pirmadienis, gegužės 17 d.
IQ Tema
Kiek „-umų“ telpa į mokinį?
Netolimoje ateityje mokiniui reikės ne vien „amžinųjų vertybių“, bet ir gerokai konkretesnių kompetencijų
Anglijoje
Dėl „Brexit“ britai suskubo prašyti Airijos paso
Prieš Didžiosios Britanijos išstojimą iš ES gerokai daugiau britų prašosi airiško paso. Jų skaičius 2018 metais padidėjo 22 proc. iki beveik 100 000, pirmadienį pranešė Airijos užsienio reikalų ministerija. 2015-aisiais jų buvo 46 000.
Anglijoje
Dėl „Brexit“ Didžioji Britanija turėtų susiimti
Europos Komisijos pirmininkas Jeanas Claude‘as Junckeris sekmadienį atmetė kaltinimus neva Europos Sąjunga siekia slapto tikslo išlaikyti britus bloko sudėtyje ir Didžiąją Britaniją paragino „susiimti“ dėl „Brexit“.
Anglijoje
Ruošiantis „Brexit“ sudarė įspūdingą sandėrį
Didžioji Britanija sudarė daugiau nei 100 mln. svarų vertės susitarimus dėl keltų nuomos, siekdama sumažinti grūsčių riziką Doverio uoste tuo atveju, jei nebus pasiektas susitarimas dėl „Brexit“, rodo vyriausybės dokumentai.
Anglijoje
Britanijoje gyvenantiems ES piliečiams skirta „linksma“ žinutė sulaukė kritikos
Didžiosios Britanijos vidaus reikalų ministerija penktadienį buvo sukritikuota, kad pasirinko netinkamą laiką ir toną, tuojau po Kalėdų socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbusi „linksmą“ žinutę Europos Sąjungos šalių piliečiams, jog po „Brexit“ jiems reikės prašyti leidimo pasilikti šalyje.
Aktualijos
JK keis migracijos politiką: pirmenybė bus teikiama gerai uždirbantiems
Theresa‘os May vyriausybė, regis, susitarė dėl šalies imigracijos politikos po „Brexit“, po kelis mėnesius trukusių vidinių ginčų dėl to, kuriems prašymų pareiškėjams turėtų būti suteikta pirmenybė peržengiant Jungtinės Karalystės slenkstį.
Anglijoje
Likus 100 dienų iki išstojimo datos Britaniją apėmusi nežinia
Europos Sąjunga trečiadienį priėmė atsarginius planus svarbiai prekybai, transportui ir finansams apsaugoti tuo atveju, jei Didžioji Britanija jau po 100 dienų išstotų iš bloko be „Brexit“ susitarimo.
Aktualijos
Po Brexit lietuviai dažniau galvoja apie grįžimą į tėvynę: kur ieškoti pagalbos?
Nors viešojoje erdvėje aršiausiai eskaluojamas lietuvių emigracijos klausimas, visgi pastaruoju metu nemažai išvykusiųjų pasvajoja apie grįžimą į Lietuvą. Kaip tikina migracijos informacijos centro „Renkuosi Lietuvą“ projekto koordinatorius Justinas Uba, šiek tiek aktyviau apie grįžimą į Lietuvą pradėta domėtis Jungtinei Karalystei paskelbus apie ketinimą trauktis iš Europos Sąjungos.
Anglijoje
Britai pasirašė peticiją, kuria parlamentarams siūlo atšaukti Kalėdų atostogas
Daugiau nei 3000 žmonių pasirašė peticiją, kuria siūlo parlamentarams atšaukti dviejų savaičių trukmės Kalėdų atostogas, kuomet dar nėra susitarta dėl galutinio „Brexit“ plano.
Aktualijos
Atskleisti migracijos planai po „Brexit“: įgūdžiai svarbiau už kilmę
Kai tarp Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos nebeliks laisvo judėjimo, kad sukontroliuotų žmonių patekimą į šalį, bus taikoma nauja imigracijos sistema, teigiama Bbc.com.
Anglijoje
Britanijos parlamentas atsisakė surengti balsavimą dėl nepasitikėjimo premjere
Didžiosios Britanijos parlamentas nusprendė „negaišti laiko“ svarstant opozicijos leiboristų pateiktą pasiūlymą surengti balsavimą dėl nepasitikėjimo premjere Theresa May dėl jos siūlomos išstojimo iš Europos Sąjungos sutarties, antradienį pranešė televizija „Sky News“, cituodama šaltinius Dauningo gatvėje.
Anglijoje
Th. May paskelbė, kada jos parlamentas balsuos dėl „Brexit“ susitarimo
Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May pirmadienį paskelbė, kad jos parlamentas dėl „Brexit“ susitarimo balsuos po Naujųjų metų, sausio 14-ąją prasidėsiančią savaitę, pranešė britų žiniasklaida.
Anglijoje
Premjerė įspėja apie antro „Brexit“ referendumo organizavimo žalą
Didžiosios Britanijos vyriausybės vadovė Theresa May pirmadienį įspės parlamentarus nepalaikyti idėjos organizuoti antrą referendumą dėl „Brexit“, nes tai, anot jos, padarytų „nepataisomos žalos“ šalies politikai.
Anglijoje
T. May paragino susiskaldžiusį parlamentą ieškoti konsensuso dėl „Brexit“
Viena Didžiosios Britanijos vyriausybės narė šeštadienį paragino susipriešinusius šalies įstatymų leidėjus „parengti konsensusą“ dėl „Brexit“, kad būtų išvengta potencialiai žalingo Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos be jokios sutarties scenarijaus.
Anglijoje
Th. May pripažino turėjusi „įtemptą diskusiją“ su EK vadovu
Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May penktadienį patvirtino, kad įvyko jos „įtempta diskusija“ su Europos Komisijos pirmininku Jeanu-Claude'u Juckeriu, pasirodžius vaizdo įrašui iš ES viršūnių susitikimo, kur jiedu matyti karštai besiginčijantys dėl „Brexit“.
Anglijoje
Britanija ir ES surengs naujas derybas dėl „Brexit“
Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May penktadienį pareiškė, kad jos šalis ir ES ateinančiomis dienomis surengs daugiau derybų, paneigdama pranešimus, kad bloko lyderiai nesutiko patenkinti jos prašymo suteikti garantijų dėl „Brexit“ plano.
Anglijoje
Th. May siekia kompromiso, kad išgelbėtų „Brexit“ sutartį
Patyrusi partiečių smūgį, bet nenugalėta Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May ketvirtadienį susitiko su ES lyderiais, kad pamėgintų įtikinti juos padaryti nuolaidų, galinčių išgelbėti „Brexit“ susitarimą, bet pripažino nesitikinti staigaus proveržio.
Anglijoje
D. Grybauskaitės kalėdinis linkėjimas britams: apsispręskite, ko norite
Briuselyje viešinti prezidentė Dalia Grybauskaitė pasidalijo ironišku kalėdiniu palinkėjimu iš Europos Sąjungos (ES) išstojantiems britams.
Anglijoje
Th. May atlaikė balsavimą dėl nepasitikėjimo
Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May trečiadienį atlaikė dalies savosios Konservatorių partijos įstatymų leidėjų mėginimą paskelbti jai nepasitikėjimą, bet faktas, kad prieš premjerę balsavo daugiau kaip trečdalis frakcijos rodo, jog jai bus itin sunku prastumti parlamente „Brexit“ susitarimą.
Anglijoje
Bus balsuojama dėl nepasitikėjimo May
Įtakingas Didžiosios Britanijos Konservatorių partijos pareigūnas trečiadienį pareiškė, kad vėliau šiandien torių parlamentarai balsuos dėl nepasitikėjimo savo lydere ir šalies premjere Theresa May dėl nepopuliarios „Brexit“ sutarties, kurią ji praeitą mėnesį sudarė su Europos Sąjungos lyderiais.
ŽYMA
JUOZAS AUGUTIS