antradienis, sausio 26 d.
IQ Tema
Kas kaip moka, tas taip šoka
Valstybė visiškai nekontroliuoja, kaip dėstomas lytinis švietimas. Mokinių žinias dažnai lemia ne mokytojų profesionalumas, bet įsitikinimai ar prietarai.
Lietuva
Nauja meningokoko auka: Vilniuje mirė kūdikis
Lietuvoje vaikų gyvybes vėl šienauja meningokokas. Ši liga antradienį pasiglemžė vos septynių mėnesių berniuko gyvybę. Šeimoje auga vyresnė mergaitė, kuri lanko vieną Vilniaus darželių, tačiau kol kas nėra žinoma, ar ji taip pat serga.
Lietuva
Medikai trukdo tėvams paskiepyti vaikus nuo mirtino meningokoko
Šimtai tėvų nori kuo greičiau paskiepyti savo vaikus nuo mirtį sėjančios meningokoko infekcijos, tačiau gydymo įstaigos šios vakcinos neskuba užsisakyti.
Lietuva
Vaikų gyvybes gelbėjančiam skiepui pinigų nėra
Vaikų gyvybes šienaujantis meningokokas nejuokais išgąsdino tėvus. Po eilinio ligos protrūkio, kai nuo žaibinės infekcijos formos šiais metais mirė keturi vaikai, suskubta skiepyti mažamečius. Medikai tokio antplūdžio nesitikėjo – vakcinos greit baigėsi, o nauja siunta Lietuvą pasieks tik po kelių mėnesių.
Lietuva
Iš mirties nagų mergaitę išplėšė mamos atkaklumas
Lietuvius, o ypač mažus vaikus auginančius tėvus, į neviltį varo ne tik mirtina laikoma meningokoko infekcija, bet ir medikai. Šiais metais jau mirė keturi vaikai nuo žaibinės minėtos meningoko formos, o viena kol kas gyva tik dėl mamos atkaklumo.
ŽYMA
JUDITA ZILIENĖ