pirmadienis, gegužės 17 d.
Verslas
Šeimos estafetė: verslo dinastijoms jau tuoj reikės šokti per pirmąjį barjerą
Didelė dalis Lietuvos verslininkų per ateinantį dešimtmetį turės savęs paklausti dviejų klausimų: kiek dar ir kas po manęs?
Anglijoje
Ruošiantis „Brexit“ sudarė įspūdingą sandėrį
Didžioji Britanija sudarė daugiau nei 100 mln. svarų vertės susitarimus dėl keltų nuomos, siekdama sumažinti grūsčių riziką Doverio uoste tuo atveju, jei nebus pasiektas susitarimas dėl „Brexit“, rodo vyriausybės dokumentai.
Aktualijos
JK keis migracijos politiką: pirmenybė bus teikiama gerai uždirbantiems
Theresa‘os May vyriausybė, regis, susitarė dėl šalies imigracijos politikos po „Brexit“, po kelis mėnesius trukusių vidinių ginčų dėl to, kuriems prašymų pareiškėjams turėtų būti suteikta pirmenybė peržengiant Jungtinės Karalystės slenkstį.
Anglijoje
Likus 100 dienų iki išstojimo datos Britaniją apėmusi nežinia
Europos Sąjunga trečiadienį priėmė atsarginius planus svarbiai prekybai, transportui ir finansams apsaugoti tuo atveju, jei Didžioji Britanija jau po 100 dienų išstotų iš bloko be „Brexit“ susitarimo.
Anglijoje
Britai pasirašė peticiją, kuria parlamentarams siūlo atšaukti Kalėdų atostogas
Daugiau nei 3000 žmonių pasirašė peticiją, kuria siūlo parlamentarams atšaukti dviejų savaičių trukmės Kalėdų atostogas, kuomet dar nėra susitarta dėl galutinio „Brexit“ plano.
Anglijoje
Britanijos parlamentas atsisakė surengti balsavimą dėl nepasitikėjimo premjere
Didžiosios Britanijos parlamentas nusprendė „negaišti laiko“ svarstant opozicijos leiboristų pateiktą pasiūlymą surengti balsavimą dėl nepasitikėjimo premjere Theresa May dėl jos siūlomos išstojimo iš Europos Sąjungos sutarties, antradienį pranešė televizija „Sky News“, cituodama šaltinius Dauningo gatvėje.
Anglijoje
Th. May paskelbė, kada jos parlamentas balsuos dėl „Brexit“ susitarimo
Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May pirmadienį paskelbė, kad jos parlamentas dėl „Brexit“ susitarimo balsuos po Naujųjų metų, sausio 14-ąją prasidėsiančią savaitę, pranešė britų žiniasklaida.
Anglijoje
Premjerė įspėja apie antro „Brexit“ referendumo organizavimo žalą
Didžiosios Britanijos vyriausybės vadovė Theresa May pirmadienį įspės parlamentarus nepalaikyti idėjos organizuoti antrą referendumą dėl „Brexit“, nes tai, anot jos, padarytų „nepataisomos žalos“ šalies politikai.
Anglijoje
T. May paragino susiskaldžiusį parlamentą ieškoti konsensuso dėl „Brexit“
Viena Didžiosios Britanijos vyriausybės narė šeštadienį paragino susipriešinusius šalies įstatymų leidėjus „parengti konsensusą“ dėl „Brexit“, kad būtų išvengta potencialiai žalingo Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos be jokios sutarties scenarijaus.
Anglijoje
Britanija ir ES surengs naujas derybas dėl „Brexit“
Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May penktadienį pareiškė, kad jos šalis ir ES ateinančiomis dienomis surengs daugiau derybų, paneigdama pranešimus, kad bloko lyderiai nesutiko patenkinti jos prašymo suteikti garantijų dėl „Brexit“ plano.
Anglijoje
Th. May siekia kompromiso, kad išgelbėtų „Brexit“ sutartį
Patyrusi partiečių smūgį, bet nenugalėta Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May ketvirtadienį susitiko su ES lyderiais, kad pamėgintų įtikinti juos padaryti nuolaidų, galinčių išgelbėti „Brexit“ susitarimą, bet pripažino nesitikinti staigaus proveržio.
Anglijoje
Th. May atlaikė balsavimą dėl nepasitikėjimo
Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May trečiadienį atlaikė dalies savosios Konservatorių partijos įstatymų leidėjų mėginimą paskelbti jai nepasitikėjimą, bet faktas, kad prieš premjerę balsavo daugiau kaip trečdalis frakcijos rodo, jog jai bus itin sunku prastumti parlamente „Brexit“ susitarimą.
Anglijoje
Bus balsuojama dėl nepasitikėjimo May
Įtakingas Didžiosios Britanijos Konservatorių partijos pareigūnas trečiadienį pareiškė, kad vėliau šiandien torių parlamentarai balsuos dėl nepasitikėjimo savo lydere ir šalies premjere Theresa May dėl nepopuliarios „Brexit“ sutarties, kurią ji praeitą mėnesį sudarė su Europos Sąjungos lyderiais.
Anglijoje
JK premjerė „visais įmanomais būdais“ kovos už partijos pasitikėjimą
Britų premjerė Theresa May trečiadienį pareiškė, kad mėgins atlaikyti balsavimą dėl nepasitikėjimo „visais įmanomais būdais“ ir pridūrė, jog drastiški pokyčiai dabartinėje šalies politikoje gali sabotuoti „Brexit“ procesą. .
Anglijoje
Th. May dėl „Brexit“ derasi su Vokietijos kanclere
Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May antradienį susitiko su Vokietijos kanclere Angela Merkel derybų, kuriomis sieks gelbėti Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos susitarimą.
Anglijoje
ES rengia viršūnių susitikimą dėl „Brexit“
Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas pirmadienį sušaukė Europos Sąjungos lyderių susitikimą dėl „Brexit“, tačiau perspėjo, kad pasiekto susitarimo su Didžiąja Britanija persvarstyti neketinama.
Anglijoje
Britanija turi teisę vienašališkai stabdyti „Brexit“
Jungtinė Karalystė turi teisę vienašališkai atšaukti savo pranešimą apie ketinimą išstoti iš Europos Sąjungos ir tokiu būdu sustabdyti „Brexit“ procesą, pirmadienį paskelbė Europos Teisingumo Teismas (ETT).
Anglijoje
Atmetus „Brexit“ susitarimą, gali griūti JK vyriausybė
Britų ministrė pirmininkė Theresa May sekmadienį perspėjo, kad parlamentui atmetus jos pasiektą „Brexit“ susitarimą, šalis gali likti Europos Sąjungoje, o į valdžią gali ateiti opozicinė Leiboristų partija.
Anglijoje
Th. May užsiminė apie „apsidraudžiamąjį planą“
Britų ministrė pirmininkė Theresa May gelbėdama savo susitarimą dėl „Brexit“ ketvirtadienį užsiminė, kad parlamentarai galbūt galės spręsti, ar Didžioji Britanija galiausiai dalyvaus „apsidraudžiamajame plane“ (backstop), kuriuo po išstojimo iš Europos Sąjungos būtų siekiama išvengti patikrinimų prie sienos su Airija.
Anglijoje
„Brexit“ šalininkai priešinasi raginimams balsuoti už T. May susitarimą
Griežto „Brexit“ šalininkai, visą savo karjerą agitavę prieš Europos Sąjungą, priešinasi ministrės pirmininkės Theresos May raginimams paremti jos išstojimo iš Bendrijos susitarimą ir po kitą savaitę įvyksiančio balsavimo šiuo klausimu gali vėl bandyti ją nuversti.
ŽYMA
JULIA EBERHARDT