išvešėjusių neteisminių žmogžudysčių, priimtų abejotinų antiteroristinių įstatymų ir prasto atsako į COVID-19 pandemiją.
Lietuva
Jungtinėse Tautose atidaryta paroda apie Lietuvos žydų praeitį
Sausio 23 dieną Lietuvos nuolatinė misija Jungtinėse Tautose (JT) atidarė parodą „Atspindžiai susikilusiame veidrodyje“ JT būstinėje Niujorke. Ši tarpukario Lietuvos žydų istorijai skirta paroda surengta artėjant Tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai ir minint Vilniaus Gaono bei Lietuvos žydų istorijos metus.
Pasaulis
JT viršūnių susitikimas dėl klimato: kaip Pilypas iš kanapių išdygęs, Nobelio premijos reikalaujantis Trumpas bei Greta Thunberg, pasaulio lyderiams rėžusi: mes niekada jums neatleisime!
Klimato aktyvistė Greta Thunberg pirmadienį akivaizdžiai susierzinusi kreipėsi į pasaulio lyderius, dalyvaujančius Jungtinių Tautų viršūnių susitikime dėl klimato kaitos, apkaltindama juos išduodant jos kartą savo nesugebėjimu išspręsti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimo į atmosferą problemos.
Anglijoje
Johnsonas vyks į JT viršūnių susitikimą
Kaip ir planuota, britų premjeras Borisas Johnsonas vyks į kitą savaitę vyksiančius Jungtinių Tautų (JT) viršūnių susitikimus Niujorke, sekmadienį pranešė Dauningo gatvė. Vizitas įvyks nepriklausomai nuo tebelaukiamo šalies Aukščiausiojo Teismo nutarimo dėl kontroversiškai vertinamo Jungtinės Karalystės (JK) parlamento veiklos sustabdymo.
Aktualijos
Būstą Anglijoje nuomoja (ne)teisėtai
Spėjama, kad Jungtinėje Karalystėje šiuo metu yra apie 10 tūkst. būsto nuomotojų, iš kurių atimta teisė verstis šia veikla, tačiau jie ir toliau sėkmingai tuo verčiasi pasinaudoję įstatymų spragomis.
Aktualijos
Būsto nuomotojams – nauji reikalavimai, gali brangti nuoma
Vyriausybė įpareigojo būsto nuomos paslaugas teikiančius asmenis ir kompanijas pašalinti tam tikrą pastatų apdailą. Šie darbai nemažai kainuos, o išlaidų našta gali kristi ant klientų pečių.
Aktualijos
Namas ne sau, o nuomai. Kaip tokį įsigyti JK?
Savo praeituose straipsniuose mes pasakojome apie būsto kreditavimo (paskolų) kriterijus perkant nekilnojamąjį turtą nuosavam pragyvenimui (Residential). Šiandien mes norime aptarti kitą nekilnojamojo turto pirkimo variantą – pirkimo, norint išnuomoti (Buy-to-let).
Aktualijos
Kokia atlyginimo dalis JK išleidžiama būsto nuomai? (grafikas)
Naujausi statistiniai duomenys rodo, kad Jungtinėje Karalystėje būstui išleidžiama atlyginimo dalis gali skirtis net dvigubai – tai priklauso nuo regiono, kuriame gyvenate.
Aktualijos
Būsto nuomos kaina Londone patraukliausia per ketverius metus
Anstyvas ruduo paprastai – pats intensyviausias mėnuo tarptautinėje būsto rinkoje. Į Londoną plūstanti naujų nuomininkų banga lemia tai, kad rudens pradžioje būsto nuomos kainos paprastai būna auksčiausios metuose. Tačiau nekilnojamojo turto ekspertų duomenimis, šiemet Jungtinės Karalystės sostinėje nuomos kainos neįprastai krenta.
Aktualijos
Žadama riboti būsto nuomos kainas
Aukštos ir nesustojančios augti būsto nuomos kainas šiandien laikomos viena iš didžiausių problemų Jungtinėje Karalystėje, todėl žadama jas apriboti.
Aktualijos
JT vadovas: derybos dėl Kipro bus pratęstos
Susitikimas tarp graikiškojo ir turkiškojo Kipro lyderių bei Jungtinių Tautų generalinio sekretoriaus Antonio Guterreso davė vaisių. Nutarta, jog derybos dėl Viduržemio salos suvienijimo bus pratęstos vėliau šį mėnesį.
Aktualijos
Trijų kambarių name aptikti gyvenantys 40 Rytų europiečių
Londono pareigūnai aptiko trijų kambarių namą, kuriame siaubingomis sąlygomis gyveno iki 40-ies Rytų europiečių. Visuose namo pakampiuose nakvojantys žmonės dalinosi vos vienu tualetu.
Aktualijos
Perpildyto namo nuomotojas gavo tūkstantinę baudą
Rytų Londone namą nuomojantis savininkas nubaustas daugiau nei 10 tūkst. svarų sterlingų bauda. Negana to, kad name gyveno per daug žmonių, jis dar ir buvo nuomojamas nelegaliai.
Aktualijos
Dauguma žmonių niekada neturės nuosavo būsto
Didžioji dauguma žmonių, besinuomojančių gyvenamąjį plotą, niekada neišgalės jo nusipirkti, nes neuždirba pakankamai pinigų ir neturi santaupų.
Aktualijos
Būstas Anglijoje: nuomos kainos ir vėl pakilo
Vidutinė nuomos kaina Jungtinėje Karakystėje (JK) ir vėl išaugo. Vidutinė nuomos kaina už vieno miegamojo būstą pasiekė 937 svarus per mėnesį. Toks kainų augimas grindžiamas nuomojamų būstų trūkumu, – pranešė naujienų portalas theguardian.com.
Aktualijos
Būsto kainos Anglijoje tampa neįkandamos
Naujausiais duomenimis, būsto kainos populiariuose Anglijos miestuose ir Londono priemiesčiuose 10 ar net 20 kartų viršijo gyventojų pajamas, o tuo tarpu už nuomą sumokama net 78 proc., gaunamų metinių pajamų, – pranešė naujienų portalas theguardian.com.
Aktualijos
Sukčiai nuomotojai tyko neatsargių aukų
Visa armija fiktyvių butus nuomojančių šeimininkų nusitaikė į Londono gyventojus. Apgavikai internete talpina melagingus skelbimus apie kambarių nuomą ir taip iš patikliųjų išvilioja užstatus. Tačiau apgavysčių schema atskleista.
Aktualijos
Būstas Anglijoje: nuomos kainos pasiekė naujas aukštumas
Ekspertai perspėja, kad būsto nuomos kainos Jungtinėje Karalystėje yra aukštos kaip niekad. Paskutinį kartą taip greitai kylant kainos buvo užfiksuotos 2010-ųjų lapkritį, - pranešė naujienų portalas dailymail.co.uk.
Aktualijos
Nuoma Anglijoje: už sudegusį nuomininką šimtatūkstantinė bauda
Nuomotoja Londone buvo nubausta £160 tūkst. bauda, kai vienas iš jos nuomininkų žuvo gaisre, - pranešė portalas standart.co.uk.
ŽYMA
JT